Skocz do zawartości
tokarex pontony

dragon express vs daiwa aqualite match


ken1

Rekomendowane odpowiedzi

Która lepsza dla początkującego do odległościówki

Dragon express match 2-15 g 4,2m

Daiwa Aqualite power match 10-40 g 4,2m

(dragon droższy)

Która lepsza i dlaczego? Jak to jest z ciężarem wyrzutowym?

Ewentualnie jeszcze może być::

Dragon Thytan match 2-15g 4,2m

Browning Syntec power match 5-15 g ale 4,5m

Najczęściej łowię w zbiornikach które mają ok. 5-10m głębokości (tak sądzę) mocno zarośnięte na dnie. Oraz drugie 1,5m z grążelem. Jednak czasem może mi się zdarzyć głębszy akwen. Jeżeli chodzi o ryby to nastawiam się na duże płocie, leszcze średnie, karpie średnie i ewentualnie lin, kleń.

W rzekach tez mi się zdarza tzn. w wiśle lub mniejszych ale jak sądzę odległościówka się na rzekę nie nadaje.

Chciałem spróbować match bo grunt wydaje mi się nudny. Na razie łowiłem na spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Jeśli stoisz przed zakupem pierwszego matcha to muszę Cię zmartwić - to strasznie indywidualne wędki i obawiam się, że ilu wędkarzy tyle różnych kijków. Bez organoleptycznej macanki i zapewne przynajmniej jednego nietrafionego zakupu nie przekonasz się co Ci naprawdę leży.

na temat dragona express się nie wypowiem bo nie miałem styczności

daiwa power match to mocny kijaszek dedykowany raczej pod siłowy hol (w granicach rozsądku oczywiście - to nie karpiówka w naszym rozumieniu) można to nazwać kijkiem pod wyspiarskie komercje (choć z wyspami - Szkocją ma on niewiele wspólnego) czyli pod szybki hol karpików do 4kg. Co do cw to nie ma co ukrywać- jeśli zamierzasz łowić daleko/ciężko lub łowisz w trudnych warunkach - zawady, kapelony to spełni on oczekiwania jednak przy zestawie 4gr dobrze nie będzie ładował.

tythan match miałem w ręce i po 2 wymachach wrócił na stojak. Zupełnie mi nie leżał do tego wykonanie....

Browning syntec power - na tym forum nie znajdziesz wielu sympatyków tej marki zwłaszcza wśród matchowców. A szkoda bo firma zacna a model pochodzi jeszcze z czasów jej świetności. Otóż obecne trendy w matchu promują kije sztywne o szczytowej akcji natomiast browning hołduje angielskiemu ugięciu. Machałem kijkami z tej serii i są stosunkowo szybkie i świetnie wykonane. Zastanawia mnie tylko ta długość .... 4.5 to już bardzo wyspecjalizowana matchówka, do tego bardziej wymagająca niż jej krótsze siostry.

Kije zaczynają się już na 3.3 - w polsce najczęściej sprzedawane są 3.9 / 4.2 i to najbardziej uniwersalne długości, które polecam nabyć.

Oczywiście że się nadaje match na rzeki. Tylko sposób jego użytkowania ulega zmianie.

Można popróbować metody bolońskiej, można też.. a z resztą polecam pooglądanie filmów z Wilsonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Która lepsza dla początkującego do odległościówki

Dragon express match 2-15 g 4,2m

Express jest bardzo udanym wędziskiem, pięknie pracuje i ma miękkie ugięcie, a zarazem jest mocny i w łowisku bez zaczepów i roślin wyholujesz karpia do 4-5 kg.

Jest bardzo celny i ładnie zacina.

Łowię nim i polecam go.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Daiwe power match to nie zgadzam się że jest dedykowana pod hol siłowy i chciał bym zobaczyć jak holujecie na niej 4-5kg Karpia na stawie komercyjnym może i owszem (choć i tak zajmie to dłuższą chwilę) ale jak już macie grążele tak jak kolega pisze wyżej to zapomnijcie o niej. Do takiego łowienia nadaje się Daiwa Power Float cw. 15-50g. - znajomy ma taką i pomimo że cw. jest dość wysokie to i tak wędka jest bardziej miękka od mojego Dragon Silver Edition Float cw.10-35g. dla którego cw. jest znacznie zaniżone (takie mam przynajmniej wrażenie).

Nie mniej jednak do opisanego przez Ciebie ken1 łowienia zastanowił bym się nad wędkami typu "Power Match" ponieważ klasyczny match będzie odrobinę za miękki. Ja łowie właśnie w miejscach gdzie jest sporo grążeli i jak weźmie kilowy Lin to już trzeba się sporo nad nim napracować żeby go wyciągnąć. Jeśli chcesz łowić na otwartej wodzie to klasyczny match daje znacznie więcej przyjemności z łowienia, natomiast w miejsca zarośnięte proponował bym raczej "Power Match"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.