Skocz do zawartości
tokarex pontony

zakup wklejanki kilka pytań


TOMEK80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam to mój pierwszy post na forum a zatem chciałem wszystkich przywitać.Noszę się z zamiarem sprawienia sobie nowego spiningu jako że łowie w 90 procentach na gumy wybór padł na wklejankę. Wybrałem wstępnie model MIKADO COMPETITION SENSITIVE SPIN 270/23g i zaczeły się pytania i obawy a mianowicie:

1.Czy przy wklejance będzie czuć branie na dolniku tak samo jak w klasycznym spiningu czy będe zdany tylko i wyłącznie nz szczytówke?

2.Czy wklejanką da się poprowadzić wobler lub obrotówkę ?

3.Czy to prawda że trzeba bardzo uważać na szczytówkę żeby się nie złamała?

4.Czy wklejanka służy tylko do połowu sandaczy i czy można nią komfortowo łowić inne ryby np. szczupaki,okonie ?

Proszę was o odpowiedzi na moje pytania i ewentualne sugestie co do połowu na wklejankę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Witam! ja posiadam wklejankę Konger Arcus 10cw. nastawiam się przeważnie na okonie :mrgreen: chociaż ostatnio trafił się kilogramowy Jaź i Szczupak , zawsze mam podbierak to nie ma problemów z lądowaniem ryby .łowię przeważnie na wirówki o numeracji 1-2 małe kopyta i twistery .Łowię na płytkiej rzece to nie stosuję ciężkich główek max.4g na czubek nie patrzę tylko obserwację przynętę :wink: i czuć kopnięcie nawet małego okonka na dolniku.Na czubek zwracam uwagę tylko podczas transportu ,nie używam pokrowca i kiedyś zakładając gumkę na szczytówkę w pikerze właśnie przez nie uwagę go złamałem. :neutral: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na dolniku też będziesz czuł.

2. Zależnie od CW i ugięcia wędki , nie będzie pewnie komfortu z cięższymi i bardziej stawiającymi opór przynętami, ale łowić się da.To znaczy połowisz, ale nie będziesz zachwycony.

3. Tak to prawda.

4. W mojej opinii najlepsza będzie na okonki i boczny trok, z tych ryb co wymieniłeś to szczupak najmniej ale spokojnie wyjmiesz i szczupłe i inne ryby o ile się dobrze zatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.