Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

millenium hd super fast vs reszta (co wybrać)


spiker910

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę kupić w miarę dobry i uniersalny spinning w rozsądnej cenie, do połowów na szczupaki, rzadziej na okonie, bolenie. Szukam w miarę uniwersalnego kija na którym czułbym brania mniejszych sztuk (okonie) ale jednocześnie mógłbym zapolować na nieco większe sztuki (typu szczupak, boleń).

Zastanawiam się jaki ciężar wyrzutu byłby odpowiedni, może coś do 25g??

Przeglądając różne oferty wpadło mi w oko kilka wędek:

Dragon MILLENIUM HD Super Fast 2,70m 5-25g

Cormoran BLACK BULL HC 2,70m 28g

Dragon EXPRESS 2.70m / 5-25g (NOWOŚĆ 2011)

A może jeszcze jakies ??? z gory dzieki za odpowiedzi

Znalazłem na pewnym forum opinię o DRAGON MILLENIUM HD SUPER FAST:" Niedawno miałem Millenium Super-Fast 2.7m c.w. 5-25g i uważałem, że to bardzo dobry kij, choć przelotki nie wytrzymywały plecionki - na szczytówce po tygodniu były trzy rowki i musiałem ją zmienić. Z bardzo kiepskich materiałów jest wykonane mocowanie kołowrotka - również po tygodniu był podniszczony gwint. Kupiłem prawie analogiczną Team Dragon 2.7m c.w. 10-25g i uważam, że są nieporównywalne nie tylko ze względu na materiały. Zupełnie inna jakość łowienia: czułość, akcja, właściwości rzutowe - niebo a ziemia."

CZY TO PRAWDA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

mam ten kijek

Dragon MILLENIUM HD Super Fast 2,70m 5-25g

jestem z niego bardzo zadowolony, ma zdecydowanie szczytowa akcje, jedyny minus tej wędki to moim zdaniem zbyt długi dolnik - minus znaleziony na siłę ;]

Oprócz tego nie mam jej nic do zarzucenia, na szczupaki jak znalazł.

bardzo ładnie czuć pracę przynęty

największą rybkę jaka na nią złowiłem to szczupak z 2 kg i dawała rade spokojnie

i nie zgodzę się z opinia o marnych przelotkach, tez na pletkę łowie dość intensywnie i jest no problem.

mocowanie kołowrotka hmmm nie zwróciłem uwagi z czego wykonane jest, ale trzyma krecioła bardzo dobrze nie musiałem mocno dokręcać ;]

nie wiem z której serii jest moja, kupiłem ja w październiku zeszłego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za odpowiedzi, czyli ze szczupaczkiem sobie poradzi. ok ;] Ale czytałem że na okonia dla niektórych osób jest za sztywna, jedni twierdzą wręcz że okoń potrafi brać delikatnie i z pewnośćią nie wyczujemy brania na tym wedzisku. Bo podobno że jak na dość niewielki ciężar wyrzutu jest bardzo sztywna Prawda czy kolejni śmieszny mit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Dragon którego mam to Pike 10-35g długość 2.90 łowię na niego szczupaki, okonie. Największy szczupak jakiego złowiłem na tą wędkę miał 3,19 kg, okoń 37cmm kupiłem ją jakieś 3 lata temu seria z tamtego roku i z obecnego różnią się od tej którą mam dolnikiem, poza tym chyba wędzisko nie jest lakierowane (mat) jak dla mnie Dragon fajną i uniwersalną serię Milenium z.........,, partolił,, z godnie z zasadą........ ,,leprze wrogiem dobrego,,...może dotyczy to tylko wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych z najnowszej serii w reku nie miałem ale mam nadzieję, że odziedziczyły po poprzednikach dobre cechy techniczne, wygląd to sprawa gustu słyszałem kiedyś opinię, że pierwsze Milenium były rewelacyjne następne serie niestety nie ale myślę, ze to dotyczy nie tylko Dragona Milenium. Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony w moim ,,arsenale,,to obecnie podstawowy spining łowię na małej rzece( słaby nurt) głównie szczupaki przynęta gumy na 10, 7 gramowych główkach, na kołowrotku plecionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.