Skocz do zawartości
tokarex pontony

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Znalazłem skład kulek proteinowych w internecie z budyniem i jestem ciekawy czy jak się robi kulki to budyń trzeba ugotować czy tylko wsypać do wody.

Do wody :?::shock::?:

Ten budyń (proszek)ma być składnikiem mixu,do miski wbijasz jaja + olej + inne płyny,rozrabiasz (widelcem,rogalkom,mixerem )aby jaja z płynami dokładnie rozmieszać no i do tego wsypujesz powoli mix(z budyniem) ciągle mieszając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam Panowie dzisiaj przymierzam sie drugi raz w tym roku do produkcji własnych kulasów owocowych i mam pytanko.Kulki będe robił z takiego przepisu :

25% Mąka sojowa odtłuszczona

25% Maka kukurydziana

20% Mielony bird food

15% Mleko w proszku

15% Mąka pszenna

na 1 kilo mixu 15 g mielonej kozieradki

Kulki będe robił o smaku Ananasa i drugie o smaku Aksamitny Banan

Teraz moje pytanko brzmi tak: na aromatach mam podane dozowanie na Ananasie 8-10 ml na jeden kilogram mixu a na Bananie 8 ml na 6 jaj do tego słodzik ok 5 ml na 1 kg mixu i jeszcze olej zwykły słonecznikowy mam zamiar dać 20 ml na 10 jaj.Chciałem sie zapytac czy mozna zrobic tak ze w takich proporcjach pododawac własnie te słodziki itp do kulek zanetowych a po ugotowaniu i wysuszeniu ich z całości ktora została zrobiona wybrac np z 15 kulek które będa szły na włosa a nie jako zanetowe zrobic dla nich w takim małym słoiczku taka jakby dodatkową zalewe ze słodzika aromatu i oleju i te haczykowe wżucic jeszcze do tej zalewy np z 5 godzin wczesniej przed łowieniem??Jesli mozna by tak zrobic to jakie proporcje polecali byscie słodzika aromatu i oleju dla tej zalewy na te kulki włosowe??:)Troszke sie rozpisałem ale chciałem to wmiare dokładnie wytłumaczyc o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie zapytac czy mozna zrobic tak ze w takich proporcjach pododawac własnie te słodziki itp do kulek zanetowych a po ugotowaniu i wysuszeniu ich z całości ktora została zrobiona wybrac np z 15 kulek które będa szły na włosa a nie jako zanetowe zrobic dla nich w takim małym słoiczku taka jakby dodatkową zalewe ze słodzika aromatu i oleju i te haczykowe wżucic jeszcze do tej zalewy np z 5 godzin wczesniej przed łowieniem??Jesli mozna by tak zrobic to jakie proporcje polecali byscie słodzika aromatu i oleju dla tej zalewy na te kulki włosowe??:)Troszke sie rozpisałem ale chciałem to wmiare dokładnie wytłumaczyc o co mi chodzi
Oczywiście że możesz z zanętowych zrobić haczyk owe ,słodzika daj tyle samo co aromatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mógłby mi ktoś powiedzieć czy jeżeli zrobie bałwanka np. 18mm tonąca i 16 pop up to musze pod haczykiem na przyponie dodać jeszcze ołów? Oraz jaki haczyk będzie dobry do połowu na taki zestaw latem? 1 czy 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawel18, sam to sprawdź ,nikt tak na prawdę ci nie powie czy dać czy nie ,jeśli bałwanek będzie się unosił za wysoko to dołóż śrucinę na przyponie jeśli uniesie się tylko włos z kulkami to nie ,zrub bałwanka w domu i wrzuć do np.słoika na kilka godzin i będziesz widział co się dzieje ,nie kiedy po godzinie zmienia się pływalność bałwanka ,bo kulki namakają.Haczyk daj 1 ,choć ja bym założył 0/1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, tak zrobię. A jeszcze jedno jakiego użyć przyponu do bałwanków? sztywny czy miękki? i jakim węzłem zawiązać przypon do haka? Może być zwykłym węzłem bez węzła czy raczej nie? dodam tylko że dno na którym łowię jest dosyć mocno zarośnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
Jest taki patent z foliowaniem próżniowym

To nie jest rozwiązanie,a już na pewno nie na dłuższy czas.Opakowanie próżniowe też wymaga np.chłodni,lodówki,zamrażarki,wtedy jak najbardziej polepsza przechowywanie, samo na niewiele się zda.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miejsce w zamrazarce bym znalazł, jestem ciekaw tylko ile takie kulki moga w niej lezec bez utraty swoich wlasciwosci. Nie chce ich robic jeszcze na wieksza skale, narazie testuje a sezon rozpoczne pewnie za dobre pol roku. Ale tez nie ma mnie za czesto w domu, a chcialbym rozlozyc robienie ich na kilka tur, wiec czy mogą z 2 -3 miesiace lezec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozwiązanie,a już na pewno nie na dłuższy czas.Opakowanie próżniowe też wymaga np.chłodni,lodówki,zamrażarki,wtedy jak najbardziej polepsza przechowywanie, samo na niewiele się zda
Ale sprawdzałeś czy tylko ,ci się wydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprawdzałeś czy tylko ,ci się wydaje.

Nie pisałem,że mi się wydaje.To co napisałem nie jest trudno zaobserwować,wiele produktów spożywczych jest pakowanych próżniowo,a i tak są przechowywane schłodzone.Dlaczego kulki miałyby być wyjątkiem?,przecież zrobione są ze składników nie za trwałych w temperaturze pokojowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisałem nie jest trudno zaobserwować,wiele produktów spożywczych jest pakowanych próżniowo,a i tak są przechowywane schłodzone.Dlaczego kulki miałyby być wyjątkiem?,przecież zrobione są ze składników nie za trwałych w temperaturze pokojowej.

Czytałem w temacie ,że kulki ,które są dobrze wysuszone można z powodzeniem trzymać kilka miesięcy w kartonowych pudłach , tylko trzeba je co jakis czas przemieszać i musza stać w suchym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz się znajdzie specjalista który kulki maluje tak jak korkową rękojeść :mrgreen:

jest sporo szczelnie zamykanych produktów które mają kilku miesięczną datę ważności więc jak coś zawiera mało wilgoci to pewnie się utrzyma. ale lepiej mieć 100% pewności i jakieś doświadczenie niż zmarnować sporo kulek za sporą kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu czytałem , w necie, nie jestem nawet pewny czy w polskim, że kolesie przechowywali kulki w ten sposób;

Płytkie ale duże kartonowe pudełko zasypywali 2-3 cm warstwą soli, do tego wrzucali i mieszali jeszcze garść ryżu (nie pamiętam już nawet; zwykły? czy preparowany?)

Układało się na tym kulki, i miało to chyba działać w ten sposób, ze sól wyciągała z kulek wilgoć, a ryż z kolei wyciągał nadmiar wilgoci z soli.

Nie wiem jak długo można tak trzymać kulki, i czy trzeba to okresowo mieszać, oraz jaki to ma wpływ na zapach/smak kulek..ale gdzieś o takim patencie czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samej soli było w jakimś Karp Maxie a o soli z ryżem na karpiowej stronie.
ja o tym czytałem ładne kilka lat temu zanim pojawił się cały ten karp max :wink:

Pytanie tylko, czy sól oprócz wilgoci nie wyciąga aromatu, i jak one pracują po takim leżakowaniu?

Czy mogę je w tym "mixie" przechowywać w piwnicy?

tego nie wiem, ale myślę ,że kotłownia zamiast piwnicy mogła by być odrobinę lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.