Skocz do zawartości
Dragon

Długość kija a zasięg rzutów


robert7791

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę osoby mające doświadczenie w łowieniu różnymi spinami ;

-jaka jest rożnica w dlugości rzutow spinem 2.40 a np. 2.70 lub 3 metrowym?

Kije o tym samym CW, najczęsciej uzywane przynęty oscylujące w polowie CW

( CW.30g-przynęty ok 15-20g)

Łowione na plecionce PP 0,19 nawinieta tak ok 2-3 mm poniżej rantu szpuli ( aby uniknąć splątań)

Obecnie używam 2.40 i długość rzutów jest mało satysfakcjonująca (ok 20-30metrów)

Łowienie z brzegu na Odrze,Wiśle zależy na tym aby obłowić jak największy obszar.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
długość rzutów jest mało satysfakcjonująca (ok 20-30metrów)

To całkiem niezły zasięg.

Zasięg bardziej zależy od tego jak wędka się ładuje i oddaje energię niż od długości mam wędki 2,7m którymi rzucam dalej niż 3m.

Do tego zasięg rzutu w dużej mierze zależy od kołowrotka i plecionki, techniki rzucania.

Więc ja bym nie rozważał długości kija a długości rzutu, chyba że masz zamiar brać pod uwagę dwa takie same modele o różnej długości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abra

-jak rzucasz spinem?

przynęta blisko szczytówki i rzut z "nadgarstka" aby wykorzystać sprężystość blanku?

To zależy głównie od kija. Szybkimi kijami rzucam w ten sposób co piszesz pod koniec zawijam nadgarstek, zmieniasz wtedy V liniową przynęty za pomocą prędkości kątowej skracając R promień okręgu.

Najlepiej zrozumieć idzie ładowanie wędki i oddawanie energii biorąc do ręki muchówkę tam jak nie naładujesz wędziska to nie rzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego uzywasz tak grubej plecionki a to główny powód krótkich rzutów. Trzydziestometrowy rzut to raczej słaby wynik. Daiwą Infinity 8-35 z nawiniętą plecionką 0.15 od niechcenia rzucałem 50 metrów główką 20g z kopytem na końcu , a kiedy chciałem to leciało ponad 60 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie należy zapominać jeszcze o "lotności" przynęty zwarte 20gr (główka czy wahadlo) leci sporo dalej niż wobek o tej samej masie

dość duże znaczenie obok kija ma także pierwsza przelotka i szerokość rantu szpuli

dalej jakość układania linki, sztywność linki (stopień wysłużenia), jej chłonność...o technice rzucania nie wspominając

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.