Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Przypony


krasiu

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zbytnio nie wierzyłem w te całe "przypony", stosowałem zawsze węzeł bez węzła i plecionkę graviti silk, w sumie jeszcze nie tak dawno to było, a plecionki dalej używam. Póżniej trochę zbyt przesadzałem i efekty były gorsze niż na najprostszym zestawie. Aż do pewnego września nad elektrownią, ale to długa historia : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z tych przyponów na fot. zastosował bym tylko 1 i 6, ale w pierwszym zastosował bym dodatkowo regulację włosa[rurka] taką jak w przyponie szóstym :wink:

Co do D'rigów nie mam przekonania :mrgreen:

Kolejność podałem kolejno od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hubal, to ze je pokazalem to nie znaczy ze zawsze je uzywam,a zauwazylem ze Ty lubisz lamance.

Kazdy ma swoje przeznaczenie w zaleznosci od wody na ktorej zasiadam.

A tak wogole to chyba ciezko sie do nich przyczepic bo sa zrobione bardzo przyzwoicie a zwlaszcza 3 od gory do popupow,i sa na bardzo dobrych materialach i sztywnych przyponach co jest mniejsza mozliwosc splatania.

Najwazniejsze to ze jak juz jest branie to nie ma pudla :razz::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne przyponiki. Ja może w przyszłym tygodniu odwiedzę wrocławskiego Krokodyla i kupię jakąś plecionkę i może fluocarbon i spróbuje coś wykombinować. Jeszcze jedno pytanie, jaki firmy polecacie ? Najlepiej sprawdzone, warte uwagi firmy. Tylko żeby w jakiejś przyzwoitej cenie były, bo za dużo kasy nie mam :sad:

Z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej sprawdzone, warte uwagi firmy. Tylko żeby w jakiejś przyzwoitej cenie były, bo za dużo kasy nie mam

Sufix jest dobry i w miarę tani ale w krokodyly chyba nie mają. Kup na początek np. pletke w otulinie Gemini Camo X 2 (koło 35zł) będziesz miał na sztywniaki, kombi a jak śąciągniesz otuline z całego odcinka masz miękie przypony. Ta plecionka nie jest taka zła choć nie każdy lubi TB to 90% karpi i amurów na ODrze złapałem na przypony właśnie z plecionek w otulinie Tandembaits'a Gemini Camo X1 i X2 i X3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

vonski_dm, ja uzywam od 12 do 18 cm,w zaleznosci od materialu,do dluzszych uzywam plecionek w otulinie i fluokarbon a miekkie do 12 cm.Sa teraz specjalne rurki silikonowe okolo 6 cm ktore zakladasz na przypon i naciagasz na kretlik,naprawde dobry wynalazek ktory zapobiega ewentualnemu splatania sie przyponu :wink:

Anti tangle

http://allegro.pl/show_item.php?item=1584234392

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Tak przy okazji chciałbym się dowiedzieć jak Koledzy mierzą długość przyponu.

Czy długość przyponu mierzymy wraz z haczykiem (aż do końca kolanka), czy bierzemy pod uwagę tylko długość linki przyponowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!!!!! Czyżby nikt nie mierzył długości przyponu.

Możesz powiedzieć, dlaczego takie szczegóły pomiaru Cię interesują :shock: ?

Nigdy nie zastanawiam się podczas wiązania takimi szczegółami, przypon to jest konstrukcja kompletna od haczyka do miejsca połączenia z linką główną pętlą, wiązaniem itp., to jest jego długość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć, dlaczego takie szczegóły pomiaru Cię interesują :shock: ?

Po prostu chciałbym w miarę precyzyjnie zawiązać swoje przypony do metody, a w tym przypadku długość linki przyponowej np. o długości 7 cm + haczyk to już będzie w sumie 10 cm. Natomiast robiąc przypon max. 5 cm zastanawiam się, czy długość linki przyponowej powinna wynosić np. tylko 3 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz powiedzieć, dlaczego takie szczegóły pomiaru Cię interesują :shock: ?

