Skocz do zawartości
tokarex pontony

Rekord _ OKOŃ!!!!


spini

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Szkoda, szkoda, ale jeszcze bardzoej szkoda tego

cyt:

" Po sesji zdjęciowej pojechałem do domu i tam dokładnie zmierzyłem rybę. Miarka pokazała 50 cm! "

Nie jestem fanatykiem C&R, ale niesmak pozostaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda, ale jeszcze bardzoej szkoda tego

cyt:

" Po sesji zdjęciowej pojechałem do domu i tam dokładnie zmierzyłem rybę. Miarka pokazała 50 cm! "

Nie jestem fanatykiem C&R, ale niesmak pozostaje....

no pozostaje.

mógł do mnie napisać wysłałbym mu w zamian 2,5 kg baleronu jak przymiera głodem :wink::roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage ze okon rosnie bardzo powoli mogł mieć ze 20 lat do tego była to samica wypchana ikrą , każdy wie ze wyikrzona ryba traci na smaku ogólnie gratulacje ryby i bezmyślnej zachłanności

p.s.przeciez jak relacjonował łowczy :kumple by mu n ie uwierzyli jakby ryby nie pokazał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage ze okon rosnie bardzo powoli mogł mieć ze 20 lat do tego była to samica wypchana ikrą , każdy wie ze wyikrzona ryba traci na smaku ogólnie gratulacje ryby i bezmyślnej zachłanności

p.s.przeciez jak relacjonował łowczy :kumple by mu n ie uwierzyli jakby ryby nie pokazał

20 lat miała ? eee to i tak długo by nie pożyła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwage ze okon rosnie bardzo powoli mogł mieć ze 20 lat do tego była to samica wypchana ikrą , każdy wie ze wyikrzona ryba traci na smaku ogólnie gratulacje ryby i bezmyślnej zachłanności

p.s.przeciez jak relacjonował łowczy :kumple by mu n ie uwierzyli jakby ryby nie pokazał

20 lat miała ? eee to i tak długo by nie pożyła ...

no comment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby mógł wyciągnąć haczyk to ryba była złapana przez niego i to on decyduje o jej dalszym losie , nie złamał RAPR więc jest wszystko ok . Może w zeszłym sezonie żadnej ryby nie zabrał z łowiska a wtedy miał właśnie ochote by zrobić z niej kolacje w domu.

Proponuje zachować troche umiaru z tym C&R , to że sami przestrzegamy tej zasady nie musi być przyczyną do dyskryminowania na forum gościa który poprostu cieszył sie z takiego okazu i chciał sie nim pochwalić. Istnieją na naszych wodach gorsze sytuacje które przyczyniają sie do mniejszego rybostanu , Są tacy wędkarze że jak ryby biorą to nie odpuszczają i pakują wszystko do wora , jeden dzień wędkują a drugi patroszą i skrobią.

Małe sprostowanie , Okonie żyją do 50 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet gdyby mógł wyciągnąć haczyk to ryba była złapana przez niego i to on decyduje o jej dalszym losie , nie złamał RAPR więc jest wszystko ok

Oczywiście a czy ktoś mu zabrania, ja wyraziłem tylko swoje zdanie, do czego mam prawo na forum publicznym.

Ale jestescie zawistni.Przeciez bylo napisane ze rybie nie mogl wyjac haczyka!!Ile by pozyla po wypuszczeniu??

Typowe tłumaczenie za głęboko połkneła, śmiać mi się chce jak to czytam, przy bardzo dużym pysku okonia, a jeszcze do tego takich gabarytów, szczypce chirurgiczne i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Proponuje zachować troche umiaru z tym C&R , to że sami przestrzegamy tej zasady nie musi być przyczyną do dyskryminowania na forum gościa który poprostu cieszył sie z takiego okazu i chciał sie nim pochwalić.

hmmmmmmmmm ....a Twoja wanna "mistrzu" to naturalne środowisko sandaczy....myślę że wyjątkowo w tym temacie nie powinieneś zabierać głosu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Proponuje zachować troche umiaru z tym C&R , to że sami przestrzegamy tej zasady nie musi być przyczyną do dyskryminowania na forum gościa który poprostu cieszył sie z takiego okazu i chciał sie nim pochwalić.

hmmmmmmmmm ....a Twoja wanna "mistrzu" to naturalne środowisko sandaczy....myślę że wyjątkowo w tym temacie nie powinieneś zabierać głosu.

