Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Co to jest Jigówka?


Surfi

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie brzmi może dość śmieszne, ale nie wiem co to jest Jig.

Chciałbym znać dokładny opis tego wędziska, do jakiej metody służy, jakie są najczęściej stosowane długości tej wędki i jaki w przybliżeniu te wędziska mają wyrzut.Wiem tylko tyle, że ta wędka służy bodajże do metody spiningowej, lecz nie jestem pewiem.

Proszę o odpowiedz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jigowanie (czyt.Dżigowanie)metoda spinningowa polegająca na skokowym prowadzeniu przynęty (Lekkiego twistera lub jiga).Wędki stosujemy w tej metodzie od 240 do 300 cm z szczytówką pełną węglową tzw.wklejanki cw takiego wędziska to najczęściej 1-7 g ,3-12g a więc do łowienia lekko.

ps na tym forum jest sporo na ten temat, opcja szukaj działa http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=2974&highlight=jigowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jiguje się nie tylko lekkimi zestawami i lekkimi przynętami. Łowienie sandaczy to jigowanie przede wszystkim! Używa się tam przynęt obciążonych główkami nawet 40 g i więcej w zależności od głębokości łowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.