Skocz do zawartości
tokarex pontony

Stawy PZW w Wilkanowie


adrianos

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wczoraj znowu byliśmy na 3 stawie. Łowienie zaczęliśmy około godziny 18:00 ja łowiłem na feedera i gruntówkę z kukurydzą na włosie, a kolega na bata i gruntówkę. Brały co jakiś czas nieduże płoteczki (największa - kolegi 22cm.), około godziny 21 brania stawały się coraz częstsze, co dobrze rokuje przed jutrzejszą nocką :) Na 2 kukurydze na włosie miałem kilka brań, ale były strasznie szybkie, nawet nie zdążyłem zaciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po nocce. Łowienie zaczęliśmy wczoraj około godziny 18:00. Ja łowiłem na feeder i gruntówkę z kulką proteinową, a kolega na bata i grunt z kulką. Brania były tylko i wyłącznie na bata. Brały drobne ryby (płocie, wzdręgi). Na feeder połakomiła się nieduża płotka. Około godziny 21:00 gdy rozkładaliśmy namiot szczytówka zaczęła drgać, więc zaciąłem i wyholowałem leszcza który mierzył 32cm. Wziął on na 3 czerwone pinki. Gdy się ściemniło brania totalnie ustały i nic nie brało nawet na bata. Trochę dziki nas postraszyły, ale jedna petarda hukowa skutecznie je odstraszyła. Nie można oczywiście zapomnieć o ognisku i kiełbaskach. Nad ranem brania na bacie powróciły, jednak brały same krasnopióry. Na feeder miałem kilka brań, jednak żadnego nie zaciąłem. Ogólnie było fajnie, ale ryby mogły trochę bardziej dopisać.

PS. Łowiliśmy na stawie 3. Łowienie zakończyliśmy o godzinie 6:00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerszennn, ja nie robilem żadnej specjalnej receptury, zanęta traper special + kukurdza + pinka, dla mnie w zupełności wystarczała. Liny nie są duże i niezbyt ostrożne. Jak trafisz na dobry dzień połowisz je praktycznie na wszystko - od ciasta waniliowego, przez białego robaczka, kukurydzę czy czerwonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje.A mam jeszcze jedno pytanko w srode jedziemy do rodziny w okolicach bystrzycy kłodzkiej są tam jeszcze jakies ciekawe zbiorniki wodne gdzie można sobie po łowić rybki będę bardzo wdzieczny ja znam tylko wilkanów i w bystrzycy też sa trzy stawy ale tam to komercja jakaś bo za płotem i zamykane :(poadrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są tam jeszcze jakies ciekawe zbiorniki wodne

ogólnie straszna bida, są jeszcze stawy w Międzylesiu - ale tam nigdy nie byłem, okolice Kłodzka - Korytów, okolice Nowej Rudy - Dzikowiec ale to już dalej.

Pozostają wody górskie, Nysa, Dzika Orlica, Biała Lądecka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie straszna bida, są jeszcze stawy w Międzylesiu - ale tam nigdy nie byłem

Byłem raz w Międzylesiu, a dokładniej w Szklarni bodajże. Zbiornik fajny, nawet duży. Jeśli chodzi o rybę to pełno drobnego leszczyka i krasnopióry, ale tamtejsi wędkarze mówią, że można złowic sporego szczupaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 3 years later...
  • 1 year later...

Ja swego czasu tez łowiłem tam piękne karasie oraz sporo małego lina. Były tam piękne karpie i amury, niestety .... były. Pływały dostojnie wierzchem i wygrzewały się prezentując się w całej okazałości.  Nie wiem jak u ciebie, ale ja jednego dnia połowiłem naprawdę solidnie, a dnia kolejnego przy takich samych warunkach pogodowych brań nie było wcale.

Jeżeli to nie tajemnica to na którym stawie łowiłeś? Ja odwiedzałem staw najwyższy ten z wysepką, według mnie najbardziej urokliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zazwyczaj wędkuje na drugim stawie, teraz mam w planie właśnie wybrać sie na ten najwyższy. W tym roku zauważyłem że na tych stawach pojawia się coraz więcej ludzi. Głównie nastawiają się na ostatnie sztuki karpia któremu uda się przetrwac po nawałnicy ludzi po jesiennych zarybieniach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.