Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

KARPIE 2011


slowik

Rekomendowane odpowiedzi

Weekend na Lesieńcu bez rewelacji ale parę miśków udało się przechytrzyć. W skrócie wyglądało to tak:

37ebaa906ae354ffmed.jpg

Montujemy zestawy i...

6bbb0cf29cd2746bmed.jpg

...czekamy na odjazd.

71aaa1bf2efe59c8med.jpg

Pierwszy jest - 11kg

4771bf3a9173b413med.jpg

Parę godzin później dwa odjazdy praktycznie w tym samym czasie i dwa miśki +10kg na macie.

f5b0d5beb24c65bcmed.jpg

Następnie trafiła się pełno łuska, bardzo zdrowa, silna i (nie)pechowa "trzynastka"

2e07a3d7127a2ddemed.jpg

W nocy nie dały pospać kilówki, które jakimś cudem zasysały kulkę 24mm + 20 pop'up

Następny upalny dzień bez brania...

Dopiero w nocy coś się ruszyło i wyciągamy 11.2kg

f0f6d755aad7bd49med.jpg

A później dziewiątkę na której kończą się brania.

e7ae272147d26528med.jpg

Wyjazd bez rekordów ale zaliczony do udanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 194
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I tez masz racje ze na tym zbiorniku przez 2 dni to szalenstwa nie bylo

Z jednej strony masz rację bo do tej pory lepiej tam łowiliśmy. Ale z drugiej to zapraszam na Lesieniec i sprawdzisz osobiście czy to taka łatwa i łowna woda. Nie żebym się chwalił bo nie o to chodzi ale za każdym razem jak tam siedzieliśmy to łapaliśmy praktycznie tylko my a inni mimo że nie były to ekipy z "pierwszej łapanki" mieli pojedyncze brania i pojedyncze. Woda na prawdę nie jest taka łatwa a ten "bum" kiedy świeże ryby brały jedna za drugą już minął. Warunki są trudne a karpie coraz mądrzejsze i np. ostatnim razem oprócz nas były jeszcze trzy ekipy, które oprócz kilku 40cm bączków nie połapali nic przez 2 dni bo nie potrafili sie przebić przez brania kilówek. Nasza taktyka się sprawdza i łapiemy :wink: Myślą że na obecną chwilę jest to łowisko dużo bardziej wymagające od Chwałowic, które jest Ci znane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tez masz racje ze na tym zbiorniku przez 2 dni to szalenstwa nie bylo

sprawdzisz osobiście czy to taka łatwa i łowna woda. :wink:

Woda nie należy do najłatwiejszych,chociaż zdjęcia mogą na to wskazywać, my bylismy tylko dobe w momencie załamania pogody oraz spadku temperatur, i również mamy że tak powiem czym się pochwalić, 3 szt (7. 8,5. i 6 ) jeden 1,5kg oraz 4 spięcia

(spowodu braku pontonu) większych karpi w zasadzie to siedzieliśmy tylko 12h czyli noc ponieważ od samego rana taka ulewa była że nie było sensu siedzieć i się męczyć;-)

w sierpniu jedziemy na 3doby;-) aby w końcu pogoda dopisała, ostatnio mam pecha i zawsze mnie jakaś burza złapie, ostatnio w Krobielowicach o 5,30 trzeba było się zwijać bo pioruny po drzewach w okolicy waliły;-)

Wielkim plusem Krobielowic jest doborowe Towrzystwo - pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w Krobielowicach o 5,30 trzeba było się zwijać bo pioruny po drzewach w okolicy waliły

Jeżeli to była niedziela ,to widziałem jak parę osób ucieka z nocki :D

Pare ;-) wszyscy uciekli jak jeden mąż;-)

Tak to była niedziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Relacja z 14-dniowego pobytu nad J.Zdworskim

Zimą zapadła decyzja że tego roczne wakacje spędzę właśnie nad tym jeziorem.

Długo się zastanawiałem czy nastawiać się na łowienie karpi,amurów w tym jeziorze ponieważ każdą osobę którą pytałem o populacje tych ryb,mówiono mi że nie mam praktycznie szans na złowienie miśka lub amura.

Decyzja zapadła,na urlop zabieram karpiówki :mrgreen:

28.07.2011 melduję się nad wodą i od razu szukam miejsca w którym będę nęcić.

Jezioro jest praktycznie równe bez jakichkolwiek górek czy wypłyceń,dno miękkie mulisto-torfowe.

