Skocz do zawartości
tokarex pontony

Gotowana KuKu + atraktor


rleod89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gotowałem kukurydze i teraz jeszcze dochodzi w goracej wodzie pod kocami:)

Chce do niej dodac atraktor waniliowy w proszku Mondial-f Powermix (opakowanie ma 250g), a nie chce z nim przesadzic, dlatego moje pytanie brzmi ile dodac tego atraktora? kukurydzy jest kolo 7,5 litra.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przynęty na klenia   Dragon

Dołączam się do pytania. Gotowaną kuku i zaprawioną tym atraktorem waniliowym chcemy nęcić kilka dni, a potem wybrać się na rybki. Na atraktorze nie piszę jak go rozrobić. Jest to atraktor sypki. Jak kuku dojdzie w kocach, nastąpi to gdzieś koło 24 chcemy odcedzić wodę jak będzie i właśnie zaprawić tą wanilią.

nęcić będziemy w wodzie stojącej (wyrobisko) jeśli to istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie odcedzaj kukurydzy, ten kisiel który się z tej wody zrobi jest bezcennym elementem wabiącym ryby...co do atraktora to na zdrowy rozsadek możecie sobie ocenić jego intensywność i w zależności od ilości ziarna dodać wedle uznania, nie ma ścisłych reguł i norm jeśli ryby będa chciały żerować akurat w ten dzień to napewno mało istotne będzie czy dałeś naparstek atraktora więcej, bardziej skupiłbym się na samej twardości ziarna żeby nie zrobić papki ale i żeby nie były za twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję zasadę, że kukurydza ma chłonąć zapach i smak. Żeby mogła chłonąć- atraktory powinny być dodane przed rozpoczęciem gotowania.

Jak napisał qazqq2, absolutnie nie płukać ziarna. Co do ilości atraktora nie przejmować się, dla mnie nie ma zbyt pachnącej i zbyt słodkiej zanęty. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję zasadę, że kukurydza ma chłonąć zapach i smak. Żeby mogła chłonąć- atraktory powinny być dodane przed rozpoczęciem gotowania.

Jak napisał qazqq2, absolutnie nie płukać ziarna. Co do ilości atraktora nie przejmować się, dla mnie nie ma zbyt pachnącej i zbyt słodkiej zanęty. :wink:

Atraktory dodane przed gotowaniem zwyczajnie ulotnia sie zanim kukurydza bedzie gotowa. Jesli juz to powinno dodawac sie pod koniec lub po gotowaniu, kiedy sa jeszcze cieple i zostawic razem do ostygniecia. Tylko w takiej sytuacji zostanie spelniona zasada ktora stosujesz.

Przed gotowaniem mozna dodac konopie, beda spelnialy role atraktora i zapachy beda uwalniane przez caly proces gotowania. Wyprobowany sposob, ziarna chlona zapach konopi.

Dla niedowiarkow polecam portale o gotowaniu. Poszukajcie kiedy przyprawia sie potrawy, przed czy w trakcie i pod koniec gotowania.

Witam, gotowałem kukurydze i teraz jeszcze dochodzi w goracej wodzie pod kocami:)

Chce do niej dodac atraktor waniliowy w proszku Mondial-f Powermix (opakowanie ma 250g), a nie chce z nim przesadzic, dlatego moje pytanie brzmi ile dodac tego atraktora? kukurydzy jest kolo 7,5 litra.

Z reguly jest napisane na opakowaniu na jaka ilosc zanety wystarcza opakowanie i najczesciej podaja 5kg albo mniej. Na Twoim miejscu uzylbym polowe, lepiej mniej niz za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atraktory dodane przed gotowaniem zwyczajnie ulotnia sie zanim kukurydza bedzie gotowa. Jesli juz to powinno dodawac sie pod koniec lub po gotowaniu, kiedy sa jeszcze cieple i zostawic razem do ostygniecia. Tylko w takiej sytuacji zostanie spelniona zasada ktora stosujesz.

Ja nie głoszę prawd objawionych. Piszę jak robię i co mi się sprawdza. Choć trzeba przyznać, że atraktorów zapachowych dodaje rzadko. Dla mnie kluczem do sukcesu jest smak kukurydzy- i to nie na powierzchni a wewnątrz ziaren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamiast atraktorów czasem do gotowania dodaje torebkę cukru waniliowego , gotuję kuku zawsze w jednym garnku mam tak odmierzone że zawsze wychodzi mi pełne wiaderko 5l samych ugotowanych ziaren z lekką ilością kleju z końca gotowania , przed zawinięciem w koce do dojścia wlewam 0.5l syrop owocowy i mieszam, po kilku godzinach otrzymuję ziarna nasiąknięte syropem i bardzo bardzo obklejone klejem owocowym i nie kombinuję z tym już w żaden sposób, kiedyś sypałem w ziarna 1kg cukru do dojścia ale syrop okazał się lepszym zamiennikiem bo daje fajny aromat, wiśnia truskawka pomarańcz z herbapolu są moim zdaniem najbardziej aromatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

dzięki za odpowiedzi. Dzisiaj byliśmy sypać już pierwszy raz. Planujemy sypać jakieś 4 dni i na 5 dzień chyba łowić. Zobaczymy co z tego będzie... pierwszy raz się nastawiliśmy na sypanie ziarnem kilka dni a potem wędkowanie. Oby coś nam podeszło :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bastard3son

Ja najpierw mocze 24 h, potem przed gotowaniem dodaję atraktor, 10 ml na 1 kg kukurydzy, lub po ugotowaniu zalewa, boosterem i odstawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Witam forumowicze ja z takim pytaniem. Poniewaz zawsze gotowalem kukurydze na ognisku w duzym garze przez okolo 4 godziny zeby byla idealna, zalezy mi na skroceniu tego czasu moj pomysl to namoczenie kukurydze przez okolo 12-16h, nastepnie zagotowanie jej i wlanie wszystkiego do termosu"wojskowego" wraz z zapachem. A najlepiej by bylo zagotowac bez moczenia i do termosu z zapachem, myslicie ze cos takiego da rade? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nikt nie wspomniał że są różne rodzaje kukurydzy i każda potrzebuje innego czasu gotowania. Wchodzi też w grę różnie suszona.Jedna jest na kamień której trzeba poświęcić więcej czasu na moczenia a w zeszłym roku miałem kukurydze nasienną, której nie musiałem moczyć a gotowanie trwało 1,5 godz.

Polecam też szybkowar,najlepiej sprawdza się na dłuższych zasiadkach.

toficki, co do termosu to pewnie bez moczenia i wcześniejszego,co najmniej 2 godz nie obejdzie się.

I tak jak koledzy wcześniej pisali to nie odlewać wody po zagotowaniu a dobrze nad wodą zasypać dodatkowo zanętą karpiową.Ja używam do tego zanęty Trapera karp o grubej frakcji.

Bardzo ładnie klei kule i można przy pomocy "peta"- (robię go z szyjki od butelki plastikowej po średnim napoju) i mocnego kija 4-5 lb posłać na dalsze dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.