Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Poczatkujacy - sprzet


Tomek_N

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz tego Carbomaxx'a można za 50-60zł dostać, nie wiem czym to spowodowane ale na prawde niska cena. Do tego żyłeczka spinningowa trabucco~15-20zł a kołowrotek myśle że jakiś w miare chodzący masz. Po sezonie jak sie wkręcisz to kupisz sobie solidny kręcioł na spina i możesz działać, pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 193
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

..... polecam Ci coś z shimano. Na pewno dłużej posłuży od byle kongera i jemu podobnych :wink:

Ze niby czemu jakieś szitmano miało by być lepsze od jakiegoś "byle kongera lub jemu podobnych"?

Może kolega sprecyzuje swoją wypowiedź , ja osobiście nie jestem fanatykiem szitmano i nie wiem skąd taka fascynacja tymi tanimi szitmańskimi kręciołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że od dawna ich już używam i jak dotąd nie miałem z nimi większych kłopotów? Albo dlatego że miałem mnóstwo takich tanich modeli różnych marek w rękach a jak to kolega określił szitmano kręciło najlepiej?

Ps.

O ile wolno zapytać to jakie kolega gandieres preferuje marki kręciołów?

To tyle w tym temacie. Jeżeli kolega chce jeszcze sobie o tym podyskutować to zapraszam http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps.

O ile wolno zapytać to jakie kolega gandieres preferuje marki kręciołów?

http://haczyk.pl/forum/viewtopic.php?t=1997

Używam przeważnie okumy ale mam też kongera kilka dragonów i kilka mikado (dość starych ale nadal hasają) jeden shakespeare , mam też w kolekcji jednego jaxona :twisted: jeden multik wft ,ogółem nazbierało się tego trochę (ok20szt wędek i kołowrotków do nich) teraz przestawiam się na troszkę grubsze rybki i chyba wszystko sprzedam.

Zapytałem o shimano ponieważ ja osobiście tego nie używam a koleszka ma kilka sztuk i dwa non stop mu feszczą (jak nie wymienia jakąś rolkę to znów coś innego) może to tylko on ma takie szczęście do bubli :mrgreen: tego nie wiem ;)

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich.Mam parę pytań a mianowicie.

Chcę zakupić do mojego zestawu spinningowego plecionkę.Z tego co wyczytałem na necie większość radzi zakupić plecionkę Power Pro o danych technicznych pomiędzy parametrami 10 lb,15lb lub 20lb.Generalnie większość piszę o 15lb.Co wy na to??

Druga sprawa zakupiłem wędzisko Shimano Catana BX 210M do którego zamierzam założyć właśnie plecionkę,a swoją drogą czy przelotki wytrzymają plecionkę.Sprzedawca mnie zapewniał,że na pewno.Pisze Aero?

I po trzecie używam tylko sprzętu Shimano,więc chciałbym abyście mi doradzili jak kołowrotek do tego się na da??

I czwarta sprawa łowię na spinning zarówno z brzegu jak i z łódki,a więc czy parametr plecionki może być że tak powiem uniwersalny czy musiał bym zmieniać plecionkę??

Proszę o wyczerpujące wypowiedzi i rady.

Pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czwarta sprawa łowię na spinning zarówno z brzegu jak i z łódki,a więc czy parametr plecionki może być że tak powiem uniwersalny czy musiał bym zmieniać plecionkę??

Proszę o wyczerpujące wypowiedzi i rady.

Pozdrawiam :smile:

No proszę Cię, przeczytaj to kilka razy i przemyśl to sobie. Nie, nie ma nic wspólnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie mikado zander 10-30g 300 blank parabolik i bedziesz zadowolony ja zaczelem tez w tym roku lowic na spinning całe zycie łowiłem sumy ale nie mam na nie czasu a spininng nie wymaga tyle czasu ja łowie na ten kij i jest rewelacja jak dla amatora ja tez niem jestem ale łowienie tym kijem mnie cieszy a to chyba naj wazniejsze pozdro :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam wszystkich. Mam 300zł na sprzęt na szczupaka jakiś kijek i kołowrotek mam zamiar łowić z brzegu na stawach więc wydaje mi się że kij 270 był by wystarczający tylko jaki bo w tych markach idzie się zgubić. Będę łowił na gumy i woblerki ręcznie robione przez znajomego, co do kręcioła to zależy mi na zapasowej szpuli też dobrej bo od czasu do czasu jadę nad dunajec łowić a tam wszystko może się trafić a mam zamiar łowić tylko na plecionkę może ma ktoś jakieś propozycje? Jak coś to z 50 zł więcej da się wyegzekwować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konger Tiger Crossmax 7-25g 270L 100zł

Spro Passion ~150zł

I masz super zestawik na szczupaki, bolenie, okonie +30 no i sandacza też połowisz w miare. Na kijaszku sie nie zawiedziesz na pewno. A co do Spro Passion to używam go w wersji match do odległościówki. Na Twoim miejscu dołozyłbym 100zł a nie 50zł i rozgladnął sie za Spro Red arc lub Ryobi zauber. No ale na forum Passion'y maja dobre opinie na spina więc dlatego go poleciłem. Zamieściłem recke tego kija ale nie jest dostępna bo miałem uzupełnic zdjęcia a ja nie mam teraz możliwości tego zrobić, moge Ci ją na pw przesłać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło :)

