Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

kołowrotek Penn Fierce 2000


lukaniu30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Proszę mi powiedzieć do "jakiego spiningu" nadaje się ten młynek? Do spiningu o jakim ciężarze wyrzutu? Czy można nim łowić łososiowate w rzekach i szczuble w wodach stojących?

Ogólnie jak pracuje, jak działa jego hamulec? Czy lepsza do niego będzie żyłka czy plecionka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

No dobra panowie, proszę pojedynczo z tymi opiniami :lol:

A może ktoś mi powie coś dobrego na temat innych modeli Penn-ów:

Pursuit, Sargus, Battle - te trzy w rozmiarach 2000 -, Spinfisher 420 SSG.

Jeśli nie to może podsuniecie mi jakąś inną propozycję kołowrotkową na którą czekam z niecierpliwością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co wymieniłeś to wybrałbym Battle, rozmiar 2000 jak najbardziej na pstrągi. Jest to dość "młody" model więc za wielu opinii nie oczekuj. Podpowiem tylko, że na pewnej znanej stronce testującej sprZęt wędkarski znalazł się ostatnio test tego kołowrotka. Warto się zapoznać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za materiał. Wpadł mi w oko ten Battle 2000 a jeszcze bardziej mi się spodobał gdy przeczytałem o nim jeszcze kilka pozytywnych opinii.

Wygląda na to, że spokojnie mogę łowić pstrągi, szczupaki a nawet wykorzystać go do lekkiej gruntówki.

Powiedz mi kolego jeszcze w jaki sposób nawinąć idealnie na szpulkę Battle 2000 plecionkę w odcinku np: 100 do 150 metrów o średnicy 0.10 do max 0.14mm - bo raczej takich cienkich planuję używać. Nie mam pojęcia jak to zrobić, nigdy tego nie robiłem. Do tej pory łowiłem głównie karpie więc przed sezonem kupowałem żyłkę w odcinku ponad 1km i nawijałem po kolei na młynusy. Plecionka jest o wiele droższa od mono, a ja nie chcę wydawać kroci pieniędzy za kilkaset metrów tego materiału.

Penn Battle 2000 mieści ok 200m żyły 0.23mm, więc czy da radę nawinąć 100m plecionki 0.12mm? Czy najnormalniej na świecie trzeba zrobić podkład z żyłki mono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

lukaniu30, Sargus ma to samo co Battle a dużo wiecej niż Fierce. Miałem Battle i Sargusa. Sargusa prawie nowego w rozmiarze 4000 własnie sprzedaję. Bebechy takie same jak w Battle. Tylko brak łożyska pod szpulką i nie gumowana szpulka. Fierce nie ma łożyska w rolce i zapasowej szpulki. I bebechy inne.

Brałbym Sargusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Witam serdecznie!

Proszę mi powiedzieć do "jakiego spiningu" nadaje się ten młynek? Do spiningu o jakim ciężarze wyrzutu? Czy można nim łowić łososiowate w rzekach i szczuble w wodach stojących?

Ogólnie jak pracuje, jak działa jego hamulec? Czy lepsza do niego będzie żyłka czy plecionka?

Witam - przypnę się do tematu. Kupiłem Penn Fierce 4000 - po miesiącu luzy pomiędzy rotorem a resztą (przynęty śmiech jak na taki młynek: do 15g - meppsy góra n. 3). W wyniku czego nierówne nawijanie plećki. Gwarancja - ok - nowy młynek za 2 tyg. Z nowym to samo. Całe szczęście, że w sklepie poszli mi na rekę i za drobną dopłatą wymienili na Ryobi Applause 3000. Macham nim od września i bajka. Nie wiem jak z Sargusami i Battle'ami one całe są metalowe, a Fierce ma grafitowy rotor może tu tkwi problem. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem penny i najlepiej wybrać baatla.

A dlaczego?

Przecież to to samo co Sargus. To samo body, mechanizm.

Inna tylko kolorystyka i to że ma łożysko pod szpulą mające za zadanie "usprawnić" i tak już znakomity hamulec.

Dla mnie i tak najlepszy jest Slammer. Lżej się kręci niż Sargus (wolniejsze przełożenie).

I jest przykładem, wręcz wzorem świetnej konstrukcji.

Prosty, nieco prymitywny, i nie do zajeżdżenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.