Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wielkie karpie i amury na żwirowni


adamo19666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich... ;D

Mam pytanie, a właściwie problem...

Mój tata jest zapalonym grunciarzem, lecz metoda z koszykiem zanętowym i kukurydzą na przynętę itd itp na naszym łowisku sprawdza się tylko na ryby do 2 kg.

Jest to żwirownia o głębokości 4m, ale na terenie naszego stanowiska jest wyspa o wypłycaniu do ok 2m. dno jest żwirowe lecz pokryte cienka warstwą mułu [myślę że max 2cm].

Na zbiorniku jest masa tołpyg, amurów i karpi wszystko w rozmiarze xxl.

A więc moje pytanie - zbliża się dzień ojca, imieniny i urodziny mojego taty... no i przydałoby się coś wykombinować - chodzi mi o kulki itp.

Na początku sezonu zakupił sobie karpówkę za 400zł około, a druga wędka to teleskop do 80g.

Jakie kulki proteinowe lub pelet mu kupić do nęcenia, jakie do łowienia [może jakieś atraktory]

Budżet 200zł. no i jak zmątować zestaw...

Myslałem coś o np 2 tygodniowym nęceniu a potem 2 dni pod rząd na ryby... np nęcić wt,czw,nd,wt,cz i w soote i niedziele łowić cały dzień

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

adamo19666, jak szukasz prezentu, to proponuje raczej coś czym ojciec będzie mógł się cieszyć dłużej.

Za 200 zł można już wybrać z szerokiej gamy przydatnych akcesoriów karpiarskich. Dla przykładu kilka:

- podbierak ze składanymi ramionami,

- fotel karpiowy,

- cobra do nęcenia,

- "piórnik" na przypony,

- zestaw siatki pvc+tuba do ich napełniania,

- sygnalizatory elektroniczne

- swingery,

- latarka czołówka,

Jak dobrze poszukasz, to jesteś w stanie kupić więcej niż jedną rzecz z wyżej wymienionych w przyzwoitej jakości mieszcząc się w budżecie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego adamo19666 . Za 200 zł nie poszalejesz, żeby nęcić przez dwa tygodnie czymś grubym. Po za tym Nie musisz nęcić tak długo. Kulek za 200 zł dużo nie kupisz. Po za tym najtańsze w miarę dobre kulki 1 kg kosztuję od 25 zł /1kg w górę. Polecam Ci dobry .pellet halibutowy po 7.90 zł/kg na sklepie Rockwold. Jak będziesz brał, to bierz największą rozmiarówkę, mimo wszystko kukurydzę możesz dodać. Kup np 10 kg, zapłacisz za paszową ok 20 zł, ja kupiłem za 45 zł 50 kg ;-) . Wystarczy włożyć na 24 godziny do wody i potem gotować przez ok 30 minut. Dipy i boostery są drogie. Jeżeli są amury najtańszym rozwiązaniem będzie zakup 1 l Bait-Tech Particle Soak CSL kosztuje 29 zł, kupuj smak ananasa, jest bardzo dobry na każdej wodzie. Zalewaj kukurydzę z pelletem tym płynem. Nigdzie nie kupisz 1 l boostera w tej cenie. Jak zostanie Ci kasy kup z 1 kg może 2 ziaren konopi. Też je trzeba będzie ugotować. Leszcz nie wejdzie w łowisko, bo ich nie lubi. Karp za to uwielbia. Po za tym długo utrzymuje je w łowisku. Zawsze, żeby było tanio a "grubo" możesz nagotować ziemniaków i pokroić w kostki, jak do zupy. Za 200 zł więcej Ci nie doradzę, ale myślę, że to co Ci napisałem wystarczy, żeby kilka ładnych sztuk wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a jak zmontować zestaw ? - różne szkoły, różne metody, masa różnych przyponów.

Polecam youtube.pl , różne karpiowe stronki a także filmy Przemka Mroczka, Pawła Szewca i ich książki. Tam masz wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek1 napisał Ci z grubsza co można kupić.

Ogólnie trzeba mieć: karpiówki, młynki z wolnym biegiem, fotel lub łóżko, śpiwór, tripod lub rodpod, sygnałki elektroniczne, swingery lub hangery, podbierak (spory), na dwa kręcioły żyłka (polecam Prologica Camo za 1200m zapłacisz 30 zł, a jest super), ciężąrki od gramatury 70 gram w górę (takie powodują najlepszy efekt samozacięcia), materiały przyponowe (fluorocarbon, plecionka miękka, plecionka w otulinie), krętliki, haki, bezpieczne klipsy, rurki termokurczliwe, piórnik na przypony, kółeczka do D-riga, gumki do D-riga, tail rubbers (materiał z gumy, anty-splątaniowy, Korda robi ładne), worek do ważenia, waga, mata do odhaczania, worek do przechowywania karpi (siatka często okazuje się za mała), jakaś torba na akcesoria, kobra do nęcenia, proca do nęcenia, marker do oznaczania łowiska, gruntomierz, leadcore, namiot, rakieta zanętowa, kuchenka turystyczna, stolik karpiowy, koszyki do metody i inne....

Może przesadziłem z tym "trzeba mieć", niektóre rzeczy trzeba, niektóre tylko się przydają i dają na dodatkowy komfort podczas zasiadki. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.