Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Lekki, miękki feeder


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Przede wszystkim jaka długość i do jakiej ceny ma być feeder którego szukasz? Gdzie zamierzasz łowić? (jezioro, rzeka (duża czy mała), stawy a może zbiorniki zaporowe?)

Na allegro masz trochę feederów z wyrzutem poniżej 100g np:

DRAGON THYTAN FEEDER 390cm/80gram

http://allegro.pl/dragon-thytan-feeder-390cm-80gram-extra-rabat-5-i1969653941.html

i pewnie wiele innych, a może poprostu przejrzyj ofertę Quiverów/pickerów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim jaka długość i do jakiej ceny ma być feeder którego szukasz?

Faktycznie o cenie zapomniałem ;) Tak w granicach 200zł a co do długości to 360cm będzie chyba najlepsze

Gdzie zamierzasz łowić? (jezioro, rzeka (duża czy mała), stawy a może zbiorniki zaporowe?)

Na wielu wodach łowię i zamierzam na wielu łowić ;) Feeder ma być miękki i to jest najważniejsze kryterium ;D A tak na poważnie to szukam DS na wody stojące, na liny, płocie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem w rękach tego Dragona Thytan, ale występuje on na pewno również w wersji 360cm a można go dostać tutaj http://www.fishing-mart.com.pl/sklep/pl/dragon-thytan-feeder-g3-a11-p281-k6180.html nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba w jakimś filmie WMH łowili na niego liny w wodzie stojącej. Niestety przekracza on podaną przez Ciebie kwotę...

A może coś takiego jak Browning Wędka Ambition Power Feeder 80Gr długość: 3.6m:

http://www.wedkarski.com/feedery-pickery/2008-wedka-ambition-power-feeder-80gr-dlugosc-36m.html

Browning to również uznana marka feederów ale jak zaznaczam nie miałem w ręku.

Sam osobiście na wodę stojącą używam kijka Jenzi Artini 3m 15-45g, ale nie należy on raczej do kijów miękkich, pracuje głównie szczytówka. Nie był jeszcze przetestowany na konkretnej rybie bo rzadko łowię na stojącej wodzie.

Wydaje mi się że w dł 3,6m ciężko będzie znaleźć coś z wyrzutem poniżej 80g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Alivio w wersji Light ktoś z was miał w ręku ? Ma 335cm i 70g c.w. ale nie wiem jak jest z jej akcją, kije Shimano (Alivio i Catana) są raczej kluchowate ale nie wiem jak jest z tym kijem a w ciemno kupować nie chcę :( Najlepiej jak bym ją gdzieś w sklepie spotkał ale narazie mogę liczyć tylko na waszą pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3,66 do 110g. mam dwa takie kije są miękie

:shock: Co rozumiesz przez określenie "miękki kij" ? Ja sobie jakoś rzutu ciężarkiem 100g miękkim kijem nie wyobrażam :roll: Dla mnie jak się kij porządnie wygina przy przeciętnym żucie ciężarkiem 30-40g to wtedy jest miękki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na feedery Shakespeare. Z modelem Mach 1 XT mieścisz się w budżecie raczej, a akcję mają dość miękką. Gdzieś w internecie widziałem film z wędkowania tym kijem, ale za cholerę nie potrafię go odnaleźć :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Sam osobiście na wodę stojącą używam kijka Jenzi Artini 3m 15-45g, ale nie należy on raczej do kijów miękkich, pracuje głównie szczytówka. Nie był jeszcze przetestowany na konkretnej rybie bo rzadko łowię na stojącej wodzie.

z nieba mi spadłeś :wink:

potrzebuje informacji jak zachowuje się ten patyk pod obciążeniem z górnego zakresu jego cw. Czy daje sobie rade z obciążeniem pod 50g?

Mam Jenzi 330 do 75g i jego cw nie jest zawyżone. Potrzebuje kijka troche delikatniejszego i wersja do 45g mogła by być ok, tylko zastanawiam sie czy nie będzie zbyt delikatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że będzie jak najbardziej ok. Łowiłem nim trochę na rzecznej klatce i rzucałem koszykiem 50g + zanęta (najtwardsza szczytówka) i dawał sobie radę. Wiadomo że było to już przeciążanie kija z mojej strony ale nie zauważyłem podczas wyrzutów aby cokolwiek miało mu się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał okazję to weź do ręki Shimano Beastmaster do 100g - leciutki, mieciutki sprawia wrażenie kijka delikatnego a daje sobie radę z koszykami 100g + zanęta :shock: . Bez problemów łowię nim w nurcie na Warcie.

polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petryk_05, dzięki za szybką odp. Właśnie m.in. w takich warunkach będzie ten kijek pracował, jak daje rade u Ciebie to i u mnie da. Jeszcze jedno pytanie, czy przelotki w szczytówce mają dosyć duże oczka? W wersji do 75g są dosyć duże.

slomka263, miałem okazje widzieć feedera z tej serii w akcji, świetny sprzęt, jeśli polubi się tą tzw "kluchowatość", można by rzec że kijek prawie idealny. Wogóle cała seria wędzisk Beastmaster jest dobrze wykonana i bardzo wytrzymała.

Budżet mam już przekroczony, a te kije do tanich nie należą. Także narazie odpuszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Jak będziesz miał okazję to weź do ręki Shimano Beastmaster do 100g - leciutki, mieciutki sprawia wrażenie kijka delikatnego a daje sobie radę z koszykami 100g + zanęta
miałem okazje widzieć feedera z tej serii w akcji, świetny sprzęt, jeśli polubi się tą tzw "kluchowatość", można by rzec że kijek prawie idealny. Wogóle cała seria wędzisk Beastmaster jest dobrze wykonana i bardzo wytrzymała.

BeastMaster BX Feeder to wydatek rzędu 500-600zł :shock: ja szukam czegoś za 200zł ;)

Machałem w sklepie Alivio BX Medium Feeder 100g i przypadł mi do gustu :D

Lada dzień ma dotrzeć do sklepów w Łodzi nowa seria Shimano Alivio CX Feeder z dodatkiem Geofibre do włókien węglowych XT30.

Jeżeli wersja Light będzie wystarczająco "light" to biorę :D cena ma oscylować w granicy 180-190zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...jesli chodzi o miękki feeder to polecam mistrall aero star masz różne cw. ja mam 120 gr charakteryzuje sie wlasnie miekkoscia każdy rych ryby czu na wedce kupilem go przez przypadek a okazal sie najlepszym zakupem. kolega ma aero stara 80 gr wyrzutu jesli chcesz delikatniejszy ..kij jest bardzo cienki przez co praca jest tak wspaniala gdzie jaxony nie dawaly rady on nie miał żadnych problemów gorąco polecam. http://allegro.pl/feeder-mistrall-aero-star-3-90-120gr-i2154633710.html ogolnie Mitchell ma tez bardzo fajne wędziska ja w tym roku kupuje sobie te dwie ale to juz typowo mocna feederowka http://allegro.pl/hit-wedka-mitchell-elite-heavy-feeder-3-60-80-150-i2151170772.html Pozdróka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten Mistrall Aero Star to jest jeszcze produkowany ? Bo ja w kije "prawie jak nowe" z allegro się bawić nie chce, jak w sklepie obejrzeć i kupić nie mogę to odpada ;)

Alivio na Nawrot jeszcze nie ma bo ceny Shimano wzrosły o 15% i czekają aż spadną więc nadal się za lekkim feederem rozglądam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.