Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wędka na PSTRĄGI


bolec666

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Wolałbym raczej zmieścić się w budrzecie.Nie wiem ale wydaje mi się że kijek 7-21 będzie za ciężki,łowie woblerkami 3-6 cm częściej pływającymi których waga często nie przekracza 6 g. Aktualnie używam kijka 5-25 który także wydaje mi się być za ciężki i za sztywny gdyż podczas ciągania wobka z prądem przestaje być wyczuwalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wędeczke Savage Gear bushwhacker XLNT 2280 do 18 gram. Cena miła jakość super.

Jak co to poszukaj na jerkbait.pl/forum można wyhaczyć fajne wędki za śmieszne pieniążki jeden koleś sprzedaje teraz st croix triumpha 2.10 do 14gram chyba za 200zł z wysłką. Poszukaj napewno coś znajdziesz :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W razie czego to możesz ten sam kijek kupić w coronie fishing albo w sklepie żbik :-) Kijek jest wykonany z tej samej maty jak st croix premier czy mojo bass ale nie są tak bardzo ściśnięte te maty przy nawijaniu. ;) A tak przy okazji po co Ci kij na pstragi w martwym sezonie?? :P Weź troche kasy więcej i kup kij na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji po co Ci kij na pstrągi w martwym sezonie??

To ma być właśnie kijek na nowy sezon. W tym sezonie troszkę połapałem pstrągów i spodobało mi się pstrągowanie,a kij którym obecnie się posługuje nie zbyt mi pasuje tak więc poszukuje kija który umili mi wypady na rzeczne spacerki :grin:

Niestety w mojej okolicy nie ma dobrego sklepu gdzie można obejrzeć ,pomacać i podpasować do ręki kija (wybór jest znacznie ograniczony) ,więc ciężko mi się na co cokolwiek zdecydować i ewentualnie zakupić,dlatego głównie będę się sugerował waszymi opiniami i spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, na blanku jest napisane atc podajże shikari 703.Patyk robiony w rodmansie. Łowiłem nim już cały sezon i jak dla mnie cudo .Nie mysle juz o innym,no chyba ze cos dluzszego na wieksze rzeki , bo ten to tylko 2,13 .

Czyli Boba Loomisa, shikari świetne blanki, niestety firma już nie istnieje, z gwarancją czy też zakupem uszkodzonego segmentu może być problem.

Pavlo

Poszukaj używanego Batsona. Nie weżniesz już nigdy więcej smoczego kija do ręki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na allegro cormorana powergripa 3,0m 6-12g lub 2,7m 2-15g, te kije mają spory zapas mocy, stara produkcja ale są świetne na pstrąga, używam tego pierwszego i jestem bardzo zadowolony, pięknie pracują, zatrzymasz nim dużego kabana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wybrałem się do Centrum Wędkarskiego w Zielonej Górze ,tam towaru nie brakuje.Nie nosiłem się z zamiarem kupna kija a raczej pomacania kilku kijów i dopasowanie czegoś do mojej ręki.Pierwszy w rękę mi wpadł Shimano Speedmaster cw 3-15,Kijek piękny ,leciutki ładnie wykonany ale jakoś mi nie pasowała jego akcja,jakiś kluchowaty i cena 560 zł.Następny kij Daiwa Infinity Q 3-18 kijek rewelka bardziej mi podpisał niż Shimano a był o wiele tańszy,ale równie dobrze i starannie wykonany lecz dla mnie był za sztywny i dość pałowaty.Następnego wziąłem TD 5-18 ,pojawił się uśmiech na mojej twarzy :szok: kijek leciutki,pięknie wykonany z dbałością o każdy szczegół o akcji szczytowej lecz pod obciążeniem pięknie gnie się po pierwszą przelotkę,szybki a za razem ze sporym zapasem mocy.Pomyślałem to chyba to :mysli: Sprzedawca podał mi Kongera Equs Salto 275 // 5-18g.Wędeczka także niczego sobie ale TD znacznie lepiej leżał mi w dłoni i jakoś lepiej pasował.Wziąłem jeszcze raz Tego TD w dłoń i pomacałem jeszcze raz,a sprzedawca mówi ''zrobimy rabacik na niego'' :lol: TO JA GO BIORĘ.Dostałem 5 % rabatu więc wziąłem jeszcze STROFTA 0,18.Jutro lub pojutrze przetestuje go nad wodą ale wydaje mi się że będę mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymierzam się do st croixa 3,5-17,5g w wersji legend elite salmon steelhead lub Avid i mam pytanko do posiadaczy tych kijaszków czy będzie nadawał się też na wiślanego bolenia i ogarnie również mniejsze kleniowo/jaziowe przynęty (np bromby)? jakie są rożnice tych dwóch modeli i czy warto dopłacić te 500pln do Legenda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

różnica w technologiach pomiędzy avidem a legendem jest ogromna.

< tutaj masz filmik pokazujący z czego został wykonany blank do legend i jakie on ma właściwości

Poniżej na stronie producenta pisze nieco więcej (jak nie znasz angola to skorzystaja z translatora w gooogle) http://www.stcroixrods.com/content/blanks

oraz http://www.stcroixrods.com/content/engineering_and_technology?tag=off

Miłej lektury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.