Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Opinie o firmach wędkarskich


larss1

Rekomendowane odpowiedzi

przynęty na klenia   Dragon

Nie ukrywam, że celowo sprowokowałem dyskusje na temat firmy Daiwa ponieważ chcę zobaczyć obiektywne opinie na temat ich produktów, a nie opinie sklepu wędkarskiego podyktowane marżowością ;) Tak na marginesie przymierzam sie do Exceler Jigger 3-18 gr; posiadam pickera z serii Windcast, z którego jestem mocno zadowolony. Mam nadzieję, że Exceler mnie również nie zawiedzie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z daiwy nie warto pakować się tylko w najniższe serie kijków - przepłacasz za firmę, od excelera (włącznie) w górę jest już ok.exceler Jigger 3-18 super uniwersalny patyk na rzekę na lekko; i za klenio-jaziem rzucisz smurzakiem, spokojnie aglie 2jkę w nurcie przytrzymasz a jak będzie trzeba to i szczupłego czy bolenia na lekko obsłużysz - mocy nie zabraknie (no może ciut szybsza mogła by być jak jej poprzednik powermesh) jedyne co jej mogę zarzucić to przydługawy dolnik.

kręćki.. stare japońce niezniszczalne, współczesne to początkowe jedwab-masełko za grube pieniądze, które z czasem zmienia się w ząbkowanie i szlag człowieka trafia jak taka ceratka z 2 letnim przebiegiem chodzi gorzej od emblema 12letniego

napisz coś o windcascie, jak czuła jest najcieńsza szczytówka (na jakim najlżejszym koszyku da się łowić by nagiąć ) jaki jest bezpieczny górny zakres cw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic napisał:

kręćki.. stare japońce niezniszczalne, współczesne to początkowe jedwab-masełko za grube pieniądze

Pięknie powiedziane :lol:

Właśnie takich słów mi brakło gdy wypowiadałem się na temat nowych modeli SHIMANO :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz coś o windcascie, jak czuła jest najcieńsza szczytówka (na jakim najlżejszym koszyku da się łowić by nagiąć ) jaki jest bezpieczny górny zakres cw ?

Windcast Picker 2,70m z dwiema wymiennymi szczytówkami jest moim zdaniem średnio szybkim kijkiem. Lekki, estetyczny. Bezpieczna gramatura wyrzutu to 20-25 gr. Nie oznacza to jednak, że 30 gr nie rzucisz. Swobodnie i bez jakichkolwiek obaw rzucam koszykiem 10 gr + zanęta. Co do czułości i nagięcia delikatniejszej szczytówki - łowiąc w wodzie stojącej koszyk 5 gr + zaneta przygina szczytówke w stopniu bardzo zadowalającym (widać brania do i od brzegu). Pięknie amortyzował leszcza 3,15 kg gnąc się do 2/3 długości kija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ChaoTic napisał:
kręćki.. stare japońce niezniszczalne, współczesne to początkowe jedwab-masełko za grube pieniądze

Pięknie powiedziane :lol:

Właśnie takich słów mi brakło gdy wypowiadałem się na temat nowych modeli SHIMANO :twisted:

mi się wydaje ze współczesne shimano nie są takie złe (co nie znaczy, że jestem fanem)

po prostu my przyzwyczailiśmy się do malezji ... myśl rozwinę:

jak porównamy czarne aero go z współczesnym malezyjskim którymkolwiek RD to sprawa jasna tylko, że w 98roku taki kręcioł kosztował prawie pół średniego wynagrodzenia (sr krajowa 1200zł) a współcześnie (średnia 3200) czyli przełożmy to na 2.5 x droższy współczesny młynek to spokojnie można prawie półtora nówki jdm twinka sprowadzić czy nową odsłonę ci4 sephi. Do tego stare aero, super x, super matche trzeba było tuningować, wymieniać tuleje na łożyska .... czas pokarze ale myślę ze trwałością będzie podobnie.

