Skocz do zawartości
tokarex pontony

zatoka brynecka , regalica na moście autostrady poznańskiej


brodzic

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

W zimie to oczywiście okoń z pod lodu, ale nie mam pojęcia, co tam się dzieje wiosną lub latem. Jak przejeżdżam Poznańską, to raczej wędkarzy tam nie za bardzo widać, więc co tam się łapie ciekawego? Jak już, to pewnie tylko z łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pływa,pływa ja osobiście złapałem tam swojego największego Szczupaka na spina 78cm.Łapałem też tam Liny ale po dłuższym karmieniu kukurydzą.Szczupaka w Maju a Liny w wrześniu.W wakacje biorą piękne Płocie,moje największe to 35cm.Jest też Leszcz ale mnie udało się połapać takie do 40cm.Jest też sporo Okonia ale ja tylko takie do 20cm.Generalnie bardzo lubie tam jeżdzić.Wady to bardzo dużo komarów i podmokły teren.Jak zaczyna padać deszcz i Regalica wzbiera,radzę szybko się ewakuować.Woda bardzo szybko się podnosi a najgorsze że jest to mało widoczne ponieważ rośnie tam tatarak.Ja raz podczas deszczu zignorowałem ostrzeżenia kolegi i przypłaciłem to przymusową kąpielą do pasa a szedłem tą samą scieżką którą wszedłem na łowisko o suchej stopie :shock: W tym roku byłem tam tylko raz,bodaj 2maja na spina ale woda jakaś jeszcze martwa.. :cry: Dwie godziny biczowania bez brania.Była ładna pogoda i stosunkowo sucho także postanowiłem dojść aż do ostatniej zatoki,nie polecam wędrówek wzdłuż brzegu-niby sucho ale dwa razy wpadłem w niby niewidoczny dół po udo.. :roll: Tylko dzięki woderom uniknełem przemoczenia.Naprawdę jest tam niebezpiecznie,proponuje panowie z łódki albo ewentualnie w towarzystwie.Byłem też troszkę zmartwiony tym siatkami ustawionymi na wlocie do zatoki :sad: Z tego co mi wiadomo to większość ryb na miejsca tarliskowe wybiera właśnie starorzecza... Smutne-rybacy wyczuli chyba łatwą zdobycz... Reasumując-gdybym był posiadaczem łodki,łapał bym tam od Maja do końca Wrzesnia.Naprawdę interesujące łowisko :grin: Panowie jak nabędziecie praktycznego doświadczenia z tym łowiskiem i nasunął wam się jakieś wskazówki-rady to proszę piszcie.Pozdrawiam :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.