Skocz do zawartości
tokarex pontony

Spinningowanie przy -20C


Fluffy

Rekomendowane odpowiedzi

Elektrociepłownia, rzeka Wisła, -20 stopni na termometrze, nurt jak to bywa przy spustach cieplej wody, czyli nie najsłabszy, zero grama kry, no i hardcore'owy maniak. Czy to mogą być warunki do spinningowania w poszukiwaniu, klenia, okonia, troci? Ryba trzyma sie w takim miejscu w styczniu,lutym, marcu? Przecież są tam tysiące drobnicy i innych stworzeń. Co o tym myślicie? Próbował ktoś, czy do kwietnia wędki leża w garażu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon
Gość Rapa-man

Na pewno to nie będzie komfortowe łowienie,a nawet może być męczące,ale próbuj i pochwal się potem rybką,jak bym miał elektrociepłownie w okolice,również bym atakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Elektrociepłownia, rzeka Wisła, -20 stopni na termometrze, nurt jak to bywa przy spustach cieplej wody, czyli nie najsłabszy, zero grama kry, no i hardcore'owy maniak. Czy to mogą być warunki do spinningowania w poszukiwaniu, klenia, okonia, troci? Ryba trzyma sie w takim miejscu w styczniu,lutym, marcu? Przecież są tam tysiące drobnicy i innych stworzeń. Co o tym myślicie? Próbował ktoś, czy do kwietnia wędki leża w garażu ? :)

w zeszlym roku łowiłem przy -17 - żyłka zamarzała nawet na kołowrotku ale nie uniemożliwiała rzutów ani ściągania. Przelotki owszem obladzały sie ale nie musiałem wcale często odłupywać z nich lodu (zadnych preparatów, wazelin itp). Na klenie jaknajbardziej można sie wybrać jesli woda jest w dodatku ciepła. Tylko cienka żyłka (broń Boże nie pletka) ciepły ubiór, porządne rękawice, herbata z rumem w termosie, porządne buty i wio innaczej wyprawa zamieni Cię w kamień jak Trolla wschód słońca ;) Nie trzymaj przynęt zbyt długo na powietrzu bo obladzają się. Obrotówki odradzam - gumki, wobki tak. Łowiłem nawet na smużaki i mialem kilka brań ;) na Forum jest kolega Winko - zobacz sobie jego najnowszy filmik, który ma w stopce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówicie tu o miejscu gdzie woda jest cieplejsza jak elektrociepłownia. Jestem uczącym się dopiero spinningistą i nurtuje Mnie sens łowienia w zimę w mrozie. Chcę nie raz sie wybrać ale moje wyprawy do tej pory to raczej nazwę testowaniem nowych przynęt, testu ich pracy itp.

Jakie inne miejsca proponujecie?? Interesuje Mnie tu zwłaszcza łowienie w rzekach. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

kadzis - Ja uwazam ze każde wyjście, nawet pozornie bez sensu jest zawsze dobrą okazja do obserwacji wody i wyciągania wniosków. Czasami można ciekawe rzeczy zaobserwować - np ja ostatnio (tj grudzien/styczen chodzę z muchówką nad rzekę (nie kanał ciepłowniczy itp) w której nigdy nie myślałem ze moge spotkac klenia - okaząło sie ze malutkie kleniki schowąły sie przy wylocie betonowej rury z troche cieplejsza woda, jednego nawet udalo sie złowić na nimfe. Nigdy bym tego nie zaobserwował o innej porze roku - teraz wiem ze na bank sa tam rodzice maluchów i dzięki temu mam opracowaną taktykę na wiosnę ;) Poza tym sam spacerek w mroźny dzień to sama przyjemność o ile sie ciepło ubierzesz - ja nawet bez kontaktu z rybą uwazam ze warto

zresztą: "Machaj węda ryby będą."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.