Skocz do zawartości
tokarex pontony

Daiwa Proteus Waggler Match 427cm


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
Okazuje się, że nie produkują takiej długości
Bardzo śmiała konkluzja :roll: bo prawie zawsze jest też wersja 14ft ...ale w tym konkretnym przypadku nie występuję już pod nazwą Daiwa Proteus Waggler Match tylko Daiwa Proteus Power Match.

To naturalna kolej rzeczy i bardzo często wraz z długością kija i oczekiwanym zwiększonym dystansem połowu rośnie też jego moc,

Dla porównania;

13 ft Waggler c.w. około 20 g Rekomendowana moc linki 0.9 - 2.7 kg

14 ft Power c.w. około 30 g Rekomendowana moc linki 1.35 - 4.5 kg

Co nie zmienia faktu, że w polskich sklepach internetowych, na tą chwilę

jakoś nie bardzo widać by była dostępna w sprzedaży Daiwa Proteus Power Match 14ft

(kod PRM14P)

Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie byś zadzwonił do sklepów w których obecnie wystawiana jest wersja Waggler z pytaniem na kiedy mogą ściągnąć Power'a, no chyba że przeraził Cię nadmiar mocy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie lata łowiłem teleskopem daiwy o cw.5-20g i teleskopem silstara o cw.5-15g. Różnica ogromna przy tej samej długości i podobnej akcji. Czas na zmiany.

Chcę to wymienić na składane odległościówki i różnica w cw.10g jest wg mnie b.duża. Jest jeszcze trochę czasu,, może uda mi się wziąć do ręki to co chcę kupić w myśl powiedzenia: "szczęśliwy w ręku trzymający" :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic natomiast nie stoi na przeszkodzie byś zadzwonił do sklepów w których obecnie wystawiana jest wersja Waggler z pytaniem na kiedy mogą ściągnąć Power'a, no chyba że przeraził Cię nadmiar mocy :wink:

Po wieloletnich doświadczeniach z teleskopami jestem chyba trochę skrzywiony w sprawach wędzisk obecnie dostępnych na rynku. Mam namiar na Daiwę Proteus Power Match 4,27 w cenie ok.280pln. Podobno tylko krowa nie zmienia zdania :)

Wiesz może Unisesie cokolwiek więcej na temat ww Daiwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namiar na Daiwę Proteus Power Match 4,27 w cenie ok.280pln. Podobno tylko krowa nie zmienia zdania

Wiesz może Unisesie cokolwiek więcej na temat ww Daiwy?

Niestety nie miałem fizycznego kontaktu z tym kijem, z low-endowych nowości Daiwy fizycznie macałem i robiłem kiedyś 2 przymiarki pod zakup Aqualite Power Float , ale mi przeszło.

Niedługo chcąc nie chcąc planuje wycieczkę w teren, ponieważ obiecałem komuś pomóc wybrać patyk na początek, 'młody' z ograniczonym budżetem, nie mam zamiaru by miał płacić tylko za wypromowaną etykietkę. Jak na razie chce dotknąć SPRO Trout Master Speed Star 13ft, chciałbym wiedzieć, jakie to ma przelotki, ugięcie, akcje, jaki jest opad blanku oraz jak wygląda wyważenie po przykręceniu 300gr kołowrotka. Chciałbym też, pomacać nowego Dragona Expressa , ale z tego co dzwoniłem nie mają go jeszcze na sklepie, ale obiecali że ściągną.

Janusszr, jeśli już któregoś dnia się ruszę we własnej sprawie i okazało by się, że będę miał możliwość pomacania Proteus Power'a 14ft to się odezwę w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zahaczyłeś o Spro. Robią oni coś powyżej 390cm?
Nie.

Póki co z roku na rok się rozkręcają i 'robią' już prawie wszystko poza match :wink:

Zresztą sam sobie w wolnej chwili przeglądnij nowy katalog, ...bo nie samym spławikiem człowiek żyje. :mrgreen:

http://www.spro.nl/uk/catalogus2012.asp

Jesienią miałem okazje nad wodą widzieć w akcji Spro i to ciężki feeder, co prawda to nie moje klimaty ani waga, ale kij pięknie pracował, z tego co później oglądałem był bardzo dobrze wykonany, a z rozmowy wynikło, że cena była raczej "średnio mikadowska"

Stąd też moje zainteresowanie tą marką w tym segmencie cenowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szczyper3

Janusz, z tego co udało mi się ustalić Daiwa Proteus Waggler Match - występuje tylko o długości 3,90. Tak jak pisał Unises jeśli interesuje Cię długość 4,27 to Daiwa Proteus Power Match. Poniżej link do sklepu gdzie możesz zamówić, mają na dzień dzisiejszy tylko jedną sztukę, ale jeszcze nie wystawili na necie. Musisz niestety zadzwonić i się z nimi dogadać.

http://www.wedkarskisprzet.pl

Niestety też nic nie powiem na temat tego kija, również jestem na etapie poszukiwania czegoś na spławik.

W dniach 1-3 marzec w Warszawie odbędą się targi wędkarskie, myślę że tam uzyskasz wszelkie info jak również będzie można "pomacać" różne kijaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.