Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przenoszenie akumulatora


remek71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam akumulator Toyama 120 waga ok.32 kg i potrzebuje do niego jakieś szelki,żebym mógł bez niczyjej pomocy załadować się z nim na łódź.

Czy może wie ktoś gdzie można takie cuda kupić?

A może trzeba robić je na zamówienie?

Szukałem w necie ale ni grzyba nie mogę znaleźć.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

często wędkuję sam i czasami muszę wejść z nim na łódkę od strony dziobu.

Nie wiem czy wchodziłeś do niezbyt stabilnej łupiny z ponad trzydziestokilowym aku w obu rękach na dodatek muszę zrobić sporego kroka.

W zeszłym roku mało sę nie skąpałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zrobić sporego kroka do łodzi i nic to nie zmieni czy będzie ona przodem lub tyłem.Jest to przystań dla większych jednostek i są większe odboje.Trudno to dokładnie wyjaśnić.Pozatym zależy mi na sprawnym przenoszeniu aku w jedny ręku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/szelki-do-kosy-spalinowej-uniwersalny-regulacja-i2061301580.html

pomyśl nad takim cudem - myślę, że można tu spokojnie jedną rękę odciążyć, jeśli nie, to przeszyć tak, by wisiał przed tobą.

Spaceruje z kosą czasem i 12h w sezonie, więc mogę powiedzieć, że są wygodne, tyle,że kosa waży 9kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pasa transportowego do worka/zasobnika wojskowego.

Tutaj poniżej masz linki do aukcji z poglądowymi zdjęciami:

pas transportowy zasobnika WP: http://allegro.pl/pasy-transportowe-baza-goleczewo-i2060925530.html

pas transportowy zasobnika WP: http://allegro.pl/wojskowy-uchwyt-transportowy-pasy-trok-skora-i2071811758.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj pasa transportowego do worka/zasobnika wojskowego.

Tutaj poniżej masz linki do aukcji z poglądowymi zdjęciami:

pas transportowy zasobnika WP: http://allegro.pl/pasy-transportowe-baza-goleczewo-i2060925530.html

pas transportowy zasobnika WP: http://allegro.pl/wojskowy-uchwyt-transportowy-pasy-trok-skora-i2071811758.html

Bardzo dziękuję.Właśnie o to mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony mogę powiedzieć że są niesamowicie wytrzymałe. A pomysł noszenia w nich akumulatora jest jeszcze z wojska gdzie trzeba nosić o wiele cięższe sztuki do ciężarowych. Cieszę się że mogłem pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
Pasy rewelka:))

Jak tych pasów się używa?

Jestem po poważnej operacji. Nie wolno mi nic dźwigać. Tzn. zbytnio naprężać mięśni w obrębie klatki piersiowej. Kombinuję jak by mimo wszystko jeździć sobie na ryby. Mam dwa akumulatory trojany. Myślę o zrobieniu jakiegoś wózka, aby transportować akumulatory z samochodu na łódź. Mam do pokonania ok.10 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pasy parciane z regulowaną objętością połączone są skórzanym uchwytem. Obejmujesz pasami przedmiot np worek, akumulator który chcesz przenosić, zaciągasz je i gotowe. Proste działanie a trudniejszy opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pasy parciane z regulowaną objętością połączone są skórzanym uchwytem. Obejmujesz pasami przedmiot np worek, akumulator który chcesz przenosić, zaciągasz je i gotowe. Proste działanie a trudniejszy opis.

Wnioskuję z tego, że pasy o których mowa, to nic innego jak regulowany uchwyt do przedmiotu który chcesz przenieść. Miałem nadzieję, że to jakoś również zakłada się na siebie, jak jakieś np.szelki. Ja muszę odciążyć maxymalnie ręce. Czyli w moim konkretnym przypadku jest to bezwartościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to nic innego jak regulowany uchwyt do przedmiotu który chcesz przenieść...

Dokładnie tak i do niczego innego nie nadają się.

Może pokombinuj z wózkami na zakupy. Po zdemontowaniu torby pozostaje stelaż na którym można przewieźć akumulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to i tak musi ko podnieść z np auta i wsadzić na wózek, z wózka podnieść i wrzucić do łódki/pontonu. Tu musi być jakiś pas biodrowy, bo nawet szelki wywrą duży nacisk na klatkę. Może pas kulturystyczny - ma dużą klamrę i można do niego przypiąć np karabińczykiem ww. pas transportowy.Wtedy kucasz, podpinasz, wstajesz - obciążenie przenosi miednica i nogi. 10m przejdziesz małymi kroczkami (z powieszonymi talerzami 40kg czasem w siłowni podchodziłem parę kroków do poręczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi te pasy są potrzebne do wniesienia akumulatora na pokład,ponieważ mają jedną skórzaną rączkę i mogę ciężkie bydle przerzucić z pomostu jednocześnie trzymając się,zeby nie wpaść do wody.Ogólnie bardzo wytrzymałe.Do transportu na większe odległości wózek lub kompan do pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinuję jak koń pod górę :lol:

Wózek to nie problem. Załadunek na ten wózek, a potem rozładunek, oto mój problem. Tak zdrowego i krzepkiego faceta załatwili chirurdzy ( a raczej choróbsko). Chce mi się wyć ze złości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
... i potrzebuje do niego jakieś szelki,...

Szelki???

A jak wpadniesz do wody z akumulatorem na plecach, to jak szybko się z tego balastu oswobodzisz, zanim utoniesz?

Moim zdaniem kiepski pomysł na sztywne mocowanie do ciała akumulatora.

Zrób szelki, ale dla akumulatora, 30 kg, to w kilka sekund jedną ręką chyba dasz radę przenieść na łajbę.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kup 2 aku 40-50 AH i połącz je równolegle. Najlepiej, żeby były z tej samej partii produkcyjnej. 14-20 kilo każdy. Ja tak zrobię jak mój SSB 120 Ah - 34 kg wyzionie ducha. Chyba że je wcześniej podczas jego noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.