Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Kombajn


Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Jaxon AK-KZE002

Jaxon AK-KZE001

Traper Ultra

JAXON AK-KZS013 sam mam ten ostatni dużym plusem dla mnie jest pojemnik na duuuuuuzo drobiazgów

choć przymierzam się do modelu traper ultra lub Jaxon AK-KZE001

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze pytanie jakei należy zadać to do połowu jaką metodą ma służyć. Dwa - ile ważysz. Trzy - czym to będziesz woził i jak daleko transportował od auta na miejsce łowienia, dalej jak strome masz brzegi ....

te elementy mają kluczowe znaczenie przy doborze kombajnu

przy bacie/matchu/feederze raczej nie musisz szukać ciężkich konstrukcji a w większości przypadków wystarczy samo siedzisko z regulowanymi nogami

łapiąc tyczką zwłaszcza na pełnej długości tak prosto już nie ma. Przy lekkich kombajnach (np tańsze robinsony) o plum do wody już łatwo i aż się prosi o dodatkowe kasety w celu dociążenia

ogólnie kombajnó w tym przedziale cenowym jest masa (większość z tej samej fabryki) można je podzielić na kompakty (jak np jaxon kze002, behr lago 3, robinson mx,sx) oraz na ramie (np jaxon kze001, traper ultra champion, jaxon KZS020, behr lago 2)

osobiście polecam nowe jaxony - mają swietną relację cena/jakość

podaj szczegóły i oczekiwania co do osprzętu - to pomożemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chcę do metody zestawu skróconego. Moja waga to 92kg. Przewozić raczej będę w samochodzie.Co do brzegów to wiadomo w różnych miejscach się łowi. Tu gdzie łowię najczęściej to brzegi mam dość strome. No i głównie na brzegach ziemiastych, nie kamiennych. chyba to wszystko :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasadniczo w tych łapkach cenowych stanowczo odradzam kosze na nodze kwadrat - ciężko o osprzęt (niby można na redukcjach - ale z reguły sprawia to problem).

1. pierwsza decyzja powinna zapaść czy :

kosz kompaktowy vs kosz na ramie

ogólnie można przyjąć, że :

pierwsze są łatwiejsze w transporcie, lżejsze, mają możliwość szybkiego demontażu podnóżka gdy np idziemy połapać batem/matchem, bezproblemowo reguluje się wysokość siedziska przesuwając zaciski. Minusem jest mniejsza stabilność.

na ramie - są stabliniejsze, cięższe, wytrzymalsze na obciążenia. Z minusów: tworzą większa bryłę co może być kłopotliwe w transporcie, wysokość siedziska reguluje się ilością kaset, waga wymusza konieczność używania ukł transportowego, cena.

2. Następnie należy podjąć decyzję ile i jakich kaset oraz jakiego osprzętu potrzebujemy i czy zależy nam na takim, który nie kaleczy nóg.

3. Dalej - ustalenie czy teren wymusza używanie wszystkich nóg teleskopowych

ad1 tu decyzje musisz podjąć sam . Masz wybór bo Twoją wagę uniesie kompakt

ad2. większość koszy jest robionych w jednej fabryce więc kasety można stosować zamiennie, osprzęt na to samo fi nogi jest uniwersalny i generalnie różni się tylko tym czy kaleczy nogi czy nie. Wszystko zależy od tego co dostaniemy w standardzie -

lago3 czy robinson mx ma duża pojemna komore, jaxon kze002 szufladę boczną...

ad3. podobnie jak wyżej - nogi zawsze można wymienić - dokupić ale są firmy które dostarczają swoje kosze już z kompletem teleskopowych.

a na zakończenie mojej przydługawej wypowiedzi...

W kwocie którą podajesz obawiam sie, że z nowych koszy na ramie wyboru niema - wystarczy tylko na jaxona kze001 plus ze 3 fajki i tyle

Z kompaktów - ustal czy potrzebujesz głębokiej komory, szuflad, ile kaset ci potrzeba i porównaj co daje producent, z nogami to samo

od siebie dodam - że w tym roku sam zmieniłem kosz i podobnie jak poprzednio kupiłem kompakta mimo, że miałem fundusze na kosz na ramie - powód był prozaiczny - otwór bagażnika mojego sedana uniemożliwia jego włożenie a na prywatne ryby jeżdżę z kolegami więc wożenie na siedzeniu kosza odpada. Przy mojej wadze 89kg spokojnie daje radę utrzymując stabilność do wysokości wszystkich wysuniętych do polowy teleskopowych nóg (więcej mi nie trzeba bo nie buduje stanowisk na głębszej wodzie) przy stromych rzecznych brzegach i tak wysuwa się tylko nogi od podestu + przednie i problemu także nie ma.

dlaczego w pierwszym poście polecam nowe jaxony? Po pierwsze dostajemy wszystkie nogi teleskopowe. Po drugie osprzet i zaciski nie kaleczą nóg. Po trzecie mają najwięcej kaset i dodatków za te pieniądze. Po czwarte mają system do montażu układu tarnsportowego.

żeby nie być gołoslownym:

lago 3-----------cena: ~ 900,- nogi tele:4 kasety:1 szufłady:2 skrzynia: 1

robinson mx----cena: ~ 650,- nogi tele:4 kasety:1 szufłady:0 skrzynia: 1

jaxon kze002---cena: ~ 600,- nogi tele:6 kasety:2 szufłady:3 skrzynia: 0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak szczegółowy opis. Będzie to mój pierwszy kosz także dziękuje za tak szczegółowe przybliżenie informacji co do zakupu takiego kosza.

A orientujesz się jak się składa jaxon kze002? chodzi o podnóżek. czy go się jakoś wsuwa po skrzynie czy po prostu wysuwa się go z nóżek? Może głupie pytanie ale nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa,że posiadam ten kosz więc pytaj śmiało o wszystko

podnóżek jest na zawiasie i składa się do góry (pionowo). Jedyny mankament rozwiązania to brak blokady w takim położeniu (2 opaski z rzepem załatwiają sprawę albo kawałek taśmy samoprzylepnej na czas transportu) w razie problemów z gabarytami do transportu w aucie można szybko i sprawnie wyjąć nogi podnóżka

ogólnie kosz jest bardzo fajny,zaciski nie kaleczą i nie puszczają nogi, mocowania kaset otwierają się na obie strony kosza, szuflady pewnie trzymają magnetyczne blokady.

blokada rozsuwanej nogi jest na "śrubę" a nie jak w behrze (na zacisk ze sprężyną który lubi korodować).

dodatkowy osprzęt także nie kaleczy nóg i jest w przystępnej cenie.

balkon ok 90-100zł, fajki po ok 15, układ transportowy ok 150, płytka kaseta ok 100, półka boczna z tacka i miejscem na kuwete ok 60zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.