Skocz do zawartości
tokarex pontony

czy warto kupic shimano twin power 4000 fc


Luku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuzszego czasu zastanawiam sie nad kupnem dobrego kołowrotka do spinningu sandaczowego. Mój wybor padnie chyba na Shimano Twin Power 4000fc. Moze macie jakies inne dobre kreciołki w podobnej cenie warte polecenia? na kołowrotek chce wydac ok 1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Może Daiwa Caldia przeznaczona tylko na wewnętrzny rynek Japoński ?

http://allegro.pl/daiwa-caldia-3000-nowosc-2010-i1998706897.html

Kręciłem tymi Twin Powerami i szczerze powiem, że nie kupiłbym tego kołowrotka. Chcoaiż prferuję Simano to wolałbym chyba jednak coś z Daiwy zamiast tego.

Ewentulnie model FB, który można nabyć na Allegro bez większych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taki pieniądze daruj sobie płacenie za wypromowaną markę Daiwa /Shimano jeśli masz na myśli typowego konia roboczego,...owszem na upartego można coś fajnego wyszukać ale raczej okazyjnie na e-bay i to raczej starsze modele z 05 - 08.

Jeśli szukasz czegoś co ładnie pracuję i na dłuższą metę ma być żywotne to zrób przymiarkę pod Tica taurus 3000/4000 Black

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem Daiwa Tournament Z 2500 iA i powiem, że masełko. Fakt za używkę zapłaciłem 880 zł ale Caldia x 3500 po jednym sezonie sandaczowania pracuje dużo gorzej niż ten "nowy" po kilku ładnych latkach.

Poszukaj coś z używki z wyższej półki a na pewno będzie na lata, nie jak ten nowe zabaweczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również sądzę że ten Biomaster posłuży dłużej od Twin Powera.

Skąd tak daleko idące wnioski? Nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia;)

Kołowrotki to bliźniacze konstrukcje, w rodzinie jest jeszcze Ultegra, ale jest najbiedniejsza z całej trójki, kołowrotki posiadają identyczne części z identycznych materiałów. Jedyna różnica jest taka że Biomaster ma jedno łożysko mniej i nie jest to łożysko w korbce czy w szpuli... w Przypadku TP pinion lub koło jest podparte łożyskiem(nie pamietam już dokładnie) w przypadku Biomastera jest w tym miejscu zwykła plastikowa tuleja. Biomaster po imporcie z Japoni kosztuje mniej od TP ale TP można trafić jeszcze taniej.

Można oba kręćki postawić na jednej półce ale stawianie wyżej Biomastera można traktować wyłącznie jako pobożne życzenia. TP Fc ma zapasową szpulę, Biomaster nie.

Mit JDM nie powstał z tego że do kołowrotków JDM monterzy lepiej się przykładali, a poprostu były to inne konstrukcje, z dużo lepszych materiałów, lepiej zaprojektowane.

TP Fc jest dobrym kręćkiem na szczupaczki, pstrągi, okonie, klenie, po sezonie chodzi jak nowy. Jednak do ciężkiej orki lepiej kupić coś co beż żalu po sezonie czy dwóch można wyrzucić do kubła. Ewentualnie kupić starego TP FA i wierzyć w to że jest taki niezniszczalny jak o nim piszą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.