Skocz do zawartości
tokarex pontony

Colmic Regent 240 / do 300g


MITCHELL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym zapytać czy ktoś z Was łowi na wędkę Colmic Regent MT 2.40. / do 300g. Proszę o opinie odnośnie jej przeznaczenia: wędka na kuter, połów dorszy na Zatoce Gdańskiej i w okolicy Władysławowa - Pilkery ok. 200g. Proszę o wszelkie informację użytkowników tej wędki - za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
przynęty na klenia   Dragon

Kupiłem – dotychczas testowałem go raz i sprawował się dobrze. Co najważniejsze – bardzo dobrze wyczuwalne są brania, jest lekki, ładnie radzi sobie z rybą. Rzetelną opinię będę mógł wydać po kilku wyjazdach. Co do pracy z multikiem to nie mam pojęcia jak się będzie sprawował.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitchell z tego co udało mi się wyczytać Colmic Regent to wędka pod multiplikator. Duża ilość przelotek (12) i sposób ich mocowania na niskiej stopce to typowe cechy wędki przystosowanej do pracy z multiplikatorem. Nie wiem czy taka wędka może pracować, uginać się w obie strony, w zestawie z multiplikatorem przelotki idą do góry i wędka ugina się w odwrotną stronę niż przy pracy z kołowrotekiem o stałej szpuli. Trochę bym się bał o pracę wędki ze "stałoszpulowcem". Ja dorsze łapałaem na zestaw Abu Garcii (Daimond crest boat + Saltwater), bardzo fajne zestawienie, lekkie, ale cw. wędki 160 jest zdecydowanie zaniżone i przez swoją sztywność wędka traci na "czułości" stąd moje pytanie o Colmica, który jest przecież "wklejanką". Chyba sobie sprawię taką wędeczkę :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenta używam ze "stałoszpulowcem" choć jest przystosowany do multika. Zdecydowałem się na Regenta ze względu na wklejkę i jego czułość. Nie widzę przeciwwskazań ze względu na jego dużą ilość przelotek. A ugina się / pracuje pięknie. Jak się sprawdzi w przyszłości to się jeszcze okaże. Napisz jak go kupisz i wypróbujesz! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitchell jeszcze nie. Miałem jechać na dorsze pod koniec września na łódke motorową, ale mi wyjazd nie wypalił. Dorsze poszły w tym miesiącu w odstawkę, a ja zająłem się okoniami no i musiałem :mrgreen: kupić sprzęt (Mistrall Amundson spin+kręcioł).Comica Regent sparwię sobie na 100%. Okuma Eclipz to bardzo dobry kołowrotek, ale jak dla mnie ciut za ciężki. Chciałbym żeby mój nowy sprzęt na dorsze nie był cięższy niż dotychczasowy tj. Abu Garcia.No ale zestaw masz zawodowy Colmic Regent + OKuma Eclipz fiu,fiu.. Cały czas zastanwiam się też nad multiplikatorem, chciałbym poczuć się jak prawdziwy wilk morski :mrgreen:. Skrobnij kilka slów po tym jak przetestujesz Okumę, jeżeli pomysł z multiplikatorem upadnie to wtedy będę myślał o jakimś staloszpulowcu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,

Dzisiaj kupiłem sobie Regenta :mrgreen: zdecydowałem sie na zakup bo usłyszłem w dwóch sklepach ze tą wędkę wycofują z produkcji. Przyśla zakilka dni więc na kolejnym wyjeździe bedę wędkował nią (03.10.09)chyba że przez pogodę wyjazd nie wypali. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Cześć :grin:

Przetestowałem Regenta jezeli chodzi o wagę to naprawde rewelacja, każde branie jest czuć nawet te najbardziej delikatne. Regent bardzo ładnie pracuje przy pompowaniu :mrgreen: . Polecam. Ja używam Regenta z kołowrotkiem Spro Rock Tuff-Body W/S 660 + plecionka Dragon Rainbow Braid 0,30/32,50kg. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.