Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Szczupak- ciekawe i skuteczne przynęty


frank_lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów, wpadłem na taki pomysł żeby stworzyć temat-galerię ze skutecznymi przynętami na poszczególne drapieżniki. Może zacznijmy od popularnego szczupaka. Mam nadzieję że każdy coś od siebie dorzuci i temat się rozwinie. Ze swojej strony wrzucam kopyta, które w moich stronach najbardziej przypadły szczupakom do gustu.

bbch.jpgPLBUST.jpgbbsmsh.jpgBB.jpg

Póki co to moje ulubione gumy szczupakowe, po południu wrzucę obrotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dorzucam kilka obrotówek, na które osobiście mam rezultaty. Generalnie używam obrotówek z czerwonym elementem w swojej budowie np chwost na kotwiczce, czy akcent na blaszce.

obrotowka.jpg006.jpg57-9.jpg1_15f4abf52139.jpg

Mógłby ktoś coś wrzucić na temat woblerów na szczupaka? Osobiście nie mam ani jednego, ale chyba czas najwyższy kupić coś i zacząć łowić nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość wirefree

Z przynet szczupak przywali we wszystko, ostatnio lowie np na twistery relaxa takie paprochowe i czesto te maluszki typowo okoniowe daja rade ale z wiekszymi sztukami takimi powyzej 2kg jest problem z wyholowaniem czesto spadaja pod koniec holu. Obrotowki to raczej bez roznicy z tym ze tutaj jest problem z zaczepami bo wiadomo trzeba prowadzic przy dnie i tutaj dlatego czesciej uzywam twisterow. Wobler i szczupak to raczej dla specjalistow bo po pierwsze ciezko rzucic daleko po drugie ciezko prowadzic wsrod roslin i zaczepow. No i wachadlo ale tutaj raczej nie mam rezultatow nie liczac 2 spadow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

Co z tego ze powrzucacie foty jakichs przynet skoro nie podajecie w jakich warunkach i na jakiej wodzie sa sktuczne,poza tym jesli szczupak jest w lowisku uderzy we wszystko co sie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym jesli szczupak jest w lowisku uderzy we wszystko co sie rusza.

I tu się grubo mylisz :roll: wiele razy spotkałem się z sytuacją,gdzie staliśmy łódka w łódkę a łowił tylko ten kto np.miał w ofercie 15 cm mannsa żółtego z czarnym grzbietem albo 4playa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wirefree
poza tym jesli szczupak jest w lowisku uderzy we wszystko co sie rusza.

I tu się grubo mylisz :roll: wiele razy spotkałem się z sytuacją,gdzie staliśmy łódka w łódkę a łowił tylko ten kto np.miał w ofercie 15 cm mannsa żółtego z czarnym grzbietem albo 4playa :lol:

Duzo ci płaca za reklame

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rapa-man

może zabrzmiało to ogólnikowo,wiadomo nie chodziło mi o jakieś różowe chińskie woblerki które pływają do góry brzuchem,tudzież w inny sposób,czy inne ,ale o całą paletę czołowych producentów gum woblerów cykad srykad na paprochach kończąc :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm62- hehe

ja tam uważam ze najłowniejsza jest ta przynęta w która operator wędki najbardziej wierzy:)

a tak bez przymrużenia oka - dla wszystkich, którzy uważają że szczupły bije we wszystko -

a zastanawialiście się dlaczego przynęty ewoluowały ponad łychę? Po cholere te woblery, popery, jerki, wymyślne softy....

Nie sztuką jest łowić kiedy ryby ostro żerują - smaczki zaczynają się gdy kąsać nie chcą. To po to wymyślne wabiki, po to wyuzdane techniki prowadzenia... wtedy dopiero zaczyna się zabawa i możliwość pokazania kohones, magia

żeby ot nie było- moje ulubione mięczaki to rippery białe z czarnym,niebieskim i zielonym grzbietem, soft jerki - duże 7" fin-s fish na texas rigu kolory j/w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic, dokładnie mam takie jeziorko ze szczupły bije w gumiaki fishhunter seledyn założysz innego choc w tym kolorze zapomnij ... o braniu ... no a jak na to nie chce to wtedy jerk w kolorze natural perch i łupiesz tak jakby tylko czekały na ta przynete ... choc w tym miejscu czesałes wszystkim.

Przykład 1 maja trzy łódki bez brania od 1,5 g zakładam jedna własnie z ulubionych przynet czyli bardzo łowny wobek cormoran belly dog (po mojemu KARTOFEL)bo jest taki gruby baryłkowaty ... na 5 rzutów 4 brania ,3 wyciagniete szczupaki 65-78 cm ... choc wszystkim było czochrane w tym miejscu ...

wiec polecam ta przynete robi swietny "burdel" pod woda co chyba lubia szczupaki :)

post-11651-14544973210536_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSobiście jestem fanem Cormoran Belly Diver, kupiłem go głównie dlatego, że mi się spodobała nazwa, ale stał się moim ulubieńcem i teraz nie wiem, czy nie zawodzi bo jakaś kosmiczna siła mojej wiary go pcha, czy po prostu dobry produkt:P

Namieszaliście mi w głowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

4 play dobra przynęta lecz strasznie łatwo ulega zniszczeniu są mocniejsze przynęty o podobnej pracy ale nie będę wszędzie wypisywał jakie bo mi zarzucą reklamę, ale te przynęty bardzo dobrze mi się sprawdziły na szczupłych i okoniach :twisted: choć lunker w zimnych okresach też bywa kilerski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...
Co z tego ze powrzucacie foty jakichs przynet skoro nie podajecie w jakich warunkach i na jakiej wodzie sa sktuczne,poza tym jesli szczupak jest w lowisku uderzy we wszystko co sie rusza.

Dokładnie.Masz kolego racje.

ja osobiście szczupaki łowię na DAM Effezet nr 4 srebna w czerwone paski.

Alebo metoda na "trupka"-----najskuteczniejsza z metod.

Tam gdzie sztuczna przyneta nie daje rady , trupek pobudzi szczupaka jak dziewczyna w mini faceta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.