Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

czy pellet wietrzeje?


guslik

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Prawie wszystko wraz z czasem traci swoje właściwości, w zależności od warunków w których jest przechowywane; temperatury, wilgotności, a nawet dostępu światła.

Twój pelet też mógł nieco stracić aromat, intensywność pracy itd.. ale ja myślę, że przyczyna jest inna. Często tak bywa, że to na co świetnie ryba brała w jednym sezonie, w drugim na tym samym łowisku i podobnych warunkach z jakiś bliżej nie wyjaśnionych przyczyn brać nie chce (na tą właśnie bankową cudowną przynętę) :roll:

Każdy kto sam komponuje przynęty , na bieżąco ze świeżych składników, wg tych samych procedur, spotkał się już z takimi sytuacjami, a więc winę przynęty mógł od razu wykluczyć.

Myślę że na początek powinieneś ;

- przeprowadzić wywiad czy innym też słabo bierze

- poszukać ryby w innym miejscu

- poeksperymentować inną z przynętą/zanętą (czasami nawet biegunowo odległą od smaku i zapachu stosowanego dotychczas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozliwe jest ze pellet zwietrzal przez rok. W zeszlym roku mialem branai na scopex trapera jako ze mi go jeszcze zostalo to lowie na niego tez w tym roku ale od paru zasiadek nic. I zastanawiam sie czy mozliwe ze zwietrzal?

Piszesz ze od paru zasiadek nic sie nie dzieje a jak bylo na poprzednich zasiadkach w tym roku? Zmiana preferencji nie bylaby niczym zaskakujacym.

Przekonalem sie dzis rano, do tej pory lowilem z kolega liny na pszenice parzona z kolendra. Ostatnio przestalo im pasowac, od rana necilismy i mielismy kilka bran ale nie mozna bylo niczego zaciac. Mielismy dwie partie pszenicy, jedna bez zapachu. Po dodaniu Brasemu Marcela zaczely sie brania, w sumie zlowilismy 11 linow w ciagu 4 godzin.

Jesli przechowywales w chlodnym miejscu bez dostepu swiatla wszystko powinno byc w porzadku. Na opakowaniu nie ma zadnych informacji na temat daty produckji ani przydatnosci do uzycia. Nie wiesz jak dlugo lezal w sklepie a ryby na niego braly mimo wszystko. W tym roku kupilbys pewnie ta sama partie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.