Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Jaki stoper


ZBIG@SON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam takie pytanko w tym roku zamierzam rozpocząć przygodę z metodą odległościową, zakupilłem juz wędeczke. Moje przerazenie wywołała wielkość przelotek w szczytówce w związku z tym mam pytanie jaki stoper zastosować w metodzie odległościowej aby bez problemowo przechodził przez przelotki. Czy jakieś kupne czy samodzielne wiązane jeśli te drugie to proszę o jakieś schematy z góry dziękuję za pomoc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-wykonac-stoper-angielski

Wiążesz tak samo tylko wokół żyłki głównej i najlepiej na igle, wtedy bez problemu przeciągniesz koniec przez utworzone pętelki. Palce zastępujesz igłą i przykładasz ją do głównej żyłki, robisz kilka pętli, przekładasz koniec, którym robiłeś pętelki przez oczko w igle i przeciągasz igłą przez te pętelki. Zaciskasz tak mocno jak Tobie pasuje. Prościej nie umiem. Końcówki oczywiście odcinasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele lat łowiłem ,,na przelot,, i grunt na kija.Połowiłoby się na jeszcze większym gruńcie ale był problem z przesuwającym się stoperem.

W zesłym roku zastosowałem stoper z koralikiem Bogdana Bartona.

Teraz mogę łowić na 10-ciu i więcej metrach.

Poszukaj w necie,jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart! żywa guma, tylko ciekawe jak ją karmić i przewijać.

Żadne stopery gumowe w lekkiej odległościówce nie przejdą swobodnie przez przelotki (przejść może i najmniejsze przejdą ale podczas rzutu wychamuje to znacznie każdy zestaw)

Sam szukałem i cały czas szukam rozwiązania na coraz to lepsze stopery do Match'a ale żyłkowe/włóczkowe zawiązywane własnoręcznie nie mają na ten czas konkurencji.

Gumowe są dobre pod oliwkę (przelotową) w zestawach odległościowych i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry żart! żywa guma, tylko ciekawe jak ją karmić i przewijać.

Żadne stopery gumowe w lekkiej odległościówce nie przejdą swobodnie przez przelotki (przejść może i najmniejsze przejdą ale podczas rzutu wychamuje to znacznie każdy zestaw)

Sam szukałem i cały czas szukam rozwiązania na coraz to lepsze stopery do Match'a ale żyłkowe/włóczkowe zawiązywane własnoręcznie nie mają na ten czas konkurencji.

Gumowe są dobre pod oliwkę (przelotową) w zestawach odległościowych i tyle w temacie.

Dokładnie żaden stoper nie będzie swobodnie przechodził przez malutkie przelotki Match'a

Jedyne rozwiązanie to wiązać z nitki, innego rozwiązania nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak match to nie stopery z gumy - jak się komuś nie chce wiązać to kupcie sobie gotowe, zawiążcie dobrze i ewentualnie delikatnie zabezpieczcie lakierem do paznokci - ja stosuje kupne gotowe i max 4 razy w roku je zmieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod odpowiedzią kolegów powyżej. Wiązane stopery plus koralik są chyba najlepszym rozwiązaniem. Nie musimy się przejmować średnicą żyłki, gdzie przy używaniu cieńszej i gumowych stoperów te ostatnie lubią się swobodnie przesuwać. Dlatego nie ma co bawić się w takie gumki. Pamiętam kiedyś porwał mi się cały zestaw, a skończyły mi się stopery sznurowane, a ryby brały porządnie to szybko zrobiłem zestaw, a za stoper robiła namniejsza śrucina ołowiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiążę stopery z nici.Kupuję w sklepie gotowe stopery na rurce rozplątuję je a następnie ten sznureczek,który jest skręcony z trzech nitek rozkręcam i stoperek wiążę z jednej nitki.Wychodzi stoperek wielkości główki od szpilki.Stoperki wiążę na rurce z wkładu do długopisu.Wiążę tak samo jak węzeł na haczyku przy pomocy igły.Zamiast igły stosuję podwójnie złożoną nitkę. Oczko z nitki zastępuje ucho igły.Żeby stoper nie przelatywał przez oczko krętlika to oczko to ściskam szczypcami.Taki stoperek swobodnie przelatuje przez przelotki odległościówki.Zostawiam ok.2,5cm końce,które przypalam zapalniczką tworzą się wtedy na końcach takie małe kuleczki za,które można złapać jak się chce dociągnąć poluzowany stoper.Takie stoperki stosuję od wielu lat i nigdy mnie nie zawiodły.Koralików nie stosuję bo nie znalazłem jeszcze takie,które zatrzymywałyby się na tym stoperku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Stoper jest pierwszą rzeczą, z którą walczyłem w spadkowym zestawie bazarowym :lol:. Co prawda słyszałem już o stoperach żyłkowych ale cała paczka gumowych stoperów nie mogła się zmarnować. Stoper nie dość, że ciężko przechodził przez szczytową przelotkę to jeszcze, był dosyć luźny na żyłce przez co zdarzało się przesunąć go przy wyrzucie nawet o 2 metry :razz:. Wpadłem jednak na pomysł aby go okroić trochę. Ściąłem z każdej strony na tyle dużo gumki, żeby stoper spełniał w dalszym ciągu swoją rolę. Od zabiegu kilka razy byłem nad wodą i o dziwo stoper się nie przesuwa :grin: Nie jest to może idealne rozwiązanie ale polepsza znacząco wyrzuty, a trwa dosłownie chwilę :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.