Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

plecionka


artech

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki artech, przeczytalem test. Fakt moglem sie bardziej zapoznac z forum zamiast odrazu pisac bo widze, ze mozna tu znalesc duzo wiecej niz myslalem :]

Mysle, ze w tym sezonie kupie obydwie, ktore podalem. Nawine na osobne szpule, potestuje poprobuje i poporownuje. Nie chce sie odrazu szarpac na P-Pro bo nie wiem jak mi sie bedzie lapalo na plecionke...

Jak by ktos mogl jeszcze potwierdzic opinie Artecha lub napisac cos wiecej o tych 2 plecionkach, szczegolnie o Spiderwire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie chce sie odrazu szarpac na P-Pro bo nie wiem jak mi sie bedzie lapalo na plecionke...
A to dlaczego?? Przecież PowerPro wcale nie jest droższa od Spiderwire, a niektórzy twierdzą że ta druga jest lepsza, nie mogę tego potwierdzić ponieważ nie łowiłem na Spiderwire.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

artech, te sufixy gyro chodzily w zimie nawet po 15zl :grin: tyle ze sobie na wysylkach nabijali 12-15zl co mozna puscic poleconym za 4, a ze nie kupywalem przy okazji niczego innego(co by bylo warte tej wysylki) to sie nie skusilem. i raczej nie zaluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Pow.Pro tak napisalem bo w wedkarskim gdzie kupuje koleszka powiedzial, ze 80 zl za PP 135 m i jakos bez patrzenia na allegro stwierdzilem, ze to ta polka plecionek na ktora narazie moj portfel nie bedzie siegal. Za te 80 zl wolalem kupic 2 rozne i porownac. Niestety za pozno dowiedzialem sie, ze PP byla ledwo kilka zl drozsza od SpiderWire. Niedlugo przetestuje i podziele sie wrazeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dodając jeszcze że to włókno występuje co najmniej w czterech gatunkach, to nic to nie mówi - napis Dyneema widnieje na etykietach co najmniej połowy plecionek dostępnych na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj już sie czepiacie :P lepiej zobaczcie o której godzinie ja tego posta pisałem :twisted:

lookłem na pudełko bo leżało obok i tak napisałem. To jest jakiś Everstrong gościo z łodzi to importuje

a wracając:

Plecionka 0,20mm to już gruba linka i wyrwanie nią kleniowego woblerka nie jest powodem do chwały

Ja nie szukałem powodu do chwały tylko chciałem poprzeć moje twierdzenie że plecionka za 30 zł jest lepsza od żyłki za 30 zł <-- przykład !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bieluch,

Twierdzenie to jest fałszywe, bo żyłką 0,40mm za 16 PLN można zrobić to samo. Trochę niejasno się wyraziłeś. Twoje twierdzenie odnosi się do ogólnie pojętych kosztów eksploatacji linki i tu plecionka wygrywa praktycznie pod każdym względem - głównie za sprawą uratowanych przynęt - o czym wspomniałeś wcześniej. Przypomina mi to nieco sytuację gdy w jednym sklepie panowie rzucili się na testowanie żyłek i stwierdzili że droższa żyłka jest gorsza od tańszej, bo ma trochę mniejszą wytrzymałość - testując odcinki 0,5m. Nie wzięli tylko pod uwagę, że ta droższa była odporna na przetarcia, mniej rozciągliwa, o wiele bardziej miękka i nie miała wogóle pamięci - patrzyli tylko na jeden parametr.

Jednak żyłka ma też swoje zalety - chociażby rozciągliwość, czego plecionce brak i odporność na przetarcia. Wszystko zależy od preferencji wędkarza, sytuacji na łowisku i gatunku docelowego. Twierdzenie że plecionka jest lepsza od żyłki jest co najmniej karkołomne.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psulek, Mi chodzi o to że przykładowo gdy chce mieć wytrzymałość 10 kg kupię plecionkę dajmy na to 0,14 ( przykład - są różne plecionki ) a żyłkę musiał bym kupić prawie dwukrotnie grubszą ... a wiadomo że czym cieńsza linka tym lepiej sie zuca i wogole lepiej. Tak oczywiście masz racje żyłki też mają swoje zalety ale rozciągliwość w wielu przypadkach to raczej wada ( aczkolwiek nie twierdze że we wszystkich ).

Zresztą jak to w życiu " jeden lubi gajowego drugi, córkę jego " , poza tym metod wędkarstwa jest wiele a technik tyle ile wędkarzy i w każdym przypadku co innego lepsze :)

Tak więc przyjmijmy że obaj mamy po częsci racje :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bieluch

Jeżeli chodzi o stosunek grubość/wytrzymałość to plecionka rzeczywiście ma się nieco lepiej - i tu też się zgodzę :wink: . Pomijam fakt, że grubości podawane na opakowaniach plecionek to często pobożne życzenia producentów i mocno odbiegają od rzeczywistości. O wiele wygodniej jest się posługiwać parametrem lb test (używają go Amerykanie). Dlaczego? Ano dlatego, że plecionki o tym samym lb test mają mniej więcej podobną grubość rzeczywistą. Natomiast grubości deklarowane są mocno rozbieżne.

Na przykład - plecionki 30lb test mają deklarowane grubości:

Sren - 0,23mm, Spiderwire - 0,25mm, Power Pro - 0,28mm, P-Line 0,33. Najfajniejsze jest to, że jak się je weźmie na makro na aparacie, to grubość wychodzi mniej więcej taka sama.

