Skocz do zawartości
tokarex pontony

Warunki pogodowe a spinning


Gość Placek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Placek

Witam koledzy,nie wiem czy w slusznym dziale założyłem ten temat,no ale trudno.Chciałbym sie dowiedzieć czy w warunkach Letnich,w zimniejszych dniach(14-16 stopni) w porze deszczowej uda mi sie złapac cos na obrotowke lub gume,bo zazwyczaj tymi przynetami łowie,nastawiam sie tu bardziej na szczupaka,okonia lub pstrąga(ostatnio udało mi sie złapac dwa pstrągi na obrotówke)łowisko to staw PZW głebokość okolo 1-1,5 m.Macie może jakieś porady jak prowadzic przynęte(bo wydaje mi sie ze w takie dni jest ona mało skuteczna gdyż z powodu braku słonca rybki słabiej widzą przynete)moze w takich sytuacjach polecacie jakis atraktor,prosze o jakies info w tej kwesti :):mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli chodzi o pstrąga duże lepsza jest pogoda o jakiej piszesz czyli zimno, zachmurzenie, słońce-lampa wogóle nie pomaga w łowieni tych ryb. Na szczupaka czy sandacza też dobra jest pogoda pod psem a i inne ryby udaje się skusić wtedy do brania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
Jeśli chodzi o pstrąga duże lepsza jest pogoda o jakiej piszesz czyli zimno, zachmurzenie, słońce-lampa wogóle nie pomaga w łowieni tych ryb. Na szczupaka czy sandacza też dobra jest pogoda pod psem a i inne ryby udaje się skusić wtedy do brania.

a widzisz tu moge sie nie zgodzic z toba,bo zrobilem ostatnio doswiadczenie,zaczailem sie na pstraga w bardzo sloneczny cieply dzien i 2 rzuty,2 rybki,pozniej polowalem na szczupaka takze nie wiem co by sie dalej dzialo.Nastepny dzien byl zimny i deszczowy i nic,pstrag nawet nie zainteresowal sie przyneta:)takze nie ma reguly przyjacielu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
Gratuluję :!::!::!: Taka wiedza łączy się z ogromną odpowiedzialnością. Nie wyłap wszystkich :cool:

spokojnie zostawie cos dla innych hehe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam ogolnie,bo w sprawie pstragow wiem wszystko

Zaintrygowałeś mnie kolego :) Dopisz tylko dla ścisłości że tyczy się to tych pstrągów ze stawu PZW...bo te dzikie z rzek i potoków mają całkowicie odmienne gusta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Placek
pytam ogolnie,bo w sprawie pstragow wiem wszystko

Zaintrygowałeś mnie kolego :) Dopisz tylko dla ścisłości że tyczy się to tych pstrągów ze stawu PZW...bo te dzikie z rzek i potoków mają całkowicie odmienne gusta ;)

no na pewno,nigdy nie lowilem pstragow w ich naturalnym srodowisku,zapomnialem dodac ze wiem wszystko o pstragach hodowlanych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

ja zauwazyłem ze łowiac przy zmiennej pogodzie ryby roznie reaguje, bywało tak ze podczas miłego wakacyjnego dzionka ledwie wykazywały zainteresowanie wspolpraca a gdy przeszła letnia burza i drobnym nawet deszczem zaczynały lepiej zerowac. ale zapewne dotyczy to tego ze deszcz zrzuca do wody jakies owady, zmienia sie temperatura, cisnienie, czy co tam jeszcze. w kazdym razie im wieksze zmiany w pogodzie tym chyba lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

To Moj pierwszy post wiec witam wszystkich razem i z osobna :)

Jako ze ten temat byl poruszony troche czasu temu, chcialbym go odswiezyc...

Jesli ktos nie wie ze spora wekszosc ryb posiada takowa linie boczna to moze przed pojscien nad wode warto przeczytac nawet co nieco w wikipedi o rybkch :-P

A tak na powaznie :) Nie jestem specjalista wrecz przeciwnie dopiero sie ucze łowic zwłaszcza spiningiem, ale jako ze duzo czytalem i jezdzilem na ryby z kilkoma osobami na prawde znajacymi sie na wedkarstwie moge co nie co powiedziec...

W praktyce wiem ze aby nasza wyprawa byla owocna, musimy co nieco Sobie powiedziec. Czy pogoda jest odpowiednia jakie ryby gdzie teraz zeruja i kilka mNiej istotnych czynnikow.

Wiadomo ze od teoria zawsze jest teoria i ze czesto od terori sa wyjadki...

Kazdy wedkarz wie ze na brania ryb maja wpływ takie rzeczy jak: pora roku, temperatura, czesto wartosc cisnienia, okres przed lub po tarle i wody w jakich ryba zyje.

Wiadomo ze jest roznica miedzy jeziorem a rzeka...tego nie trzeba mowic...chodz pewnie wszyscy a na pewno wieksza czesc zgodzi sie ze jeziora, zbiorniki zaporowe itp. sa bardziej specyficznym lowiskiem...dlaczeg??? Np: z takiego powodu, ze tempertura wody jest zmienna w zaleznosci od pory roku i glebokosci...Nie chodzi o to ze im zimniej tym w jeziorze zimniej bo to wiadomo...ale chodzi o to ze przykładowo w lecie gdy woda jest cieplejsza przy lustrze wody (patrz powierzchnia jeziora) ryba zbliza sie ku powierzchni i brzegom jeziora gdzie jest plycej i woda jest cieplejsza...w zimie sytuacja jest odwrotna...cieplejsza woda jest w toni gdzie ryby sie chowaja...w rzekach ta sytuacja jest inna bo tam woda jest w ruchu wiec nie ma wielkich roznic, chod ztakowe na pewno sa w miejscach plytszych rzeki.

Kolejan sprawa wiadomo ze od pory roku zalezy rozkwit roslinnosci wodnej...co zmienia kolor wody i miejsce zerowania ryby...wiadomo ze wiosna gdy roslinnosc odzywa ryby podchodza pod brzeg jeziora (pamietajac ze rosliny wodne nie rosna w toni jeziora). I trzymajac sie takeij ogolnie napisanej wiedzy mozemy planowac metode , mejsce i czas lowienia...nastepnie kazdy juz wedlug Swojego "wyczucia" dobierze rodzaj przynety, kolor przynety i ciezar przynety :) Moze sa rozne szkoly czy ryba rozroznia kolry czy nie i cyz ma znaczenie jej kolor ale na pewno to czy przyneta jest jasna czy ciemna ma juz znaczenie.

Pozdrawiam i czekam/y na rozwiniecie tej dyskusji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.