Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

zestawy na głębokie jezioro powyżej 10m


dominik poznan

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Przy tej głębokości wchodzą w grę moim zdaniem tylko zestawy ze spławikiem przelotowym, bez dociążenia wstępnego z racji na szybkość opadania zestawu. Jaka gramatura? To zależy jak daleko będziesz łowił od brzegu/łódki. Osobiście stosuję w takim przypadku spławiki od 5g w górę, aż do 20g. Wszystko zależy od pogody, odległosci łowienia itd. Czy taki zestaw można przy fali dobrze zakotwiczyć? Hm trudna sprawa, bo tak właściwie przy dużej fali żaden zestaw nie będzie zakotwiczony, choćbyśmy położyli na dnie cały ołów. Moim zdaniem w takim przypadku, możemy jedynie starać się spowolnić spływ zestawu poprzez dobranie odpowiedniej gramatury spławika, jego wielkości - im dłuższy spławik tym żyłka głebiej zatopiona i mniej podatna na działanie fali, budowę zestawu (położenie w granicach rozsądku śrucin sygnalizacyjnych na dnie). Na pytanie do jakich głębokosci szukać ryb, chyba nikt dokładnie nie odpowie. Wszystko zależy od charakterystyki zbiornika, pory roku i gatunku ryby. Zdażyło mi się łowić przy tej głebokości leszcze zarówno z dna, jak i w pół wody, a także płocie 3 m pod powierzchnią. Pozdrawiam. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały sezon łowilem na głebokości do 5m i rybki były ale od teraz do mrozów i od wiosny mam zamiar pezenieść się na wody głębokie i tam szukać okazów głównie leszcz i płoć.najgłębsze miejsca dochodzą do 30 m ale wiem żę tam występuje przyducha przez siarkowe osady czy coś takiego myśle ze do 17m nie głębiej będzie ok

spławik 5,5gr nawet przy tonącej żyłce spływa czy taki zestaw znajduje się bezpośrednio pod spławikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy zestaw 5,5 g jest pod spławikiem? Szczerze mówiąc nie wiem, bo nie znam układu prądów w tym zbiorniku. Ale z doświadczenia wiem, że częstotak nie jest. Ja w takiej sytuacji, gdy nie jestem pewny zachowania zestawu, robie test. Polega on na położeniu na dnie takiej ilości śrucin z obciążenia, że spławik wyraźnie wystaje ponad wodę w porównaniu do normalnego wyważenia. Zarzucam zestaw i obserwuję spławik, który przesuwając się po łowisku ciągnie śruciny po dnie. Jeśli nagle wraca do normalnego położenia to znaczy, że albo w tym miejscu jest głebiej, albo zestaw jest za lekki. Czekam więc dalej, i jeśli w dalszej fazie spływu spławik wystaje ponad wodę to znaczy, że w tym miejscu był dołek, jeśli nie zwiekszam gramaturę. Pozdrawiam. Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.