Skocz do zawartości
tokarex pontony

Wisła w Krakowie


Gość Holik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 months later...
przynęty na klenia   Dragon

Witam wszystkich, jestem nowy na forum.

Przyłączam się do pytania o wisełkę. Przyznam się że do tej pory łowiłem raczej na muchę na dunajcu i na rabie. Ale chciałbym w tym sezonie skoncentrować się na wiśle. Co do metody to grunt i spinning. Czy ktoś mógłby poradzić mi gdzie warto spróbować i czy jeszcze nie jest za wcześnie na gruntowe zasiadki czy spacery ze spinningiem? Interesuje mnie wisła w krakowie jak i za krakowem do 20-30km. Mam samochód, mogę kogoś zabrać na wspólne łowienie-chętnie podpatrzę bardziej doświadczonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytanie co do tych kleni i jazi. Czy szukać ich w okolicach mogiły? Czy lepiej np na wysokości przylasku rusieckiego? Albo przy stopniu przewóz?

Nigdy nie łowiłem kleni i jazi na spinning więc byłbym wdzięczny za ukierunkowanie :)

Małe woblerki i obrotówki na cienkiej żyłce będą wskazane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca to ci nei podpowiem ale jeśli chodzi o przynęty to najlepiej malutkie obrotówki i woblerki 23-25mm. Ja używam takich i jestem zadowolony. Co do żyłki to z rozmiarem nie przesadzaj, 0,20mm to tak jak masz miękki kij i dobrze wyregulowany hamulec bo teraz kleń potrafi jak czołg pociągnąć a szkoda kaleczyć rybę żeby ci zerwała przynętę z kotwicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mój wujek buduję dom w tych okolicach:

http://mapy.google.pl/maps?saddr=50.0411,19.87494&hl=pl&sll=50.038895,19.889803&sspn=0.035281,0.104628&t=h&mra=mift&mrsp=0&sz=14&z=14

Zastanawiam się czy jest tam jakieś dobre miejsce na rybkę i czy w ogóle warto opłacać tam pozwolenie. Na co najlepiej tam łowić i na jaką rybę się nastawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przeczytałeś kolego cały artykuł, chyba nie :) ?

Składka pełna umożliwia łowienie na wodach ujętych w załączniku 1 i 2. Niepełna tylko w zał. 1. Zgodnie z powyższym cała Wisełka mieści się w załączniku 1, czyli wystarczy Ci składka niepełna.

Btw. Bardzo fajne miejsca tam masz, poniżej stopnia Kościuszko zwłaszcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest dokładnie napisane na stronie pzw kraków

ogólnie po dopłacie do pełnej (120pln) możesz łowić na łowiskach NO KILL

Raba -od Dobczyc do Gdowa i ostatnio udostępniony przez pana Jeleńskiego odcinek w okolicy Pcimia

Szreniawa-odcinek do Kacic

Rudawa-odcinek mi nie znany :P

oraz

Przylasek Rusiecki- staw nr 9 między innymi

Kryspinów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy stali bywalcy wiślani z Krakowa i okolic daliby info, gdzie znajdują się w mieście (np.Nowa Huta) jakieś kamienne opaski na zakolach, gdzie trafiłby się klenik lub jaź?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, bo nie wiem gdzie mam się wybrać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś Wisłę poniżej Krakowa ze spinem, 9:30-13:00. Ani jednego brania, zimny wiatr i trącona woda po ostatnich deszczach, nadal czekamy...

A jaki stan w stosunku do "normalnego", Wisła przybrała, czy tylko jest trącona?

Zamierzam jutro spróbować zapolować na klenia&jazia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dziś Wisłę poniżej Krakowa ze spinem, 9:30-13:00. Ani jednego brania, zimny wiatr i trącona woda po ostatnich deszczach, nadal czekamy...

A jaki stan w stosunku do "normalnego", Wisła przybrała, czy tylko jest trącona?

Zamierzam jutro spróbować zapolować na klenia&jazia

Trochę przybrała ale nie dużo. Też polowałem na Jazia, klenia i niestety bez wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.