Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spining do łowienia z opadu


theman11

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam od kliku dni na różnych forach. niestety nic sensownego znaleźć nie mogę.

Chodzi mi o spining do łowienia z opadu kogutami, riperami, kopytami i twisterami na Wiśle. Będę łowił z brzegu. Kij o długości od 2,85 do 3,05 metra. Wyrzut najlepiej 0d 10-40 lub 15-45. Chodzi mi o jakiś sensowny kij do 300 - 350 zł. Nie wklejanka. Planuje szukać sandacza więc zeby był czuły. poleci ktoś coś senswonego ???

znalazłem takie z Kongera:

world-champion-zander

world-champion-iri-stalker-305-15-40g

world-champion-classic-300

może mi ktoś coś innego polecić albo powiedzieć coś o tych kongerach czy warto to kupic ???

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • 1 month later...

Witam wszystkich.Zamierzam kupić spining do opadu.Niestety nie znam się dobrze na tej metodzie łowienia i nie wiem jaki sprzęt kupić.Przynęty jakimi będę łowił to głównie gumy.Na wędkę mogę przeznaczyć 150zł.Oglądałem trochę wędzisk na allegro głównie Dragona.Zastanawiam się tylko jaki c.w będzie najlepszy.Od czego zależy c.w i jak go dobierać.Łowić będę głównie na wodzie stojącej (zalew) sporadycznie rzeka.Zalew nie głęboki max 3m.Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj chcesz lowic z opadu na gume wiec mysle ze wedka sandaczowa bedzie tutuaj najbardziej odpowiednia chcesz wydac 150zl moge ci podac wedke troche tansza ale zarazem bardzo dobra która jeszcze mam w swoim arsenale kongera-virago-vs-zander-255-28g, mysle ze na poczatek do opadu bedzie bardzo dobra potem mozesz kupic cos lepszego pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Zamierzam kupić spining do opadu.Niestety nie znam się dobrze na tej metodzie łowienia i nie wiem jaki sprzęt kupić.Przynęty jakimi będę łowił to głównie gumy.Na wędkę mogę przeznaczyć 150zł.Oglądałem trochę wędzisk na allegro głównie Dragona.Zastanawiam się tylko jaki c.w będzie najlepszy.Od czego zależy c.w i jak go dobierać.Łowić będę głównie na wodzie stojącej (zalew) sporadycznie rzeka.Zalew nie głęboki max 3m.Proszę o pomoc w doborze sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedziesz czul brania oczywiscie nie tak jak w specjalnej wedce do opadu ale i tak bedziesz musial sie wpatrywac w szczytówke zeby nie przegapic brania hm cw nie jest za duze do lowienia z opadu i z ta miekka szczytówka naprawde jest w sam raz.Moge ci jeszcze polecic ten kijek: daiwa-sweepfire-2-7m-10-30-gr - bardzo dobry na szczupaki z opadu tez polowisz ale tutaj juz bedzie gorzej z sandaczem ale jezeli juz wprawisz sie w technike opadu to mysle ze nie powinno byc problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla tego gorzej z sandaczem bo słyszałem że ta wędka jest miękka i trudno zaciąć dobrze sandacza.Jednak coś do 150zł by mnie zainteresowało.Masz doświadczenie w łowieniu z opadu?Jeżeli tak to prosiłbym o jeszcze jakiekolwiek rady na temat wyboru wędziska bo wiem że jak kupie je teraz to na parę lat i szybko nie kupie nowej a coś z Dragona proponujesz.Oglądałem film Moje Hobby Wędkarstwo Powrót Sandacza i tam wędkarz łowił na Dragon Mystery XT i akurat zaciął ładnego sumika :D.A ta Daiwa Sweepfire możesz ją jakoś bardziej opisac bo w necie mało o niej jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że jak kupi się wędzisko o za dużym c.w to będzie źle wpływało na czucie brań i prace przynęty?. Jakie c.w powinno być do opadu jak łowie głównie gumami np Dragon V-Lures?

Duże cw to przynęty o dużej masie.Proporcjonalnie do wagi dobiera się wędki , przykładowo spin 5 -25 g to masa przynęt do 20 , 25 g . spin o Cw 40 to i dolna granica też idzie w górę i jest to powiedzmy 10 do 35, 40 g. (wiele wędek ma zaniżone lub zawyżone CW i granica jest najczęściej teoretyczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Potrzebuje zakupić spining do opadu łowię na gumy od 3,5cm do 10cm na główkach od 6g do 20g najczęściej używam gum 5cm do 7cm na główkach 8g-15g to taki standardowy arsenał łowię na jeziorze czasami na kanale gdzie uciąg jest znikomy, długość jaka by mnie interesowała to 270cm i akcja szybka lub bardzo szybka.

Do wydania mam ok150zł jak będzie potrzeba wyskrobać parę dudków to wyskrobie a jak parę zostanie w kieszeni to wiem na co wydać :mrgreen:

Polećcie jakiś sprzęcik?

A lubię krótką rękojeść ale długa też nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.