Skocz do zawartości
tokarex pontony

Czy są różnice między ciężarkami?


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon
czy ktoś może mi napisać różnice, jesli są, miedzy ciezarkiem przelotowym, centrycznym a heksagonalnym?
A co to kolega się zagubił :wink: ciężarek przelotowy może być z ustawieniem centrycznym o kształcie heksagonalnym czyli tzw sześciobok , napisałem że może być a nie że wszystkie takie bywają i o tym trzeba pamiętać .Rodzajów ciężarków jest ogrom do wyboru ,generalnie decyduje metoda łowienia ,woda gdzie będziemy łowić [generalnie podział rzeka-woda stojąca ] rodzaj dna i na koniec kilka niuansów o których trudno o tak sobie napisać bo co miejscówka to inne podejście.Najlepiej o ciężarkach i kształtach i przeznaczeniu wiedzą lub powini wiedzieć wędkarze rzeczni bo tu jest ogrom kombinacji z racji wielkiej mnogości różnych odmiennych miejsc w których wędkują.Ci co zaprzeczają lub twierdzą że na rzece wystarczy jeden typ ciężarka ,tak w zasadzie to nie są wędkarzami rzecznymi.

Generalnie jest podział na ciężarki gruntowe

-przelotowe lub nie przelotowe

-z ustawieniem przejścia żyłki przez ciężarek centrycznie lub asymetrycznie [mowa o ciężarkach przelotowych]

-podział ze względu na kształt.[w brew pozorom kształt ma wielkie znaczenie]

Jeśli już jesteśmy przy ciężarkach to typ przelotowy powinniśmy stosować na wodach stojących o jakim kształcie pewnie będzie decydować rodzaj dna tu wielu zapomina o tym a potem zdziwienie że ryba nie brała lub zacięcie nie skuteczne to są tzw niuanse związane tylko z wieloletnią praktyką.

Na rzekach i to w zasadzie obojętnie czy duża czy mała powinniśmy stosować ciężarki nie przelotowe , czyli tzw doczepiane czy to na troczku czy na rurce ,czy to bezpośrednio .

O kształcie decyduje rodzaj dna ,szybkość nurtu ,no i kilka jeszcze pomniejszych rzeczy.

Myślę że choć o drobinę naświetliłem zagadnienie ,w razie wątpliwości pytaj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.