Skocz do zawartości
tokarex pontony

Oświetlenie na nocce


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,chciałem się was zapytać czego używacie do oświetlenia miejscówki na nocce,ja do tej pory używałem lamp naftowych,ale muszę się ich pozbyć ponieważ śmierdzą po nich ręce i często zadymia się w nich klosz,chcę kupić coś na zasadzie lampy biwakowej/campingowej,może macie jakieś pomysły na taką lampę,rozważam kupno lampy mactronic pro 300 ,może ktoś z was ma taką ,lub podobną,zależy mi żeby była to ledówka,i na baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

zakupiłem w zeszłym roku w sklepie ( wszystko po 5zł) latarkę led 9diodek

akumulator AA 2400 trzy doby mi świeciła bez wyłąnczania,

Rewelacja plus latarka typu czołówka i ok można na nockę ,

Do zobaczenia nad wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampka halo bivvy light fajna ale nie o taką mi chodziło ta jest bardziej taka sufitowa,mi chodzi o taka którą mogę postawić na ziemi,kolego edmund co do czołówki to mam bez tego na nockę się nie ruszam,będę musiał się przejść do sklepu o którym pisałeś może mają u mnie takie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,wiem że są takie nawet za dwadzieścia parę złotych,ale chodzi mi o polecenie jakieś lampy,chce kupić coś w miarę godnego,co mi posłuży trochę,dlatego zależy mi na opinii kogoś kto ma taką i ją użytkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro chcesz przepłacać to Twój wybór. No chyba że chcesz mieć z dizajnerskim napisem "Pro Carp" :mrgreen:

Powiem tak, mam taką kobyłę z marketu i służy mi już chyba 3 sezon. Ładowana 230V, 12V zapalniczka samochodowa i od spodu ma korbę od dynama do ręcznego ładowania. Użytkuję nie tylko na rybach ale też w domu gdy jest awaria zasilania oraz na biwakach i innych wakacyjnych wyjazdach pod namiot. Niby 20 pln a radość od 3 lat prawie.

Jeżeli szukasz czegoś "profesjonalnego" to poszukaj w sklepie dla survivalowców lub turystycznym. Generalnie sprzęt różni się nazwą i ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat obszerny. To tak jakbyć napisał - chcę kupić wędkę, 4m, bo mam 3m i mnie wkurza.

Zależnie od budżetu, zastosowania i preferencji.

Można kupić ze dwie najtańsze takie jak radzi kocur lampki,

Jedna to lipa. Zapal sobie jedną żarówkę w pokoju. Cień który pada jest ostry i takie oświetlenie jest niekomfortowe. Zwłaszcza na nierównej ziemi, z dołami i trawą. Do tego dochodzi to, że w pokoju światło ma się od czegoś odbić, a na dworze nie i to potęguje efekt ostrego cienia. Więc dwie postawione metr czy dwa od siebie, to już lepiej, poza tym, w razie awarii jednej nie siedzimy po ciemku. Lampki takie mają słabą wydajność, prądożerne źródło światła, brak sterownika, kiepskie wykonanie itd - ale może te cechy są wystarczające dla Ciebie i nie warto kupować czegoś "więcej" za więcej.

Można kupić np: lampę kempingową na dobrą diodę cree, bądź świetlówkę, można je później zmodować itd.

Można kupić tanią lampę za 20PLN, akumulator 12V do motoru za 100PLN, pojedyńczy zestaw hid za 60PLN i zmontować potwora, który pobije każdą ledową instalację poniżej 1kPLNów

Ja np: mam akumulator 24Ah 12V od traktorka (kosiarki) i drugi mały 12V 7,2Ah od UPSu , to na nockę na stół idą 2 taśmy ledowe wyciągnięte z samochodu (poprzedni właściciel założył sobie jako pseudodzienne) podłączone do aku 7,2 - świecą do 10h zależnie od temp. i można na stole wymienić czy rozplątać zestaw, nalać herbaty, itd.

Mam lampę w oprawie hermetycznej na świetlówki 2x18W 230V i przez przetworrnicę pójdzie na tył krzesła by nie świecić w wodę, a rozświetlić kilka m2 za mną, gdzie są wszystkie rzeczy; do aku podłączona mata grzewcza samochodowa 12v na siedzenie. No i ognisko w grilu by lisy za blisko nie podchodziły. Wszystkie te rzeczy mam i nie kupiłem ich specjalnie do tych zastosowań, więc pieniędzy nie wydałem jakby "specjalnie na oświetlenie". Trochę komfortu nikogo nie zabiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie używam, takich wynalazków choć bywało że robiłem 60-80 nocek w roku, nie potrzebuje aż tyle światła, dla mnie nocna zasiadka to nie piknik i nie zabieram nawet radia.

Natomiast znalazłem taki artykuł może jeszcze go nie czytałeś i w jakiś sposób Cię to ukierunkuje, pomoże;

Lampa kempingowa Recenzja http://www.ssg.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=261

Wiem też o istnieniu czegoś bardziej specjalistycznego :wink: co wzbudza się radiowo po sygnale sygnalizatora , ale jak dla mnie to już absolutny przerost tresci nad formą :wink:

Carp Lampa Videotronic http://makarfish.pl/index.php?products=product&prod_id=4655

Ps.

Jeśli to dla Ciebie aż tak ważna kwestia myślę ,że powinieneś zadać swoje pytania na forach bardziej specjalistycznych. np

http://www.swiatelka.pl/index.php

http://www.torch.pl/forum/index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem że kupie lampę mactronica pro 300,kosztuje w granicach 100zl ale wygląda dosyć solidnie,a zwłaszcza że będę miał okazje wypróbować ją przed kupnem,może sprosta moim wymagania, dzięki za wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.