Poza stromym spadem z 1,5m na ok. 4m nie ma żadnej innej miejscówki w pobliżu a więc postanawiam nęcić właśnie w tym miejscu ok.70m od brzegu.

Następnego dnia około godz. 18-tej zaczynam łowienie,zestawy lądują w wodzie + ok 10kg kuku,2kg kulek,2kg peletu.

Pierwsza noc mija bardzo spokojnie[nawet nie pikło] :?

Wciągu dnia łowienie było praktycznie niemożliwe ze względu na dużą ilość pływających rowerów wodnych,kajaków,żaglówek które praktycznie zawsze parkowały w żyłki :evil:

Więc łowię tylko nocami.

homewwws0zmniejszaczplp.jpg

Następnego wieczoru odezwał się sygnalizator ale po chwili zamilkł.

Po upływie ok minuty ponowne krótkie piiiii zacinam i okazuje się że coś jest na haku :mrgreen:

Lechu

homewwws0zmniejszaczplp.jpg

Ucieszyłem się że ryby weszły w łowisko,ale nie na ten gatunek czekałem.

Przez kolejne noce łowiłem różne gatunki ryb.

Sandacze

homewwws0zmniejszaczplp.jpg

Węgorze

homewwws0zmniejszaczplp.jpg

Leszcze,leszcze i tyko leszcze...

homewwws0zmniejszaczplpf.jpg

Postanowiłem zmienić taktykę nęcenia,zero ziaren tyko kulki i nęcenie punktowe z workiem Pva.

Leszce przestały się wieszać na hakach i było trochę spokoju,tylko że ten spokój trwał trochę za długo!!!

Aż nagle w siódmą noc łowienia słyszę Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii........ jeeeedzie :mrgreen:

Była godz. 00:00 wszyscy w domu już śpią,a ja omal nóg nie połamałem biegnąc na pomost.

Zacinam,i czuję opór! Jest,jest ten wymarzony :mrgreen:

Po holu ok. 10min. ryba jest już przy pomoście i na szczęście w samą porę zjawia się moja żona która podbiera pierwszy raz w życiu rybę. Nie wiem kto był bardziej przerażony,ryba czy moja żona :mrgreen:

Ryba ląduje w podbieraku i następuje wielka radość.Jest,jest,jest......

Misiek ok. 14-15kg

homewwws0zmniejszaczplp.jpg

homewwws0zmniejszaczplp.jpg

Wstyd się przyznać ale muszę to napisać bo śmiechu było co nie miara.

Karp z powodu awarii mojej wagi był ważony na wadze łazienkowej :oops:

A wyglądało to następująco: kiedy wszedłem na wagę,zegar wskazał 98kg,kiedy po raz kolejny zrobiłem to z karpiem w worku,waga wskazała 113kg,czyli ryba waży +,- 15kg.

Na prawdę nie dowierzałem że udało mi się złowić miśka w jeziorze o pow.ok 350ha,gdzie populacja jest praktycznie zerowa, ale to tyko nasze samo zaparcie,wiara,wytrwałość i duże doświadczenie pozwala nam na odniesienie sukcesu.

Misiek w dobrej kondycji rano wrócił do domu.

homewwws0zmniejszaczplpb.jpg

Przez 14dni łowienia był to jedyny karp złowiony w tym łowisku,do końca pobytu brały tylko leszcze.

homewwws0zmniejszaczplp.jpg

Pozdrawiam wszystkich zarażonych tą chorobą i życzę wytrwałości nad wodą bo czasem warto poczekać nawet siedem dni na to jedyne Piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii............ ;)

Pozdrawiam Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graty Przemek zwlaszcza za wytrwalosc.

Ja dzisiaj rano dryndlem do kolegow,ktorzy siedzieli na Bukowce.Szybka decyzja,pakuje majdan,zakupy w wedkarskim i cosik do zarcia.

I wyjazd, niestety miałem sporego pecha,za Boguszowem przy wyjezdzie na Gorce na luku wpadam w poslizg na mokrej nawierzchni mimo prob wyprowadzenia auta wale w bariery,urywam kolo zderzak i ląduje na srodku drogi.

I jeszcze jakby tego bylo malo,mimo ze zdazylem postawic trójkąt z 50 m od miejsca wypadku po okolo 5 minutach, tir na tym samym luku jadac z nadmierna szybkoscia nie potrafi wyhamowac i probujac sie ratowac lapiac pobocze uszkadza mi drugi bok.Tak sie skonczylo moje karpiowanie :sad:

Tak skonczylo sie moje karpiowanie.3 tysaki w plecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 5 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.