Skocz do zawartości
tokarex pontony

Pytania o rejestrację łódki


grzendi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam kilka pytania odnośnie rejestracji łódki, gdyż mam zamiar dokonać takiego zakupu w nadchodzącym tygodniu i nie wiem czy uda mi się wszystko załatwić do weekendu majowego :)

Czy jest obowiązkowe rejestrowanie łódki do amatorskiego połowu ryb ?

Jakie są konsekwencje w przypadku braku rejestracji ?

Jak długo trzeba czekać na rejestrację po złożeniu podania ?

Tak zarejestrowaną łódką można sobie pływać amatorsko (bez łowienia ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Czy jest obowiązkowe rejestrowanie łódki do amatorskiego połowu ryb ?

Jeśli chcesz z niej łowić to tak, jeśli nie to małe łodzie do turystyki nie muszą być rejestrowane (łodzie do 5m długości nie mają obowiązku rejestracji jeśli używane są wyłącznie w celach turystycznych)

Jakie są konsekwencje w przypadku braku rejestracji ?

Mandat

Jak długo trzeba czekać na rejestrację po złożeniu podania ?

W starostwie powiatowym idziesz do wydziału ochrony środowiska i rejestrujesz na miejscu, nie potrzebujesz żadnego dowodu zakupu, wpisujesz tylko dane łódki, długość, szerokość, typ i materiał z jakiego jest zrobiona. Koszt około 16zł i dokument wyrabiany jest na miejscu w pare minut.

Później musisz umieścić nadane numery na łodzi, a jak to zrobisz to już starostwa nie interesuje.

Polecam zalaminować otrzymany dokument, koszt 2 zł a zaoszczędzi nerwów bo jak to na wodzie bywa zamoczyć się może. Zwykle niedaleko urzędów zawsze jest jakiś zakład poligraficzny.

Tak zarejestrowaną łódką można sobie pływać amatorsko (bez łowienia ?

Tak można używać do turystyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starostwie powiatowym idziesz do wydziału ochrony środowiska i rejestrujesz na miejscu,

To bywa rożnie u mnie rejestruję środki pływające w UM Wydział Komunikacji; Panie cenią sobie swoją pracę i nie wydają dokumentu na poczekaniu - dopiero następnego dnia, ale za to zalaminowany ;)

Dostałem kartkę formatu A4, a zawarte tam informacje zmieścił bym na o wiele bardziej przyjaznym formacie.

Koszta są bardzo małe więc nie warto narażać się na mandacik.

Ps.

Poczytaj jeszcze o wyposażeniu łodzi/pontonu, bo tutaj za brak np. kapoka może być bolesna interwencja w Twój ROR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrapek, właśnie wiem że różnie gdyż u mnie w Łodzi wychodzi na to że trzeba to zrobić w Urząd Miasta Łodzi Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa i liczę na to że zdążę to zrobić przed weekendem bo na stronie u nich jest napisane do 7 dni :roll:

Jakby jakiś łódziak szukał informacji na ten temat podaje link (informacje jak, gdzie to zrobić i dokumenty do pobrania)

http://bip.uml.lodz.pl/index.php?str=16&id=549

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są konsekwencje w przypadku braku rejestracji ?

Mandat

Niestety nie jest to prawda.

Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym (art. 27a) kara jest znacznie wyższa bo jeżeli zostaniesz ukarany przez sąd to dochodzi dodatkowo:

- podanie orzeczenia o ukaraniu do publicznej wiadomości, na koszt ukaranego.

- na wniosek pokrzywdzonego: obowiązek naprawienia szkody (od pięciokrotnej do dwudziestokrotnej wartości przywłaszczonych ryb);

- przepadek rybackich narzędzi połowowych i innych przedmiotów, które służyły lub były przeznaczone do popełnienia wykroczenia (może dotyczyć również przedmiotów niestanowiących własności sprawcy);

- trwałe odebranie karty wędkarskiej albo karty łowiectwa podwodnego bądź jej przekazanie do depozytu sądowego na okres nie krótszy niż 12 miesięcy;

- koszty postępowania sądowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.