Skocz do zawartości
tokarex pontony

Jezioro Maszewskie (sandacz)


imperator30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,słyszałem że jezioro było zarybiane kiedyś sandaczem i to właśnie tą rybe chciał bym tam spróbować złowić.Interesuje mnie o jakich porach roku są najlepsze brania tej ryby i jakimi metodami się ją tam najczęściej łowi.Wszystkie informacje mile widziane.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
przynęty na klenia   Dragon

Widzę, że temat dawno nieodwiedzany, ale jako mieszkaniec owego Maszewa mogę troszkę się wypowiedzieć. Wiem, że jakieś dwa lata temu był przez PZW robiony przegląd rybostanu. Jest dużo szczupaka - w większości do 2kg, ale jest też sporo dużego drapieżnika (rekordowy chyba 14kg 3 lata temu na 10cm płotkę). Co do sandacza to zazwyczaj przy niskich temperaturach w październiku i listopadzie zaczyna się ruszać i jest dość agresywny. Wcześniej nie ma co się zasadzać, bo ciężko nawet o małego szczupaczka, ponieważ drobnicy jest aż za dużo. Jeszcze niedawno sandacz trzymał się na pierwszym oku pod liniami wysokiego napięcia, ale jakiś czas temu zostały przeniesione. Nie podejrzewam jednak, żeby z tego powodu zmieniły swoje terytoria łowieckie. Drugie oko też jest dość piaszczyste, więc i tam sandacz się trzyma. Jest dużo miejsc z brzegu, ale z tego co mi wiadomo najwięcej brań było z łódki na środku jeziora. Na sandacza najczęściej żywiec i gruntówka, rzadziej spining. Zdecydowanie bardziej maszewskie sandacze cenią sobie żywe rybki. Co do wielkości żywca ciężko mi się wypowiedzieć, bo widziałem, że nawet leszczyki zakładali, ale częściej na nie trafiał się szczupak. Poza tym jezioro jest dość mętne i zamulone, a podczas zimy gówniarze wrzucają na lód opony i inne badziewia, które później lądują na dnie, co często utrudnia łapanie z gruntu. Mimo wszystko polecam jeziorko, nad którym łowię do dnia dzisiejszego :) Jak ktoś ma pytania to chętnie zbiorę jakieś informacje i postaram się pomóc. Pozdrawiam ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam,dzięki za informacje...jest tak jak mówisz wiekszość sandacza w Maszewie jest łapanego na rybke,sam próbowałem pare razy na gume ale bez efektu.

W tym roku jak sie tylko ochłodzi przyjade i spróbuje może sie uda coś złapać.

Głownie łowie sandacze na gume z opadu,jesień to bardzo dobry okres na ta rybe i w tym czasie łapie ich najwiecej,tylko z łodzi i głównie na odrze.

Jak coś sie zacznie dziac na maszewskim to daj znać,może coś sie uda złapać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilką widziałem kogoś z Big Fish Szczecin nad jeziorkiem, jeżeli to ktoś z forumowiczów, to poprosiłbym o relację z połowów :)

Osobiście byłem w zeszłym tygodniu i złapałem kilka płoteczek i zerwałem coś większego. Żywiec stał nietknięty od 10 do 17. Widziałem, że ktoś na macanego łódką pływał, ale powiedział, że złapał dwa pistolety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przed chwilką wróciłem z jeziorka i sukcesów brak... Na dniach jakiś pajac zwiększył przepływ i spuścił 0,5m wody - prawdopodobnie, żeby stawy zasilić, bo już kiedyś jednego do wody wrzuciłem za to. W zeszłym tygodniu szczupły 55cm na 15cm płoteczkę. Widziałem, że stoją na łódkach już na środku pierwszego oka, więc stawiam, że na sandacza się czają, ale o sukcesach nie słyszałem jeszcze. Woda całkiem ciepła i nie widać, żeby się gotowało zbytnio na jeziorze. W przyszłą sobotę dopiero zagoszczę nad jeziorkiem i popytam czy ktoś już coś złowił. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.