Po prostu chciałbym w miarę precyzyjnie zawiązać swoje przypony do metody, a w tym przypadku długość linki przyponowej np. o długości 7 cm + haczyk to już będzie w sumie 10 cm. Natomiast robiąc przypon max. 5 cm zastanawiam się, czy długość linki przyponowej powinna wynosić np. tylko 3 cm.

Długość traktuj jako całość, tak jak pisałem wyżej. Do metody, też nie bądź aptekarzem :mrgreen: , wystarczy, że przypon będzie sięgał na obwód koszyka z zanętą, a czy będzie naciągnięty, czy z centymetrowym luzem, to mieści się w granicy błędu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość embryo
Możesz powiedzieć, dlaczego takie szczegóły pomiaru Cię interesują :shock: ?

Po prostu chciałbym w miarę precyzyjnie zawiązać swoje przypony do metody, a w tym przypadku długość linki przyponowej np. o długości 7 cm + haczyk to już będzie w sumie 10 cm. Natomiast robiąc przypon max. 5 cm zastanawiam się, czy długość linki przyponowej powinna wynosić np. tylko 3 cm.

Nie wiem, skąd masz te wytyczne do długości przyponu w metodzie, ale nie trzymałbym się ich tak sztywno. Źródła angielskie podają 3-6 in, co daje po zaokrągleniu 8-15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, skąd masz te wytyczne do długości przyponu w metodzie, ale nie trzymałbym się ich tak sztywno. Źródła angielskie podają 3-6 in, co daje po zaokrągleniu 8-15 cm.

To nie są jakieś sztywne długości, aż taki drobiazgowy to ja nie jestem :wink: niemniej jednak na naszym forum była mowa o długościach 5-10 cm, i w tym przedziale długości mam zamiar wiązać swoje przypony. O sposób mierzenia długości przyponu zapytałem z wrodzonej ciekawości, chociaż niekiedy różnica przyponu o kilka centymetrów decyduje o wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, w najbliższy weekend wybieram się nad wodę i chciałbym na jednym kiju postawić zestaw z przyponem wykonanym z "zero memory".

Żyłka główna TB 0,33 połączona krętlikiem quick change z Leadcore ESP z bezpiecznym klipsem - długość 1,5 m + Ciężarek TB 55g zakończone krętlikiem.

Do wykonania przyponu posiadam:

Plecionka Sufix Black Silt - 15lb

Zero memory - 15lb

Haki ESP Curv Shank rozmiar 4

Przynęta:

1. Pellet Hallibut Dynamite Baits + 1/2 Pop-up 20mm Scopex Dynamite Baits.

2. 1/2 Pop-up 20 mm Scopex Dynamite Baits + 1/2 pop up truskawka Star Baits

Chciałbym wykonać przypon Standard RING z Plecionki i Zero Memory

Czy w przypadku zastosowania przynęty z pkt. 2 Pop-up-a zakładać śrucinę na żyłkę przy haku? W jakiej odległości? Czy można zrobić tak, że dać krótki kawałek Zero Memory i na połączeniu tych dwóch materiałów zacisnąć śrucinę?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale namotałeś :mrgreen:

Standard to standard, zwykły przypon, bez kombinowania z łączeniem plecionki i żyłki, albo jedno, albo drugie i węzeł bez węzła.

Chciałbym wykonać przypon Standard RING z Plecionki i Zero Memory

To jest już kombirig :wink:

Czy w przypadku zastosowania przynęty z pkt. 2 Pop-up-a zakładać śrucinę na żyłkę przy haku?

To musisz zbalansować na takim poziomie jak chcesz, aby się zestaw prezentował-próby w wodzie, jak to wygląda,

Żyłka główna TB 0,33 połączona krętlikiem quick change z Leadcore ESP z bezpiecznym klipsem - długość 1,5 m + Ciężarek TB 55g zakończone krętlikiem.
przed zarzuceniem.

Dlaczego leadcore?, jeśli dobre warunki proponuję jak najprostszy zestaw, klips bezpośrednio na żyłce głównej, ciężarek trochę cięższy, min 80g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.