Skocz do zawartości
tokarex pontony

Łowisko specjalne OKOŃ


bobiniarz

Rekomendowane odpowiedzi

Baks z kumplem go trafilismy 29tego czerwca, po ważeniu nam wyszło ponad 15kg a waga 13.60kg była z końcówki roku 2010.

Ramik zakladaj rybne śmierdziuchy najpierw kulke potem pellet, na owoce amury dobrze biorą, co do pływającej to jest Ci nie potrzebna bo tam nie ma mulistego dna a jak wiadomo karpie wciągają jak odkurzacz wszystko co jest ciekawego na samym dnie. Pellet 10mm z dziurką kup, bo bardzo ciężko jest przewiercić a kulki 18mm. Pozdrawiam

No to pewnie masz racje... na oko to ciężko stwierdzić ile miał.. był na pewno ciężki:) a właściciel może mieć faktycznie nie aktualne dane... a na co Ci wziął?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Na halibuta z pelletem rybnym. Kiedy sie wybierasz na okonia?

no teraz w week planuje jakieś połowy, ale nie wiem czy okoń czy co innego... poza tym nie rezerwowałem pomostu. a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daj znac po powrocie jak bylo. Ja bylem 8 i 9 w sobote w nocy, jeden karp 3kg ktory nie zrobil nawet odjazdu po prostu przerzucajac zestaw sciagnalem z nim, wczesniej sygnalizator wydal dwa krotkie pikniecia!? i drugi to chyba jesiotr ktory sie spial przy samym pomoscie, generalnie wszyscy narzekali od soboty, w piatek w nocy jeszcze byly wszedzie brania a w od soboty cisza, patrzylem na cisnienie i strasznie spadlo moze to to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa nocka stanowisko 53 dwa karpie ok 4kg na smierdziele, na truskawke z 2 firm Dynamite B i TB 4 wedki i nic. 52 i 51 Rosjanie jesiotry najwiekszy 7kg. Stanowisko 8 z lodką RC koles 14,7 karp i kilka 2-3kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bylem wlasnie na 8.00 ale w nocy z niedz na poniedz. do 12.00, 3 karpiki kolo 4 kg, ale i tak jestem zadowolony bo byla mega burza w nocy i cisnienie z 1008 na 992 i prawie nikt nic nie lapal, a ja zmienilem w koncu TB i truskawke na wynalzaki, smaki glownie ryba i mieso i zaczelo sie ladnie dziac, tym bardziej sie ciesze ze porewolucji, bo 90% zlapanych przeze mnie ryb na okoniu to na truskawke TB. Tylko teraz koszty duze bo kulki Berkleya i Dynamite Baits niestety kosztuja, ale aroma i zachowanie w wodzie super. W przyszlym sezonie chyba zaczne krecic sam, wiadomo taniej i podwojna satysfakcja ze zlapanej ryby, moze ktos zapoda linka jak sie kreci samemu i w miare szybko, bo nie mam za duzo czasu ale karpiarstwo wciaga mnie coraz bardziej , kiedys bym nawet nie pomyslal o kreceniu kulek, nastepny etap to pewnie wiazanie przyponow, ale wlasnie wezly jest to najmniej lubiana kategoria w wedkarstwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja po przerwie zasiadam w piatek na nocke i zobaczymy co sie bedzie działo, śmierdziuchy i owoce TB zarzuce i swoje kulęcje bede testował, ciekawe czy sie cos połasi na 29 ;) ramik kręć przypony na grinnera haczyk jak i łaczenie przyponu z żyłką główną http://www.youtube.com/watch?v=SK8nVxXfP84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów to samo śmierdziuchy okazały sie niezawodne, 2cyfrówka poszła przy pomoście bo były problemy przy podbieraniu, ale 9kg nr 67 juz sie nie wywinął, owoce totalna klapa.... Myśle, że następnym razem rozrobie jakiś środek na komary i spryskam najpierw wszystkie krzaki dookoła stanowiska bo to co sie tam dzieje to na prawde ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, mam takie pytanie. Jak wyglądają nocki na tym łowisku, mocno jest oblegane w weekendy? Zajęte wszystkie pomosty czy trochę luźniej niż w dzień? ;]

Przewertowałem też cały wątek i nie na trafiłem na żadne informacje o tołpygach i węgorzach, da się je tam złowić? Może ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocki duzo luzniej, 10 -20% pomostow zajetych to max. a teraz bedzie jeszcze mniej. Ja bylem sam w niedziele tydz. temu. Co do wegorzy to nic nie wiem co do tołpyg to sa duze sztuki 30-40kg. Koles kilka godz. sie silowal, nawet wlasciciele dali mu łódke co by z zaczepow wyciagal i bylo mu latwiej ale i tak nie dal rady po 3,5godz. zerwal zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie na trafiłem na żadne informacje o tołpygach i węgorzach, da się je tam złowić? Może ktoś coś wie na ten temat?
Nie słyszałem tam ani o tołpygach ani o węgorzach, wg mnie ich tam nie ma, żeby się upewnić możesz zadzwonić do szefostwa i się zapytać (606 686 682 http://okon.com.pl/). Potrafisz łowić tołpygi? Nawet nie trzeba dzwonić ( http://www.okon.com.pl/gatunki_ryb.htm ):

- Karp ( do 15kg )

- Tołpyga (do 40 kg )

- Karaś Złocisty

- Karaś Srebrny

- Okoń

- Jesiotr ( do 15 kg )

- Lin

- Sum ( do 80 kg )

- Szczupak ( do 15 kg )

- Pstrąg

- Leszcz

- Węgorz

- Amur

- Płoć

- Sandacz

- Kiełb

- Wzdręga/Krasnopiórka

- Jaź

- Ukleja

Z tego wynika że jednak tołpyga tam jest, tylko nadal pozostaje pytanie czy potrafisz ją złowić? Przegapiłem że węgorz też jest, nigdy nie słyszałem o przypadku jego złowienia na tym łowisku.

Nie jestem na bieżąco, mogę nie wiedzieć o niedawnych zarybieniach, ale ryby które tam się najczęściej spotyka to:

- Karp

- Jesiotr

- Okoń

- Szczupak

- Pstrąg tęczowy

- Lin

- Jaź

- Płoć

- Karaś Srebrny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak wiem, że są tam tołpygi i węgorze, czytałem listę gatunków na stronie tylko właśnie chciałem wiedzieć jak się to ma w praktyce, czy często są łowione, czy jest ich dużo i w jakich przedziałach wagowych, może ktoś wie bo np. o karpiu w tym wątku naczytałem się już wystarczająco ;] Wybieram się na nockę więc z chęcią dowiedziałbym się czegoś o węgorzu na tym łowisku. W tołpygi raczej nie będę celował tylko po prostu pytam z ciekawość bo nikt nic o nich nie pisał jakby ich w ogóle tam nie było. Chociaż nie powiem, że miło by było wyciągnąć tołpygę nie koniecznie pod 40kg ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.