Jestem takim samym użytkownikiem forum jak ty więc nie pouczaj mnie czy powinienem czy nie powinienem zabierać głos w danej sprawie.Pewnie pijesz do jednego zdjęcia które ci wysłałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak piszesz przestrzegamy tej zasady albo się nie podpinamy pod innych którzy się jej trzymają.

Rozumiem poprostu chcesz to oddzielić grubą krechą.

No raczej niema w tym wypadku zbioru wspólnego.To tak jakby być trochę w ciąży. Rozumiem, lubisz czasem zjeść rybę - OK! Jak mam ochotę na rybę jadę pod SELGROSA tam jest dobrze zaopatrzony sklep z owocami morza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jak piszesz przestrzegamy tej zasady albo się nie podpinamy pod innych którzy się jej trzymają.

Rozumiem poprostu chcesz to oddzielić grubą krechą.

No raczej niema w tym wypadku zbioru wspólnego.To tak jakby być trochę w ciąży. Rozumiem, lubisz czasem zjeść rybę - OK! Jak mam ochotę na rybę jadę pod SELGROSA tam jest dobrze zaopatrzony sklep z owocami morza.

To w świetle twojej idei zrezygnuj całkowicie z jedzenia ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o zabieraniu złowionych przez siebie ryb- zwłaszcza okazów których coraz mniej polskich wodach. Jeśli chodzi o problem z wiarygodnością to przy następnym przedłużeniu umowy z operatorem wystarczy wziąć model z dobrym aparatem. Temat "rzeka" nie do wyczerpania choć jeśli chodzi o ryby w niej pływające to jednak TAK. Bez odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość undertaker1995

Pągori jemu chodzi że możesz zabierać ryby z łowiska ale nie powinieneś zabierać rekordowych a szczególnie na wiosnę kiedy są wypchane ikrą!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pągori jemu chodzi że możesz zabierać ryby z łowiska ale nie powinieneś zabierać rekordowych a szczególnie na wiosnę kiedy są wypchane ikrą!!!

A mnie chodzi o to że to kolejny temat o rekordowej rybie i kolejne pretensje do osoby która ją złapała , Był już temat suma z rybnika i tam ktoś miał pretensje że był żle wyciągany z wody , Były sumy kolegi Avallone i też ktoś miał pretensje do niego że na naszej klasie sie chwali rybami - nic dziwnego dla mnie chłopak się cieszy bo naprwade piękne rybki łapie.Był chyba temat sandacza z goczałkowic kolegi Tomii już nicku nie pamiętam dokładnie który zaraz po wrzuceniu fotki został lekko oskarżony że rybke znalazł na brzegu lub ją dostał od meneli , niestety chłopak następnego dnia zrezygnował z naszego forum.

To do czego kolega Gobio-Gobio "pił" to temat mojego rekordowego sandacza który mierzył 88 cm , niestety fotka nie była zgodna z regulaminem naszego forum i nie mogłem jej wkleić , bo poprostu rybke zabrałem do domu i fotka była robiona w moim mieszkaniu. Napisałem że jeżeli ktoś sobie życzy to mogę wysłać zdjęcie na meila , no i zgłosił sie pan Gobio-Gobio któremu wysłałem zdjęcie na meila zaspokajając jego ciekawość. W sumie w zeszłym sezonie zabrałem z łowiska trzy ryby i to tyle , wszystkie inne zostały wypuszczone, większość bez wyciągania z wody.

I dzisiaj gdy napisałem to co podkreślał na czerwono oburzył sie że niby nie jestem zwolennikiem zasady "złów i wypuść" bo widział moje zdjęcie które mu przesłałem a że nie był to 12cm okonek a 88cm sandacz dodatkowo złapany w Nowej Hucie czyli łowisku które pewnie często odwiedza-oburzył się.