Generalnie - posługując się lb test masz powtarzalność wyboru u różnych producentów. Posługując się średnicą - niekoniecznie.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam zamiar kupić plecionkę, nastawiam sie na bolenie i nie wiem jakiej średnicy plecionka będzie najlepsza? Kupie PP tylko boje się żeby nie kupić podróby ale czytałem że allegrowicz ASPIUS ASPIUS sprzedaje oryginały? Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno zakupiłem P-line 0.18 i już kilka gałęzi olchy złamała,kilkadziesią trzcin ratując skinnera salmo,jak narazie wybór okazuje sie słuszny .....pogadaj z Psulkiem doradzi Ci odpowiednią średnice :cool: , sam zakupiłem od aspiusa w zesłym zezonie też od niego miałem power Pro i potwierdzam,że to naprawde wart polecenia sprzedawca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić plecionkę, nastawiam sie na bolenie i nie wiem jakiej średnicy plecionka będzie najlepsza?
Wałkowane było to już setki razy, w przypadku plecionki nie podaje się jej parametrów jako średnicy :roll: Na bolenia używam 10 lb i to różnych firm PowerPro, Strena a teraz P-Line. Z tych trzech ostatnia sprawia wrażenie najcieńszej przy tych samych parametrach wytrzymałościowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość psulek

To co mówi Artech jest prawdą - plecionki nie mają średnicy. Generalnie najlepiej jest je dobierać po parametrze lb test - plecionki o tym samym lb test będą mniej więcej tej samej grubości rzeczywistej (chociaż mogą mieć różną grubość deklarowaną).

P-Line jest o tyle fajny, że ma spore zagęszczenie rozmiarów popularnych w naszych warunkach- większość plecionek występuje w rozmiarach 8,10,15 lub 14 lb test - P-Line ma 10, 13, 14, 15lb test - więc można sobie odpowiednio dobrać. Bardzo fajna jest 13lb, bo jest niewiele grubsza od 10lb a sporo cieńsza od 15lb.

Natomiast to co mają najfajniejszego to P-Line Extrusion - po prostu wymiata - prawie każdy kto ją kupił wracał po następną twierdząc że takiej jeszcze nie miał - zresztą w kwestii monofili jest liderem w US.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam.

Stosujac sie do regulaminu, skorzystam z tego tematu do zadania pytania :)

Mianowicie, wszyscy pytaja sie jaka zylka na ta i na ta rybe, jaki haczyk na ta i na ta rybe etc. Odpowiedzi: wielka ryba- ~gruba zyka, srednia- ~srednia zylka, male ryby- ~ciensze zylki. Jak tak czytalem, podawana srednia grubosc zylki jest ta sama, do konkretnych ryb. A nie jest przypadkiem tak ze im mniejszy splawik, ciensza zylka, przypon i oczywiscie haczyk, tym zwiekszenie prawdopodobienstwa oszukania ryby i co za tym idzie zlowienia jej? Zawsze mi sie wydawalo ze im delikatniejszy i lzejszy zestaw tym latwiej zaciac (podkreslam zaciac) rybe.

Lowie na komercyjnym malym stawie, gdzie ryba chyba jest przekarmiona tymi zanentami [chyba na dzien wrzucane tam jest 50kg zanenty, a powierzchnia wody to polowa jakiegos tesco] i no wlasnie... nie mam jakis lepszych wynikow niz wedkarze, ktorzy stosuja zylke grubosci 0.30 i karpia 3kg ciagna jakby wyciagali po prostu zestaw z wody, kiedy ja (stosujac sie do swojej teori :razz: ) zylka 14 dziko walcze z jakims niewielkim karpiem, co i tak uwazam za bardziej emocjonujace i sprawiedliwsze dla ryby ;d

Zatem, czy ma sens staranie sie o delikatnosc zestawow, czy "wzmocnic" go i skupic sie na lepiej dobranych zanetach i przynetach? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zastanawiam się nad zakupem plecionki do feedera. Jako iż w miejscu w którym łowię rwie jak diabli. Nawet koszyki 120g są znoszone przez nurt (łowię na żyłkę 0,22). Chcę zakupić plecionkę 0,10 aby ograniczyć napór wody na linkę główną. Jaką byście polecili?

Aha i czy od plecionki dużo szybciej niszczą się przelotki w feederze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja na łowisku tego wymaga.

Feeder posiada dwustopkowe przelotki SIC (Team Daiwa Heavy Feeder 3,9/150g) więc raczej feeder z górnej półki i powinien dać radę plecionce.

Aha i czy do plecionki dawać przypon z żyłki czy też z plecionki np. 0,04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma przelotki SIC to da rade. A co do przypony tu lepiej było by z żyłki. Nie dość, że jak coś to pierwsza strzeli żyłka to jednak zawsze będzie to jakaś minimalnie większa amortyzacja, ponieważ żyłka się rozciąga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może poleci ktoś jakieś konkretne modele dobrych plecionek? I ile plecionki może się zmieści na Ryobi Zauber 3000 (pojemność szpuli to 150m żyłki 0,28).

Czy 0-10 będzie dobra czy może zejść do 0,08? Bo nawet 0,08 powinna mieć sporą wytrzymałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.