Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

połowy przy użyciu sieci


piotr 880

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się poradzić [ raczej posiadaczy stawów itp ]

dzisiaj byłem u znajomego który posiada staw [ 20 m X 40 m i ok 170 cm ] w najgłębszym miejscu

chciał on wyłowić z stawu szczupaki , kilka wpuścił 3 lata temu a innych kilka w ub roku staw ogrodzony - na podwórku

oprócz tego jest wiele karpia - tak twierdzi [ od 6 lat dopuszcza ] oraz inne ryby , lin karaś płoć

okazało się że w pierwszym przejściu siecią w niej były 2 szczupaczki [ ok 45 cm ] i karp ok 1,5 kg oraz drobnica [ płocie karasie liny okonki i jazgarze [ jazgarze wywalone dla kotów ]

po wielokrotnym przeciąganiu weszły jeszcze 2 szczupaki podobnej wielkości i drobnica

[ wiele małych karpików - wytarły się - i one wpadały w siatkę ]

siatka w/g mnie zła - za niska za krótka i mały/krótki ,, ogon ''

później już tylko drobnica wpadała więc siatka na brzeg i rękoma przeczesywaliśmy podmyte brzegi

wpadły 3 karpie [ ok 2 kg ] i o dziwo jaź [ ok 1,5 kg - który mnie zdziwił bo właściciel nie wpuszczał ] i nic więcej

co zrobione źle ?

chodziło o odłów szczupaka

aha - wszystkie cztery szczupaki w żołądkach miały karpiki

a ogólnie większa żadna sztuka nie wpadła w sieć chociaż woda konkretnie zamieszana - podłoże glina

nie ganić mnie - to żadne zapytanie o kłusowanie

mogę podać u kogo i gdzie sieć ,, pracowała ''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Do tego karasie w bardzo szybkim tempie się rozmnażają i szybko karłowacieją jak jest mało miejsca:) Jeszcze zdziwiło mnie, że przy tak płytkim akwenie jest taka różnorodność gatunkowa ryby oraz, że karp się w nim trzyma, bo u siebie na ranczu posiadam nie duże jeziorko(duży staw) i głębokość wody sięga 2m a drugie tyle muł i za cholerę karpia co roku nie ma:|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.