Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jezioro IŃSKO


hm62

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Nie łowiłem a tylko słyszałem, że szczupaka tam jest sporo( Kolega z pracy w zeszły weekend złapał 8). Tyle, że to nie jest jezioro PZW.

A jakiej wielkości była ta rybka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem, nie pytałem.... hmm dodam, że to jest takei pokolenie co ryb nie wypuszcza i liczy na sztuki. Takich ludzi nie przegadasz po prostu, sam mam nawet w rodzinie takiego który bierze każdą rybę, przez maszynkę i na pastę/pasztet ehh. Ostatnio jak poejchałem złapać 5 karasi na żywca to siedział tam koleś z 3 wedkami, rozłożonymi tak jakby na dużego karpia się szykował i łapał te małe karaski, wszystkie do siaty, więc pewnie nie na żywca tylko do zjedzenia...

Nie wiem skąd jesteś, ale jak chcesz coś blisko Stargardu to jedź na jezioro Komin pzw, koło Kiczarowa. Tam ostatnio szczupak 2kg, drugi zerwany, na następny dzień 2 zerwane, jeden w roślinach drugi się nie zachaczył ale solidny był bo od dna nie chciał się oderwać (łowienie na żywca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Kto wie co może mieć wpływ na tak wysoki wzrost cen za zezwolenia na 2012r. w Ińskim Centru Rybackim:) ?

Wszystkie jeziora z brzegu i łodzi:

2011 - 200zł 2012-300zł

Jedno jezioro:

2011- 120zł 2012- 160zł

Jeden miesiąc:

2011-60zł 2012 - 100zł

W porównaniu do Modehpolmo z Miedwia uważałem ich za rozsądnych, ale w tym roku to chyba na Miedwie będę jeździł bo taka sama cena wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie nie mają zbytu na rybę to chcą sobie pozwoleniami wyrównać.

Ogólnie jak słyszę Ińskie Centrum Rybackie to mi nóż się otwiera w kieszeni :evil:

Banda złodziei i tyle jak byłem młodszy to wędkowałem na jeziorach w Wapnicy, które do nich należały.Standardem było 2 razy w tygodniu obecność z agregatem, jak się ochłodziło to całe jezioro obstawiali sieciami tak że wędki nie dało się wcisnąć o spiningu to nawet mowy nie było ,a jak skuło lodem to trałowali pod lodem dosłownie, nie wiedziałem wcześniej że coś takiego jest możliwe :shock:

Co do jeziora Ińsko to jak tam nurkowałem to widziałem tylko samą drobnice ale koledzy mówili że przy nocnym nurkowaniu widzieli tam szczupaki po metrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kilka razy łodzią na Ińsku...przyznam, że nie chciałem słuchać bardziej świadomych wędkarzy, którzy mi odradzali te wyprawy.... i raczej byłem rozczarowany efektami. Jak już to jezioro Wisola niedaleko Ińska, jest tam sporo ryby, jezioro bardzo ładne i ciekawe wędkarsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kilka razy spiningowałen na Ińsku, bez rewelacji. Dla mnie nr 1 to Woświn, chociaż latem pierwszy raz odwiedziłem jezioro za Woświnem, w miejscowości Mielno i tam też ładnie okoni połapaliśmy.

Co do Wisoli to słyszałem, że miejscowi tam nie wędkują bo ryba im śmierdzi. :grin:

Podobno ścieki tam wpływają, albo woda z oczyszczalni.

Coś w tym musi być bo kiedyś w miarę czysta woda była a teraz strasznie duż glonów latem jest, szczególnie w zatokach od strony północnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda polega na tym, że do Wisoli schodzi odpływ z oczyszczalni z miasteczka, o czym wiedzą lokalni kłusownicy i skutecznie to ich zniechęca :):):) Natomiast woda generalnie ma opinię czystej i nie spotkałem się z opinią o niesmacznej rybie. Chodzi mi bardziej o to, że można tam trafić ładne okazy i białej ryby i drapieżnika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,a co i jak Goral lapiesz na Woswinie? Uwielbiam te jezioro :grin: Bylem latem na 4-dniowym urlopie w Cieszynie i polapalem ladnych Leszczy :lol: Tyle zlego slyszalem o tym jeziorze a spotkala mnie bardzo mila niespodzianka :lol: W wakacje pojade tam na dluzej :lol: Leszcze sa (0,5-2kg)Ploc tez (18-30cm) takie lapalem :mrgreen: A co z drapieznikiem? 12-14 lat temu lapalem tam piekne Okonie! Nie zle Szczupaki... A jak bylem to drapieznika zero :cry: Fakt,ze tylko pare godzin spiningowalem i to tylko pierwszego dnia.Podasz jakies wskazowki :?::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego aż tak narzekacie, faktycznei jezioro jest mmocno niszczone przez kłusowników,rybaków, ale jak się po nęci,lub wie co gdzie i jak to można ładnie połapać,woda mega czysta do 2 metrów widać dno.Idealna na letni wypoczynek. Ja mam fajne wspomnienia.3 lata temu połapałem tam 3-4 okonie po 30-35cm Pierwszego w życiu węgorza 70 cm, kilka ładnych leszczy po 40-50 cm,lina około 1 kg, masę pięknych płoci,wzdręgi po 30 cm.Tylko ze wszystko z łódki i mocno nęciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.