Sam siebie uważam za człowieka który stosuje zasade "złów i wypuść" wypuszczam wszystko pomijając trzy ryby w zeszłym sezonie . No ale może żeby być godnym i etycznym wędkarzem jak on powinienem wypuszczać wszystkie.A może kolega Gobio-Gobio wyznaje zasade złów i wypuść bo poprostu nie ma co wypuszczać ( to pewnie moja wina)

Przeglądam też inne fora internetowe ale na naszym forum jest jakiś wyjątkowy jad , na jednym z for z cyklu "Przyjaciele ....." czytałem o zasadzie "Złów i Wypuść" i pisał pan który jest miłośnikiem i jednym ze strażników tejże rzeczki że rybka w domu wędkarza to ma być święto , że jest kolacja z ryby którą tata złapał - na szczęście jego koledzy nie "pojechali" po nim i przyznali mu racje , to podobnie jak u mnie rybka w domu jest wyjątkowym wydarzeniem , nie powiem jaką radość sprawia to moim dzieciom.

Co do wiarygodności o której pisał też kolega Gobio-Gobio , miałem tutaj kilka przygód a jednocześnie pretensji o to że łapie rybki - chodziło o klenie a fotek nie wstawiam , no coż ktoś mógł myśleć że bajki wypisuje że łapie klenie po 50 cm . A fotek nie wstawiałem bo poprostu nie mogłem ich zgrać na kompa z telefonu , miałem problem w tym że program Nokia PcSuite pracował tylko pod "servicepack2" a ja miałem "servicepack1" i po ptokach trwało to kupe czasu aż mogłem zainstalować dobrego servicepacka bo musiałem też przekłamać cdkey z windowsa. Aparat oczywiście mam ale zrezygnowałem z zabierania go nad wode bo gdy wziąłem go pierwszy raz odrazu przy pierwszej fotce nad wodą porysowałem wyświetlacz, robiłem to nie dla własnej przyjemności by mieć fotkę rybki ale po to by wkońcu uwolnić sie od uszczypliwych komentarzy że jestem lepszy niż Stanisław Lem.

Gdyby nie ta właśnie uszczypliwość pewnie zdjęć bym nie robił , ale co tam skoro ma ktoś mieć jak na obrazku to prosze .

To tyle , lubie to forum i niechciałbym żeby kolega Gobio-Gobio w następnym poście robił ze mnie człowieka który z konsumpcji ryb obrósł rybią łuską. Pozatym skoro tak reklamuje telefony z aparatami i zasade robienia pamiątkowych zdjęć powinien wklejać coś częściej , a mało jego rybek widziałem.

A byłbym zapomnał o pstrągach które łapałem na komercyjnym łowisku i też je zabrałem do domu , selgros odpusciłem ryby tam leżą tygodniami w lodzie.

Są różni urzytkownicy tego forum , szkoda że ten Tomi od sandacza (znalezionego lubo odkupionego od meneli) wyparował , żałuje też że Shogun_Zag nie zagląda do nas , szkoda bo tacy ludzie wnosili coś do naszego wędkowania i życia tego forum a nie pluli z zazdrości jadem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tacy ludzie wnosili coś do naszego wędkowania i życia tego forum a nie pluli z zazdrości jadem

Nikt Ci nie zazrości i nie pluje jadem :lol:

pagori każdy może wyrazić swoje zdanie, myślisz że krytykuje gościa od okonia bo mu zazdroszcze :lol: Prędzej spaliłbym się ze wstydu w stosunku do kolegów po kiju czy do Taty który uczył mnie wędkowania gdybym przyniósł takiego do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAWID,Z pluciem jadem nie miałem na myśli ciebie. Ale muszę to napisać o tych szczypcach chirurgicznych , fakt pomaga ale przy spiningu kiedy na końcu jest kotwiczka , mały haczyk wchodzi naprawde głęboko , szczypce nie pomagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pagori, jak ktoś chce wypuścić rybke to wypuści i żaden połknięty głeboko haczyk i kotwiczka nie przeszkodzi mu w tym , dziwne że przez 7 lat spinningowania, nigdy rybka nie połknęła mi przynety tak abym nie mógł jej wypuścić.

pagori, oczywiście też nie mam nic do twojej osoby, moje posty traktuj raczej ogólnie a nie w strone Twoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.