Jeszcze co do tematu, wnioskuje że to bedzie Twój 1 spinning z prawdziwego zdarzenia, tak samo jak mój 2 lata temu. Kijek bardzo fajnie czuje brania, przenosi je wzdłuż blanku. JAk będziesz łowił na pletce to już wogóle to poczujesz :) I zaleta której w recenzji nie ma, kijek wybacza błędy, gdybym miał solidny kołowrotek to jestem pewny prawdopodobnej życiówki szczupaka... Jeszcze kwestia tego czy plecionka jest odpowiednia dla początkującego na 1 sezon ale to niech sie inni wypowiedzą, ja z plecionką nie miałem do czynienia w spinningu, jak będziesz miał pytania, pytaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Gucak, Masz tego kongera?

Podobno ma zbyt długi donik?

Pytam bo planuję kupić podobne Konger Tiger Cross Maxx 270 UL 3-18g i poganiać trochę za okoniem i pstrągiem, jakbyś był w wędkarskim to zapytaj czy nie mają tego kijka i w jakiej cenie.

U mnie go niema mogą sprowadzić ale wtedy cena rośnie trochę więcej niż na alegro z dostawą, a ja przed zakupem chciałbym pomacać.

Dowiedziałeś się coś na temat żyłek?

Też będę potrzebował i chciałbym taką co Wisłę wytrzyma :grin: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy sezon miałem na bazarowym kiju i kolowrotku sprawiało mi to radość ale takie kije nie czują nic. Ostatni miesiąc jechałem na plecionce i nie wyobrażam sobie powrotu do żyłki. A z allegro co patrzyłem to takie mnie zainteresowały może ktoś ma i ktoś oceni:

(opisuj linki do aukcji - zgodnie z regulaminem forum. Admin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z linków które podałeś na pewno najlepsze będą okuma czy też daiwa. Jak chodzi o wędzisko to rozglądnij się za jakimś o długości 2.70 (tak jak sam sugerowałeś) o gramaturze 10-30g. Sądzę że to będzie w miarę fajny kompromis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty dokładnie co byś wybrał w przedziale cenowym do 350 zł? Bardzo mi zależy na waszym zdaniu bo ja będę teraz łowił dopiero 2 rok a wy już macie doświadczenie na które liczę ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz R23 sprawa nie jest taka prosta jak Tobie się to wydaje?! Nie jest to takie łatwe komuś doradzić. Widzisz teoretycznie mogę Ci powiedzieć co ja bym kupił dysponując taką kwotą ale musisz pamiętać o tym że mój gust znacznie może się różnić od Twojego! Jak chodzi o sam kołowrotek to jest to trochę mniej skomplikowane a mianowicie gdy maszynka będzie ładnie nawijać plecionkę, pracować lekko i bez żadnych szmerów oraz będzie trwała to w zupełności wystarczy, bez względu na to co będzie na niej napisane. W przypadku wędziska nie jest już tak łatwo gdyż wędek którymi można łowić na wobka czy też gumę w tym przedziale cenowym jest kilka naście! Tak więc TEORETYCZNIE ja w tej kwocie kupił bym na Twoim miejscu (lecz pamiętaj że nie jestem!) Kołowrotek Shimano Nexave 3000S FC z przednim hamulcem (poszukaj go na Alegro) oraz wędzisko Jaxon-a Eternum Spinning 2,7m 10-30g. A PRAKTYCZNIE radzę CI wybrać się do sklepu wędkarskiego i wziąść do ręki ten model wędki i porównać go z innymi podobnymi. Mówiąc porównać mam na myśli przymocowanie do wędziska wcześniej kupionego kołowrotka (w celu sprawdzenia wyważenia całości), przeciągnięcie przez przelotki żyłki i spróbować w ten sposób jak ten czy inny kij będzie pracował. Można również symulować nim rzuty- najlepiej na świeżym powietrzu oczywiście!!! Czyli życzę Ci powodzenia oraz dobrej zabawy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don Gucak, Masz tego kongera?

Podobno ma zbyt długi donik?

Pytam bo planuję kupić podobne Konger Tiger Cross Maxx 270 UL 3-18g i poganiać trochę za okoniem i pstrągiem, jakbyś był w wędkarskim to zapytaj czy nie mają tego kijka i w jakiej cenie.

U mnie go niema mogą sprowadzić ale wtedy cena rośnie trochę więcej niż na alegro z dostawą, a ja przed zakupem chciałbym pomacać.

Dowiedziałeś się coś na temat żyłek?

Też będę potrzebował i chciałbym taką co Wisłę wytrzyma :grin: .

Na allegro masz kilka tych kijków po 100-110zł więc myśle przyzwoicie z gwarancją nowe. Ja 2 lata temu też na allegro go zamawiałem. Wędkarskiego prędko nie odwiedze chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.