Windcast Picker 2,70m (...) Bezpieczna gramatura wyrzutu to 20-25 gr. Nie oznacza to jednak, że 30 gr nie rzucisz. Swobodnie i bez jakichkolwiek obaw rzucam koszykiem 10 gr + zanęta. Co do czułości i nagięcia delikatniejszej szczytówki - łowiąc w wodzie stojącej koszyk 5 gr + zaneta przygina szczytówke w stopniu bardzo zadowalającym (widać brania do i od brzegu). Pięknie amortyzował leszcza 3,15 kg gnąc się do 2/3 długości kija.

o dzięki za info. Szkoda tylko, że do moich zastosowań potrzebuję bezpiecznego 40gr. Szczytówka jeśli jak piszesz ~1oz też ciut za twarda ale temat przemyśle bo cenę ma naprawdę dobrą. Mocy widzę nie brakuje, bo nexave dla przykładu gnie się pod 1.5 linkiem po sam korek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest jeszcze ciekawa wg mnie firma Traper.

Za komuny był taki dowcip: ściśle tajne. Przed czytaniem spalić!!!

Traper kojarzy mi się właśnie z tym dowcipem. Produkuje m.innym błystki obrotowe. Niektóre nawet fajnie wyglądają. Mają numerację wielkości, tylko że brak jest wagi tych blaszek. Jest to owiane taką tajemnicą, że sklepy wędkarskie mają chyba zakaz informowania o wadze tych obrotówek. Wysłałem maila do Trapera i również cisza. Znalazłem w sieci najnowszy ichni katalog na 2013, a tam.... również brak gramatury obrotówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ciekawa wg mnie firma Traper...

to również przemalowywacz-importer,

osobiście mam "kontakt" z akcesoriami wyczynowymi trapera i jak najbardziej polecam, mają na poziomie kontrolę jakości

spławiki wyczynowe bodajże robione przez vimbe - klasa ,pokrowce - mocne, trwałe i solidne,

wiadra ciut miękkie ale za to tańsze od sensasowych, żylki i haczyki wyczynowe bardzo przyzwoite. Zanęty ciut z jakością zeszly ale nadal przyzwoite. Na koniec dodam,że maja w ofercie chyba najlepsze na świecie szyte portfele na przypony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co jest powodem ukrywania gramatury obrotówek? Toż to podstawa. Podejrzewam, że nie trzymają równych parametrów, czyli każda z innej wioski, wg starego powiedzenia pszczół.

tam zaraz ukrywanie

ot zamówili u najtańszego chinskiego dostawcy zamiast u wirka czy hrt (jak np taki dragon czy mistrall) i ów chiński dostawca się nie fatyguje o taki szczegół jak oznaczanie gramatury obrotówek. Myślę jednak, że są powtarzalne.

mały ot - z tą gramaturą różnie bywa, niby niektórzy opiszą skrupulatnie tylko co z tego jak opisy można o kant tyłka roztrzasnąć (zwłaszcza od 2jek w górę), podobnie jest z główkami jigowymi, ołowiem, koszykami zanętowymi .....

polecam zakup taniej wagi jubilerskiej na allegro (koszt ok 15zł z wysyłką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam zakup taniej wagi jubilerskiej na allegro (koszt ok 15zł z wysyłką)

Podaj tylko instrukcję jak zważyć błystkę przed zakupem w sklepie internetowym :)

po co kombinować pod górkę -mały wybór na rynku jest? czujesz się olany przez trapera bo nie podał gramatury? - kup u kogoś kto podał

a jak koniecznie ma być traper to krótka piłka - mail do sprzedawcy z prośba o masę - jak sklepik temat oleje to wiadomo u kogo nie kupować -do Handlu niema co zmuszać:)

waga jest przydatna bo opisy są G.. warte - jedynki jeszcze jako tako trzymają opis od 2jek w górę zaczyna się schody - nawet w effzetach dama,u wirka, hrt,... co z tego, że napiszą np 4g jak wazy nawet 5.5 sam nie zważysz to nigdy nie będziesz pewien, to tak jak ze średnicami i wytrzymałością żyłek - 90% produktów na rynku ma wartości z kapelusza. Grają z naszą naiwnością w kulki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.