Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Wybór akumulatora GEL + ładowarka pod minn kota 30 lbs


borello

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się konkretnie do zakupu aku w tej chwili zastanawiam się mocno nad tą pozycją:

Akumulator TOYAMA NPG 80-12V GEL - 580zł

Mikroprocesorowa Ładowarka UP8A 12V Inverted Pulse z wyświetlaczem LED - 270zł

Co myślicie o tym zestawie?

Znalazłem również inny gel na allegro w b. przystępnej cenie -AKUMULATOR ŻELOWY EASTAR 12V 80Ah 420pln. Zastanawia mnie również jego waga 30kg (Toyama 23kg). Z tego co się orientuję to im cięższy tym lepszy?

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie dodatkowych akcesoriów. W tej chwili mam tylko silnik. Co myslicie o jakiś zabezpieczeniach akumulatora, czujnikach itp? Widziałem tego typu rzeczy w sklepach, ale nie wiem na ile jest to przydatne.

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie dot. aku/ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Cześć

Jestem właśnie w trakcie testowania aku żelowego TOYAMA NPG 120 silnik jaki posiadam to minn kota 55V traxxis z maximizerem. Moje pierwsze wypłynięcie wyglądało następująco:

- akumulator w trakcie wypłynięcia miał napięcie 12,9v

- manetka otwierana na max i do 70 % zmiennie

- pływałem ok 4 godz

- dystans jaki pokonałem +- 15 km

- łódz 4,3 m waga 180 kg

- wiatr ok 10 km/h

Po zakończeniu pływania aku miał napięcie 12,2v ładowarkę jaką posiadam to ładowarka impulsowa Cemont IDCHARGER 22 cena ok 280 zl. Akumulator łądowałem prądem 10A . Czas ładowania ok 8 godzin .

Z dodatkowych akcesoriów jakie będą Ci potrzebne to multimetr / woltomierz aby kontrolować rozładowanie aku.

Można także pomyśleć o:

- czujniku tzw "zabezpieczenie akumulatora przed głębokim rozładowaniem 12V/20A" cena ok 45 zł

- Bezpiecznik automatyczny do silników elekt. 40A-60A - Urządzenie to rozłącza dopływ prądu do silnika i w ten sposób zabezpiecza silnik przed uszkodzeniem w przypadku wkręcenie się żyłki na wałek lub śruby w chwasty cena ok 60 zł

- Pojemnik na akumulator - chroni od deszczu, a w razie upadku w jakimś stopniu chroni obudowę aku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.