Skocz do zawartości
tokarex pontony

kulki proteinowe


Gość Dwie_sety

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 434
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

....wystarczy teraz sobie obliczyć ile ma "średnie jajo" i wyliczyć....
No właśnie nie wiem jak to wyliczyć/przeliczyć.

przykładowo.jeśli składniki mixu są takie:

30% mąki kukurydzianej

20% mąki pszennej

20% kaszy manny

10% kaszy kukurydzianej

10% mąki ziemniaczanej

10% mleka w proszku

to daje razem 1 kg mixu ,według obliczenia 10 (małych)jaj po około 50g= 500g .

Czyli mam wpisać w "arkuszu kalkulacyjnym" 50% jajek :?::?:

a nie lepiej zrobić to tak?

suchy mix (1 kg) - 100%

skład:

30 dkg mąki kukurydzianej - 30%

20 dkg maki pszennej - 20%

20 dkg kaszy manny - 20%

10 dkg kaszy kukurydzianej - 10%

10 dkg mąki ziemniaczanej - 10%

10 dkg mleka w proszku - 10%

na 1 kg suchego mixu dodajemy:

50 dkg jaj (ok. 10 sztuk) - 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
50 dkg jaj

I tu właśnie robią się schody, bo niektóre ważą 50g, a niektóre 70 :)

10x70=700g

10x50=500g

700g-500g=200g

Czyli 200g różnicy :) Więc albo znaleźć sklep, w którym sprzedają jaja o tej samej wadze :lol: Albo zaokrąglić.

No i jak znajdziesz już tą średnią (czyli będzie to od 500 do 700g) to i tak nie będzie super, bo jak pisałem każdy inny mix będzie potrzebował innej ilości jaj :mrgreen:

Trochę zwariowane :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to daje razem 1 kg mixu ,według obliczenia 10 (małych)jaj po około 50g= 500g .

Czyli mam wpisać w "arkuszu kalkulacyjnym" 50% jajek :?::?:

z matematycznego punktu widzenia jeżeli jajka stanowią integralną część miksu (czyli wliczają się do masy składników uwzględnianych w obliczeiach) to kilogram suchej mieszanki +50dag jajek daje już 1.5kg a wtedy jajka stanowią 33% mieszanki.

a co do uśrednień, to także matematycznie najlepiej policz dla kilku wartości np. dla dla 53g dla 63g i pośrednie np. 58g (ewentualnie dla 2-3 wartości pośrednich) wtedy wprowadzając te dane do programu przekonasz się jak dużą różnicę na wartości kalorycznej kulek robi wielkość jaja. jeżeli nie wielką to nie masz się co martwić jeżeli sporą to warto pokombinować z ważeniem nabiału dodawanego do miksu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ widziałem ten "programik" również się dopiszę. :wink:

ile w procentach jest 10 jaj na kilo mixu jak to policzyć
Tutaj trochę nieprecyzyjne pytanie. W tym programie chodzi o obliczenie procentowej zawartości składników odżywczych gotowych kulek. Gotowe kulki robi się z mixu+jajka więc masę musimy zsumować. Ilość jajek zawartych kulkach możemy zapisać: 500g z 1500g więc 5/15=33% jak napisał wcześniej sinus.

Dodatkowo jeżeli pomnożymy nasze 0,33 przez procentową zawartość np. białka w jajku 12% otrzymamy:

60g w 500g (12%); 60*0,33=20g. W takim razie w gotowych kulkach będzie zawarte 20g białka pochodzącego z jajek. Można postąpić tak samo ze wszystkimi składnikami naszych kulek, zsumować i podzielić przez masę kulek (1,5kg) przez co otrzymamy procentową zawartość np. białka w naszych kulkach.

Dodam tylko że "programik" jest oparty tylko na proporcjach matematycznych. Każdy sam zrobi sobie równie dobry a może i nawet lepszy. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę naukowe podejście :shock: A chodzi przecież tylko o to żeby ciasto wyszło odpowiednie :roll: Moim zdaniem niepotrzebnie kombinujecie. To nie apteka :mrgreen:

Jeżeli w przepisie jest 10 jajek na 1 kg to mając np. 3 kg suchego mixu wbijamy 30 jajek do naczynia, dodajemy płynne składniki, potem dodajemy suche i jeżeli ciasto wyszło zbyt suche dodajemy kolejne jajka.

Maniek bardzo dobrze to opisał w swoim artykule

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=4069

Podsumowując nie ma co się szczypać- kupić ilość jajek z przepisu + 20% rezerwy i kulać a nie kalkulować :wink::lol:

PS. Niewykorzystane jajka można zużyć do jajecznicy :wink::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wobler129
Ale trochę się odsunąłem od karpii :roll:
Właśnie zauważyłem :wink:

Za dużo kaski we wszystko szło i zostaję przy feederze i spinnie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero zaczne kulać tylko sie zastanawiam nad smakiem :???: może jakiś owoc :?:

Tylko na wiosne owocowe kulki :???: chyba jakieś mięsne lepiej.tylko mam mix z dodatkiem mleka w proszku a podobno do mięsnych mleka sie nie daje :???: może lepiej nowy miź zrobić :?::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej samemu sprawdzić :wink:

No kulek pr.nie jadłem ale kiedyś w dość krótkim okresie czasu skonsumowałam mleko i wędlinę.skończyło sie to.....wiecie jak :oops::sad: .Po prostu nie chce aby mi karpie zafajdały jezioro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

witam.planuje stworzyć jakiś prosty mix na kulki na bazie mączki rybnej,dotychczas łowiłem na "gotowce"lub robione wg przepisów z internetu,lecz tym razem chce przygotować swój przepis,a więc planuje dodać:

Mączka rybna -30%

Mąka kukurydziana-20%

Mąka z amatantusa-15%

Mączka kartoflana-5%

Kasza kukurydziana-20%

Kasza manna -10%

jaja około 10sztuk (ze skorupami)

40 mll oleju rybnego+konserwant+aromat rybny

co myślicie na temat tego mixu??co ująć lub co dodać??

wszelkie sugestie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.