Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Poleccie jakieś kulki proteinowe na wiosne i jakiś dip


Gość karpiarz2424

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
jak najteńsze i dobre

Nie ma takich ;)

Ja sam stosowałem kulki tanie i te droższe i różnica polega na tym że te tanie zalatują oranżadą i mogą leżeć nawet i dwa lata ;) A te droższe (12zł za małe pudełko) miały mniej intensywny i bardziej naturalny zapach i po jednym sezonie się zepsuły

Natomiast wyniki to zdecydowanie najlepsze miałem na kuku ;)

Najlepiej spróbuj kulki robić sam, wyjdzie tanio i prawdopodobnie dobrze :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karpiarz2424

Jednak nie potrafie sam zrobić kulek i chciałbym żebyscie mi polecili jakies i do necenia i do łowienia i do tego jakiś dip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karpiarz2424

ale na kulki dobrze bierze na moim łowisku dlatego chce łowic na nie sam złapałem na akacjach karpia 4 kg i kilka takich po 2 3 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjnymi kulkami które były bardzo skuteczne są kuleczki duncan. Nie wiem jak teraz bo już karpi nie łowię wogóle ale pare lat wstecz były bardzo skuteczne. Jeżeli nic nie zmienili w składzie to polecam i zanętówki jak i kulki przynętowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę trzy grosze i mam nadzieje, że coś doradzę. Tandem baitsa nie polecam, robią dobre namioty ale papu nie. Zalatuje chemią. Ja używam z powodzeniem Naturalbaitsa i Fish Pointa. Kulki z naturalnych składników, bardzo długo trzymają w wodzie i mają intensywny i długotrwały zapach. Kulki Pointa kupisz za około 10 zł za pudełko. Z powodzeniem używa i jedne i drugie elita polskich karpiarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś chce naprawdę dobre kulki proteinowe to niech zrobi je sam mogę podpowiedziec że na czystych jeziorach nie ma nic lepszego niż kulki proteinowe niearomatyzowane... karpie w sezonie często są przekarmione i nieufne do truskawki,wanilii czy inne cuda.. nie ma nic lepszego niż naturalne zapachy a najlepszą proteiną jaka istnieje w środowisku wodnym jest rak...przepis to niearomatyzowana proteina do produkcji kulek i odwłoki raka( pręgowanego który nie jest pod ochroną lub normalnie tacka odwłoków kosztuje 20 zł..trochę drogo ale czasem trzeba zapłącic za efekt) a reszta tak jak zawsze. w czystych zbiornikach w których występuja bądź występowały raki nie ma lepszej przynęty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleccie jakieś kulki proteinowe na wiosne i jakiś dip jak najteńsze i dobre

Bardzo dobre są kulki firmy ANACONDA cena moim zdaniem całkiem znośna i jakość wyśmienita. a smaki to już trzeba dobrać do łowiska ja tam gdzie łowię to wiosną tylko słodkości i owocówki

A dipy to ja używam TB może nie rewelacja ale za tą cenę chyba lepszych nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiosna idzie czyli na słodko Truskawka Banan ewentualnie Scoopex Kukurydze wcale nie wykluczam !!! A jesli chodzi o firmy to jest tego tyle ze mozna przebierac ale tansze nie zawsze jest dobre.

Większosc ludzi preferuje Tb ponieważ ma przystepną cene dla mnie nie sa zadowolające.

Zeby było nie drogo to moze zainwestuj w dynamita pop up bo hakowe sa dużo droższe.

Jesli chcesz mam kulki na sprzedaż i to dobre jak cos pisz na pw

Pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

Truskawka, banan?

Owocowe i na słodko wiosną?

Piszesz głupoty przyjacielu ryba po zimie przed tarłem słabo pobiera pokarm, nie tylko karp każda biała. Upodabnia misków o tej porze roku to bardziej naturalne papu a nie jakieś chemicznie doprawiane gówno.

Kulasy 10-12 mm natural food, meat,ham, bird food a nie owocówki i śmierdziuchy.

Owoce dobre latem a śmierdziuchy jesienią i widać przyjacielu że zielony jesteś.

Mały haczyczek 4-6 rozm. max do tego nęcenie punktowe by nie przesadzić.

Chyba że walisz na komercyjny pipidołek typowo kopany z duża populacją karpia reustauracyjnego wtedy wrzucaj co i jak chcesz ja mówie o wymagającej wodzie i do tego najlepiej dzikiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

Niedrogie polskie i dobre a najważniejsze sprawdzone kulasy to Fish Point, Fish Food, Bandit Carp, Natural Bait, Fantazy Baits a nie jakieś gówniane Tandem Baitsy i Adder Carpy. Litości ludzie nie piszcie głupot bo ręce opadają same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez nerwów panowie wiem ,że moc was rozpiera ...zima przestój itd. ale spoks na jednym łowisku sprawdzają się owocówki na innym śmierdziele, a gdzie indziej ''naturalny pokarm''wszystko zależy od indywidualnych walorów łowiska i zamieszkujących go karpi niestety w naszej metodzie wędkarstwa nie ma pewników cały czas uczymy się na błędach i to chyba jest w tym najciekawsze JAK GDZIE I NA CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czarnodusznik

Speed_Fire widać że zielony jesteś na produkty Fish Fooda i Fish Pointa łapie bardzo dużo karpairzy w naszym kraju. Co więcej Fantazy Baits i Imperial Baits to jedne z najlepszych kulasów dostępnych na naszym rynku. Nie wiem ile Ty masz lat ale czytać ze zrozumieniem nie umiesz. Pozdrawiam i połamania kija życze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.