Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Gdzie teraz warto pojechać za płotką?


arielos24

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam ochotę gdzieś wyskoczyć na płotkę tylko nie bardzo się orientuje gdzie teraz ona bierze.

Czy lepiej z gruntu czy na bata i co na haczyk założyć?

Żeby był mróz i skuło lodem to nie miał bym tego dylematu bo wybrał bym się z mormychą na jeziorka ale w takiej sytuacji :???: to nie wiem gdzie się podziać a w domu trudno wysiedzieć :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

no ja też mam ten problem :roll: w wędkarskim u siebie w miescie pytałem :cool: to podobno idzie morska płoć na kanale gdzies przy zielonym ,szczecin port centralny i na bacika i z gruntu :idea: , lecz na bata są lepsze wyniki mowia. :lol: znajpomy wędkarz mówi ze o tej porze mozna na inoujscie sprubowac na bacika krotkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz gdzie to jest ale spróbuj, słynna płyta,stojac przodem do wody po prawej stronie krzaki,rzuć tam trochę zanęty drobnej,poczekaj 15 minut,zobaczysz jak okon albo bolek będzie tam tanczył!!!

pozdrawiam i taaaaaaaaakiej ryby zyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóz,musisz od rur isc w strone gryfina, plyta jest po prawej stronie drogi,jest tam pelno lusek dosc duzych,po lewej stronie w tym samym miejscu po skosie wisi wor na smieci, jest po lewej stronie od płyty mala dziura w ziemii po ognisku. to tyle,nie wiem co moge napisac wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

120PLN na 12 m-cy kosztuje pozwolenie Regalicy.

Wykupiłem pierwszy raz teraz i chcę poszukać dobrych miejsc na tych wodach w tym roku.

Byłem wczoraj na objazdówce od okolic mostu A6 nad odrą wschodnią, do Dolnej Odry.

Kolega, który nam pokazywał znane sobie miejsca był czasem zaskoczony, bo w miejscu, gdzie można było dojechać autem, są prowadzone prace budowlane lub woda wylała, to wał zbudowany. Zostały nam jeszcze do objechania okolice od Moczył do Pargowa.

http://v7.cache1.c.bigcache.googleapis.com/static.panoramio.com/photos/original/51056874.jpg?redirect_counter=2

To co na zdjęciu (s53.24041,14.480828) jest wszystko zalane, a w lewo od planu na zdjęciu jest 2,5m wysokości wał ziemny.

Myślę, że dziś było by dużo lepiej, bo nie wiało tak podle jak wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj było tak samo...byłem i wczoraj i dzisiaj w tych miejscach, tylko, że z łodzi....Wczoraj uciekłem o 12, a dzisiaj o 13...tak samo wiało na wodzie :) Te miejsce znam...my tylko kotwiczymy pod drugim brzegiem i wyżej nurtu...od sierpnia dobre miejsca na sandacza, a i sum lubi uderzyć. Warto szukać na tej Odrze miejsc, ja niestety nie umie doradzić miejscówek z brzegu. Ale mam pozytywne wrażenia np z Siodła Dolnego, samochodem nad samą wodę się dojeżdża i jest sporo miejsca na gruntówki, a widzę flomaker, że to twoja pasja :) Jednak Siodło, to niestety już PZW...

ps. a zezwolenie kosztuje mnie 220 zł... :) plus oczywiście 70 za trolling, co wymyślono w tym roku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. a zezwolenie kosztuje mnie 220 zł... :) plus oczywiście 70 za trolling, co wymyślono w tym roku... :(

A i dobrze Ci tak - zawsze z zazdrością patrzę na tych na łódkach, którzy mogą sobie w dowolne miejsce kija zarzucić. Jak się łowi z brzegu, to wydaje się, że po drugiej stronie zawsze lepiej ryby biorą :)

Nie jestem jakimś wytrawnym wędkarzem, czy zapaleńcem. Przez lata łowiłem na spławik, teraz uczę się feedera, bo daje inne możliwości. Życie prowadzę w szaleńczym tempie, więc muszę czasem się zresetować na rybkach - przerwę miałem długą to i głód duży. Nie bawi mnie targanie do domu kilogramów ryb, tylko relaks nad wodą, skupienie na sygnalizatorze (spławik, żyłka, wędzisko) i przechytrzenie rybki. A jak opór na kiju doda trochę adrenalinki do tego, to jeszcze lepiej. Chciałbym się doskonalić w tym. Wreszcie znalazłem węzły, które mi odpowiadają i nie plącze się zestaw, bo te, które stosowałem w metodzie spławikowej się nie sprawdziły - teraz już z górki.

Połamania kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.