Skocz do zawartości
przynęty na klenia     Dragon

Spinning >>3,00, CW 10-40


fx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję wędziska spinningowego o długości >>3,0 m i CW (10-15 do 35-40g), dwuczęściowe, akcja fast lub x-fast, krótki dolnik, masa poniżej 250g. Proszę o wasze rekomendacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

fx, zobacz sobie INAZUMA PWR SPIN od mikado swietny kij przystosowany do przeciazen na pletce ... ogladałem strasznie mi sie spodobał zastanawiam sie nad kijem w dl 2,4 na łódke ale 3 metrowy tez jest i wazu 205 g ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Robinson Diplomat Top Spin 2.95m do 45g (nie sugeruj się c.w) kij męcze już 3 lata , rok temu sprzedałem taki sam tylko krotszy z c.w to 30g i Kolega też jest zadowolony , ten 2.95 jest ciekawy bo można np. przy szczupakach akcja jest typowo szczytowa i pracuje góra a np. przy jakimś konkretnym przyłowie składa się jak parabolik, męcze ten kij największymi gumami 15-20 cm z plecionką i nie mogę go zamęczyć aż się dziwie...wcześniej jak nie miałem spinna na rzekę to latałem z tym diplomatem na wiślane bolki i też dawał radę, sympatycznie miota się thrillem przy długości 2.95.polecam kijek w 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki nad diplomatem się zastanowie bo wydaje się ciekawy. Zastanawiam się czy do 30g nie byłby wystarczający, ale wtedy długość 2,7 :/

A co do propozycji dragonów millenium i thytan to te kije znam i mi zupełnie nie odpowiadają, bo żadnej przyjemności z łowienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozwinąć myśl i napisać o Swoich wrażeniach dot. Millenium...?

Dzięki nad diplomatem się zastanowie bo wydaje się ciekawy. Zastanawiam się czy do 30g nie byłby wystarczający, ale wtedy długość 2,7 :/

A co do propozycji dragonów millenium i thytan to te kije znam i mi zupełnie nie odpowiadają, bo żadnej przyjemności z łowienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łowilem milenium pikiem trochę i dla mnie to był topór. Domieszki włókna szklanego można docenić jak się zatnie okazową rybę, którą można wytargać na brzeg. Niestety całość waży trochę i przy tej długości 2.95 i wielogodzinnym łowieniu np. boleni robi się to męczące a nie oto przecież chodzi...

Kijek ma oczywiście swoje zalety takie jak wytrzymałość i w krótszych wersjach niezły jest do łowienia ciężkimi główkami z opadu.

Serią thytan tylko chwilę łowiłem ale bardzo podobne wrażenia.

Mimo wszystko jeśli chcesz sobie kupić taki kij to najlepiej go zobaczyć w sklepie najpierw a jeszcze lepiej na żywo w akcji nad wodą. Niewykluczone że Ci spasuję bo millenium ma sporo sympatyków.

Z Dragona spodobał mi się Team Dragon 10-28 2.95m (tylko w sklepie do macałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

superfasta nie miałem w ręce, więc trudno mi cokolwiek powiedzieć.

dzięki za radę co do okumy, sprawdzę przy okazji.

Nie myślałeś o kijach ze stajni kongera?

Seria World Champion. Teoretycznie WC Kobalt 300 10-28gr spełnia moje wymagania ale nigdzie nie mogę go znaleźć w sklepie. Podobnie WC Classic 10-35.

Mam z tej serii Turbo 7-21g 3,05 i to moja ulubiona wędka, ale chciałbym coś szybszego i mocniejszego :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś szybszego i mocniejszego, to tak jak pisał robert7791, OBR powinna być dobra. Tylko, jeśli chcesz mocny kij, to może rzucić okiem na cw 7-30 / 10-35 i wtedy długość 2.75? Zajrzyj sobie w testy, tam będzie więcej o tym kijku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.