Skocz do zawartości
tokarex pontony

Przeczyce


krisis

Rekomendowane odpowiedzi

Gdy było tam oficjalne łowisko specjalne to tak właśnie było - 10 zł za godzinę (zdzierstwo).

Na początku tego roku pytałem się w knajpie jak to jest z tym łowieniem, Pani mi odparła że "było 10zł/h ale teraz za 10zł mogę łowić nawet cały dzień".

Generalnie to się opłaca, byłęm tam w tym roku może z 8 razy.

Wczoraj połowiłem rybek, wypiłem dobrą kawę i zjadłem pyszny obiad przy wędkach :lol:

Podobno od przyszłego roku znów ma tam być typowe łowisko specjalne (płacisz za łowienie + za rybę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
  • Odpowiedzi 954
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

powiem tak .... znam ten zbiornik od łebka ... kąpałem się tam z 25 lat temu, był to zbiornik dla zasobów pożarnictwa .... po przejęciu go w prywatne ręce bywam tam z rodziną na piwku czy obiedzie i obserwuje tam niewielu wędkujących .... i nie chce mi się wierzyć że takie rybki kingu połapałeś .... ale nie chcę podważać twojej wiarygodności więc zamilczę :wink: ogólnie kałuża że można ją .... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie musisz mi wierzyć, chcesz to ci podeślę jakąś fotke z połowu :D

Powiem ci jeszcze tylko tyle że 2 lata temu złowiłem tam szczupaka 115 cm i 11 kg wagi.

Takie niepozorne, nieodkryte jeziorka są najlepsze, bo są nieprzełowione!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 zł za godz to zdzierstwo - przecież pisałem wyżej. Ale (również pisałem) że babka powiedziała mi że za te 10 zł mogę łowić dłużej (ahh ten urok osobisty :P ) i tak też robiłem.

A to że rybę trzeba wypuszczać to bardzo dobrze, ryba w wodzie jest a mięsiarzy na brzegu nie ma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kingu każdy ma swój rozum i doświadczenie, każdy ma prawo do wypowiadania się i ja to robię, ty zresztą też ... kiedyś już ci pisałem że masz fantazję ułańską bo też dziwne rzeczy pisałeś i dla tego jesteś dla mnie mało wiarygodny, ale to jest moje zdanie ... jeśli chodzi o ten zbiornik to dla mnie to żadne łowisko ... kałuża wody na której jeszcze pływają rowerkami wodnymi i chyba nawet kajakami .... to jak tam wędkować ?? zresztą 10 zeta za godzinę to jest czyste zdzierstwo bo każdy wędkarz wie ile to jest godzina nad wodą, niektórzy dłużej zanętę mieszają :mrgreen:

zresztą ta zakładka nie dotyczy tej kałuży, więc nie ma co rozwijać dalej tej kwestii ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisis - weź wędki, zapłać te 10 zł i zobacz co i jak, dopiero potem wypowiadaj się o czyjejś fantazji.

Jakiś tydzień temu zrobiłem sobie rekonesans po pobliskich "bajorkach", podjechałem do stawu przy ZGK Zawiercie. Słyszałem od znajomego że jest tam "jakaś" ryba. Na pierwszy rzut oka - totalne bajoro, woda mętna, w wodzie powrzucane jakieś gałęzie. Ale jak poszedłem wzdłuż brzegu zobaczyłem pięknego amura, który wygrzewał się przy powierzchni kilka metrów od brzegu (miał jakieś 80-90 cm). I teraz nasuwa się pytanie gdzie prędzej złowisz taką rybę: na Przeczycach czy na takim stawie?

Bo wg. mnie właśnie na takim stawie.

Niestety jak się później dowiedziałem to jest staw licencyjny.

Dla jednego jest to jakaś kałuża, a dla drugiego jeziorko gdzie połowi w ciszy i spokoju.

Reasumując, każdy łowi tam gdzie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisis - weź wędki, zapłać te 10 zł i zobacz co i jak, dopiero potem wypowiadaj się o czyjejś fantazji.

ale co ja mogę zobaczyć za godzinę jak ja godzinę to się rozkładam :mrgreen: musiał bym opłacić co najmniej 3 godziny a 30 zeta to nie dam bo tyle to kosztuje dzień z nocą na fajnych zbiornikach licencyjnych/prywatnych ..... ale koniec przekamażania się bo nie po to tu jesteśmy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Analizowałem wyniki z MP w spinningu - rozegranych na "naszych wodach" wnioski są powalające :

Sandacz - można przyjąć że na ZERO

Szczupak - generalnie pistolety około wymiaru w ilości raczej mizernej na tylu specjalistów z całej polski.

Okoń - uratował wyniki jednak rozmiarami nie powalał na kolana większość w zakresie do 20-22cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,zarybili karpiem i nawet skubie z tego co słyszałem.

;) a co ma nie skubać przecież to ogłupiała ryba na zupełnie nowym miejscu i to w dodatku głodna sama musi sobie radzić żeby poszukać pokarmu więc łyka co popadnie a haczyka w zyciu nie widziała ;) ;).

Zarybienia powinny nieść za sobą jakiś okres karencji na połowu tej ryby przez powiedzmy 2-3 tygodnie zeby jej chociaż dać szanse sie zaaklimatyzować. W innym przypadku to rzeźnia - równie dobrze można iść z wiadrami pod samochód z zarybieniem i sobie "nabrać" ;)

Ja mam przy okazji inne pytanie o Przeczyce - czy ktoś ma teraz jakieś efekty na sandacza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



Dodaj link lub baner - >


Polecamy

TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich
Dragon
https://www.iparts.pl/
Pomocnik wędkarza
przewodnicywedkarscy.pl
Blog Zwędkowani
TOKAREX - super oferta pontonów firm Honda, Bush, Fiord, Kolibri, YRT, CHINEE oraz silniki i akcesoria do nich

Pontony - TOKAREX - super oferta pontonów firm BUSH, Fiord, YRT i HONDA

Akumulatory żelowe i AGM; Zamów online! do łodzi, jachtów, silników, echosond itp.
www.akumulatory-zelowe.pl






Dodaj link lub baner - >


Partnerzy

Corona-fishing.pl - sklep wędkarski



Telefony, smartfony, tablety - jaki kupić, jaki wybrać?





  • Ostatnio przeglądający

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.