Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Mistrall CARP X4 5000


PPucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar złożyć cały zestaw "karpiowy", nie wkładając dużo pieniędzy w to gdyż nie siedze ciagle nad stawami (z 15-25x/rok). Czesciej chodze nad rzeke ze spinem w poszukiwaniu klenia, okonia, pstraga.

Przegladałem kreciołki z wolnym biegiem i wpadl w oko właśnie Mistrall CARP X4 5000. Jakie są Wasze opinie ? Niestety w sklepach w okolicy nie maja tego kreciołka stad moje pytanie na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam. Tak się składa, że mam taki kołowrotek już czwarty sezon. Ostatnio używam go sporadycznie, ale pierwsze dwa sezony miał dość intensywne. Największe ryby wyjęte z jego udziałem to amury: 13.25 (103 cm) i 15.03 kg (104). Na żyłkę 0.30 (mistrall amundson carp). Ale: całej (250m) szpuli tej żyłki nie pomieści.Zostanie ok 20 m. Podana przez producenta pojemność szpuli to bzdura. Żyłki 0.35 mm wchodzi idealnie 150 m, i nic więcej.

Mimo to uważam ten kołowrotek za niezły. Ma jakieś tam luzy, po latach wzrosły, nabrał też wielu rys i otarć ale wciąż działa. Jego wady jak dla mnie to: Za mała pojemność (do wywózki), wajcha wolnego biegu czasem się samoistnie rozkręca, no i żyłka z powodu sporej wysokości szpuli lubi pod nią wpaść. Po za tym nie ma się do czego przyczepić, hamulec precyzyjny, a wolny bieg wręcz świetny (można go ustawić nawet na praktycznie zerowy opór).

Bardzo dobry, a dla mnie nawet lepszy był też Hi-tech Carp. Był, bo nie ma go już w ofercie Mistralla. Zastąpił go Siro (chyba).

Podsumowując, jest to niezły kołowrotek, znacznie lepszy niż np Jaxon Votus, Robinson Solaris. No i moje doświadczenia z serwisem (ale wędzisk) tej firmy są bardzo dobre, szybko i bezproblemowo. Więc POLECAM.

Zastąpiłem go najpierw Yorkiem Big Game (przeciętny), a następnie Slammerem760 L (ten akurat jest znakomity). Powód tych zmian to wywózka, a więc za mała pojemność szpuli. Do rzutów z brzegu jest wystarczająca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się aż takiej odp :)). Co do pojemnosci szpuli to właśnie zastanawiałem się bo kolega kilka dni temu nabył kreciołek tego producenta i zaskoczyła mnie strasznie płytka i niezbyt wysoka szpula, a najbardziej, ze pisało ze 0,30 wchodzi 230m. A gdy nawinął to weszło niecale 100.

Wielkie dzieki za odp

Pewnie takie 2 kreciołki kupie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sie składa że także zastanawiam się nad tym modelem.

Cenowo to chyba bardzo dobry wybór, a czytając to forum - to opinie różne o firmie :/

Warto zauważyć że w tej samej cenie są:

Mistrall Carp X4 Power 50

Mistrall Carp X4 Power 60, - może wiec warto wybrać tą sześćdziesiątkę?

A jaka jest waga tych kołowrotków? Jakoś nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Waga modelu 50 to według "elektronicznej wagi wędkarskiej" 0.53 kg. Ważony ze szpulą aluminiową, z grafitową pewnie nieco mniej. A więc niewiele. Zresztą przy tej metodzie ma to aż takie znaczenie? Gdybym teraz miał kupić ten kołowrotek, to pewnie wybrałbym 60. Zawsze to większa rzeczywista pojemność szpuli.

Każdy ma swoją opinię o sprzętach jakiejś marki.

Ja uważam Mistralla za niezłą firmę, dobre ceny. No i dodatkowo mam niedaleko zaprzyjaźniony sklep, więc cena zawsze nieco spada, lub dostaję jakiś gratis.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kołowrotka Mistrall CARP X4 5000. Miałem już możliwość sprawdzenia go, ale na sucho (tzn w sklepie). Bardzo fajnie chodzi, wygląda na solidnie wykonanego. Masywny i duży kreciołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiliśmy z kumplem dwa te kołowrotki.

tutaj fotka z żyłka 0,26 - 250m

http://img703.imageshack.us/img703/1628/kol1201207222162.jpg

tutaj fotka z nawiniętą 0,28 - 250m

http://img835.imageshack.us/img835/1397/kol2201207222164.jpg

obie prawie na styk.

-------------

raczej jestem niedzielnym amatorem i to początkującym

ale kilka uwag co do tego kołowrotka:

- jak dla mnie jest duży (nie wiem może wszystkie w tej klasie tak mają)

- niestety żyłka lubi podwijać się pod szpule (trzeba o tym pamiętać)

- wolny bieg pomimo że jest cały odkręcony - to i tak wyczuwa się pewien opór

Nie wiem być może coś źle robię a może tak ma być; a aby był "zerowy opór" (tak jak pisał Czerwony Diabeł) to trzeba popuścić trochę przedniego hamulca (??)

Aha, warto też wspomnieć że pierwszy karpik na niego złapany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żyłka jak widzę też Mistrall, bodajże GTX Carp?

Całkiem niezła, nawet w spinningu daje radę

Aby nie wpadała pod szpulę zastosuj pewien trik: Załóż na aluminiową szpulę gumowy pierścień ze szpuli zapasowej (grafitowej). Wprawdzie u mnie trzymała się ona dość luźno, ale bardzo ograniczała tę uciążliwość.

A wolny bieg regulujesz tylko tylnym pokrętłem. W moim X4, jak jest całkowicie poluzowany to opór stawia praktycznie tylko terkotka. Z kolei w Hi tech Carp zawsze jest pewien opór. Widocznie zależy od egzemplarza...

Nie przejmuj się rozmiarami kołowrotków, z czasem i tak przesiądziesz się na większe :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Żyłka jak widzę też Mistrall, bodajże GTX Carp?

tak, zgadza się :)

obie żyłki Mistrall, GTX Strong CARP

Dzięki za sugestie z tym gumowym pierścieniem, nawet nie wiedziałem że coś takowego na zapasówce posiadam :)

Na pewno zastosuje i na pewno poszukam - może znajdę gdzieś w sklepie podobny pierścień.

Myślałem nawet czy by nie rozkręcić kołowrotka i nie poszukać elementu odpowiedzialnego za wolny bieg

zobaczymy. Jak na razie z zakupu jestem raczej zadowolony, choć ostatnio mam mało czasu na wypad nad wode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.