Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Tanio i dobrze kręcił na wyprawy trociowe


ememiks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powoli zaczynam się rozglądać za zakupem kija i kręciołka na troć.

Wiem że przy takim spinu kołowrotek pracuje jak nigdzie indziej i trzeba mieć niezły sprzęt lecz już nie raz byłem świadkiem jak nad wodą padały za 3 stówy kręcioły po całym dniu łowienia.

Sam zajeździłem jeden kołowrotek przy 4 wypadach ale od 2 sezonów łowie na okume silvara ;) tak 1 łożysko cena 50zł i nie ma lipy ;)

I planuje niezniszczalną silvare jako zapasowy a na jego miejsce inny lecz za przyzwoite pieniądze.

Zastanawiałem się nad catana 3000 ale dużo dobrego mówi się o daiwa CROSSFIRE (myślę nad x3000) i tak się zastanawiam gdyż jest tańszy od catany i czy da rade w ciężkim spinu?

Może inny? w eco cenie? z przednim hamulcem tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

ememiks, Catana 3000 na troć?! oj kolego to by była pomyłka ten kołowrotek do ciężkiego spina się nie nadaje.

Zastanawiałbym się na twoim miejscu czy nie warto zainwestować w kołowrotek Penn Slammer i mieć spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ememiks, Catana 3000 na troć?! oj kolego to by była pomyłka ten kołowrotek do ciężkiego spina się nie nadaje.

Zastanawiałbym się na twoim miejscu czy nie warto zainwestować w kołowrotek Penn Slammer i mieć spokój.

Wiem że żaden nie podoła poza silvarą;) ale nie mówimy tu o kilku sezonach tylko 1-2 i to nie 7dni w tygodniu.

Z tym zainwestowaniem to właśnie dlatego jest taki temat bo jakby nie to to bym zakupił dobry kręcioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie lecz używki raczej bym nie kupił.
Dlaczego ?? Nie wygląda na katowany, na pewno wytrzyma dwa sezony. Te okumy to naprawdę dobre kręcioły http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=13368

To jest kołowrotek nigdy nie wiadomo ile jest zużyty itp. Jakoś wole gorsze lecz nowe.

Po części masz rację ale niektóre stare konstrukcje są wręcz niezniszczalne przy normalnym użytkowaniu. Za te same pieniądze wolę "stary" kultowy kołowrotek ale model sprawdzony w boju niż nowe błyskotki z "plastikowymi" bebechami. Przykład? Wole 5 letnie schimano made in japan albo wiele starsze ryobi niż nowe shimano made in malesia (choć ostatnio robiłem serwis 5 letniemu melezyjskiemu stradicowi 2500 i bebechy ciągle zdrowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ememiks, a może Spro Passion 740 ?

Podoła na cieżkim spiningu?

mam ten kołowrotek i bardzo sobie chwalę ale używam go do spiningu do wędki o cw 10-30gr...w tym roku używałem głównie przy łowieniu z brzegu seji [czarniaki] w Norwegii a to bardzo żywotne i dziko walczące ryby...spisywał się bardzo dobrze :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym sezonie chciałem zaoszczędzić i kupiłem z myślą o trociach kołowrotek PENN PURSUIT 3000 i jak na kilka wyjazdów nawet fajnie kręci. Może ktoś ma już doświadczenie z z tym kręciołem, czy wytrzyma mi kilka sezonów na pomorskich rzekach ? Bo zastanawiam się czy jednak nie zainwestować w Slammera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.