Skocz do zawartości
tokarex pontony

Drago Fishmaker 4-21 g 2.75


ziuta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam informacji od użytkowników Fishmakera 4-21 g 2.75m. Oglądałem ten kijek już w sklepie no i mam mieszane odczucia. Owszem lekki, dobrze uzbrojony, dolnik i uchwyt tak jak lubię, ale wątpliwości są co do akcji kija. Jest to bardzo szybka wklejka ( szybsza od wielu normalnych kijów fast), przy próbnych wymachach prawie sie nie ugina i pracuje jak "szprycha" cala sztywna. Zastanawiam się czy będzie sie faktycznie ładowała od tych 4 gram? Czy z plecionką da radę i nie gubi ryb? Jaki jest jej praktyczny ciężar wyrzutu i ogólnie jak się nią łowi ( np na opad) i czuje brania?

Generalnie wędka ma być pod szczupaka na rzekę do gum 8-20g, i czasem do ściągnięcia jakiegoś bolenia z przelewu (przyłów).

ps. jak ma ktoś tę wędkę w Szczecinie to chętnie bym sie umówił na chociaż 20 minut nad wodę, piwko też sie znajdzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Wklejka do czegokolwiek poza dłubaniem okoni to nienajlepszy pomysł chociaż i te wole łowić tradycyjnym kijem i wszystko czuć w dolniku niż gapić się w szczytówkę czy aby nie drgneła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejka do czegokolwiek poza dłubaniem okoni to nienajlepszy pomysł chociaż i te wole łowić tradycyjnym kijem i wszystko czuć w dolniku niż gapić się w szczytówkę czy aby nie drgneła...

Proszę nie powielać przestarzałych opinii, z czasów gdy jedyne wklejki były albo pickerami albo "krowimi ogonami" z szkalaną szczytówką-wklejką.

Nowoczesne wklejki mają teraz:

a) szczytówkę węglową wbudowaną w czuły, zbieżny blank przez co brania czuć w ręce - moim zdaniem te nadają się lepiej do jigowania z główką ( łątwiej poderwać przynętę i kontrolować opad) wędka taka to np Mikado Lexus Saphire do 13g (posiadam taką)

B) wędki ze szczytówką z włókna szklanego, miękkie, ryba zasysa przynęte niemal nie czyjąc oporu- idealne do techniki bocznego troka. Tu faktycznie brania nie czuć na ręce, trzeba patrzeć na szczytówkę.

Poza tym jest przecież masa wklejanek sandaczowych, a przecież miękkim kijem sandacza się nie zatnie.

Ja wymyśliłem sobie tego Fishmakera używać na Odrze jako kij na szczupaka z napływu, basenu, granicy warkocza i basenu. Nurtowych nie zamierzam nim łowić. Przynęty to gumy 5-20g. Zależy mi na tym by bardzo delikatne branie (częste na napływie) wyczuć i mieć z czego zaciąć.

ziuta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.