Skocz do zawartości
przewodnicy wędkarscy     przynęty na okonie

Gu_miś

Użytkownik
 • Ilość dodanej zawartości

  117
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  8

Gu_miś last won the day on February 27

Gu_miś had the most liked content!

Reputacja

146 Excellent

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  Okoni łowić rzeczywiście już nie wypada, opatowicki, stara odra, żeglugowy, wszędzie tarło na całego. Dlatego też, podpowiedzcie proszę gdzie teraz spróbować łowić klenia ewentualnie jazia. Niby w teorii na granicy nurtów stąd mój typ okolice słodowej, aczkolwiek jeżeli macie jakieś porady lub lokalizacje to proszę podzielcie się. Może być na priv :D. @oldBolo P.S. Też nie rozpoznaje Budka lokalizacji
 2. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  Od dłuższego czasu odwiedzam jeden odcinek wrocławskiego kanału próbując znaleźć jakąś regułę łowienia okoni. Dotychczas moje spostrzeżenia ograniczają się do tego, że w jednym miejscu (może 3 x 4 m) stoją zawsze. Niezależnie od pogody, ciśnienia i temperatury wody. Różnica jest taka, że czasami jest tam całe stado maluchów i można poprzerzucać ich całkiem sporo, albo jest tam jeden trochę większy osobnik. Tym razem trafił się ten większy solista.
 3. Dopisuje 26 i 30 cm 1. RadekM 2. Michalvcf 3. Marienty 4. Booseib 5. kamil.Ruszała 24+0+0+0+0+0+0+0+0+0=24 pkt 6. McGregor 26+0+0+0+0+0+0+0+0+0=26 pkt 7. jaroslav 8. Gryzon 9. Budek 34+32+34+32+33+33+35+35+32+32= 332pkt 10. Carloss 11. lechur1 12. jaceen 26+26+0+0+0+0+0+0+0+0= 52pkt 13. Gu_miś 26+30=56 pkt. 14. Essox  15. Smigolek 16. RSM 30+0+0+0+0+0+0+0+0+0=30 pkt 17. Grzebas72 18. Boseib 19. Ras al Ghul 20. Wasyl 1968 21. FullWengjel
 4. Dwa wypady, to samo miejsce, godzina podobna. Pierwsze wypad około 20 sztuk w 2 godziny rozmiarowo bardzo słabo jeden do zdjęcia 26 cm. Drugi wypad tylko jeden 30 cm. Rybki niesamowicie silne, dające dużo frajdy. Metoda drop shot w pierwszym wypadku kitech 2 cale w drugim twisterek 2 cm.
 5. Na lód mnie jakoś nie ciągnie, wiec w sobotę wybrałem się na drugą w wędkarskiej karierze wyprawę na pstrąga. Wyprawa miała mieć charakter poznawczy, ale udało się przechytrzyć jednego cwaniaka. Niestety nie chciał zapozować do zdjęcia i spiął się już na brzegu ześlizgując się po trawach z powrotem do wody. Chciałem go jeszcze łapać i wylądowałem jedną nogą w wodzie. Branie na salmo hornet 3 cm w kamuflażu pstrągowym. Znajomy w debiucie też miał rybkę na kiju, ale spinka i po zabawie. Miałem jeszcze jedno puknięcie takie bardzo kleniowe. Jak to mówią do trzech razy sztuka. Mam nadzieje, że kolejna wyprawa przyniesie upragnione zdjęcie kropkowanego bandyty. W niedziele wyskoczyłem na godzinkę na niezamarznięte miejskie odcinki i trafiłem okonka około 25 cm.
 6. @buszmen Na stronie producenta jest napisane, że jest tylko do połowu z brzegu i do odległości rzutu 50 m
 7. 1. RadekM 2. Michalvcf 3. Marienty 4. Booseib 5. kamil.ruszala 6. McGregor 7. jaroslav 8. Gryzon 9.Budek 10. Carloss 11.lechur1 12. jaceen 13 Gu_miś
 8. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  Niestety mnie rozłożyła choroba i nie udało mi się do Was dołączyć. Następnym razem może się uda. Po ostatnim znakomitym wypadzie okoniowym dalej eksperymentuje z drop shotem, tym razem z nastawieniem na sandacza. Chyba pasuje mi ta metoda bo trafiłem ostatnio całkiem fajna rybę. Połakomiła się na jaskółkę 4,5 cala od Lunker City. Branie ze środka nurtu, ledwo wyczuwalne. Nie wiem, kto był bardziej zdziwiony ryba czy ja . Może nie jest to jakiś okaz, ale cieszy mnie niezmiernie, bo za mętnookim zacząłem chodzić tak naprawdę dopiero od lipca tego roku. Więc jest to dla mnie duża motywacja. Do końca sezonu jeszcze kilka dni , może uda się coś jeszcze fajnego sfotografować .
 9. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  W sobotę między 11-14 wybrałem się za okoniem. Z racji braku okoniowego sprzętu zabrałem ze sobą sandaczową wklejkę do 35 g i pierwszy raz zmontowałem zestaw drop shotowy. Ciężarek 15 g easy shiner 2 i 3 cale + fluorocarbon 0,20, co by za lekko nie było Trzeba nowych metod próbować.Dawno tyle okoni nie połowiłem, po trzydziestej złowionej sztuce przestałem liczyć, niestety rozmiarowo słabo między ok. 5-26 cm. Brania na fiolety i pomarańcze, z czego 80% na te pierwsze. W między czasie puknięcie i wędka po raz pierwszy(i ostatni) tego dnia naprawdę się ugięła, pierwsza myśl rekordowy okoń. Niestety nie, ale trafił się gruby klenik 40 cm i tylko on według mojego uznania zasłużył na zdjęcie.
 10. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  1. michalvcf 2. jaceen 50% - rozumiem, że to wskazanie na rodzaj "herbaty", którą zamierzasz spożywać 2. Bacyk 3. Odys 4. RSM 5. Budek 6 Gu_miś (na 80%) 7 ......
 11. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  @Fido Angellus Z tego co pamiętam postawione były tam szlabany zaraz po remoncie, bo to nadal funkcjonuje w papierach jako miejsce tymczasowej przeprawy. Wędkarze je skutecznie usuwali, więc z nich chyba zrezygnowali
 12. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  @Wolfan Gdzieś kiedyś słyszałem, że PSR uznaje za legalne łowienie w tym miejscu od pierwszych główek zarówno od strony wyspy jak i parkingu. Najlepiej na tych betonach nie łowić dla własnego spokoju.
 13. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  @compatriot85 Siatka nie jest po całości, najwięcej pod mostami, zaraz przy jazie, polecam założyć wodery i sprawdzić. Zaczepy w nurcie to zaczepy o kamienie tam siatki nie ma. Między kamieniami czasami są dołki nawet metrowe, trzeba uważać.
 14. Gu_miś

  WROCŁAWSKA ODRA

  Od dłuższego czasu wraz z kolegą obławiamy nocą różne obetonowane części centrum miasta. W poszukiwaniu różnych ryb z lekkim ukierunkowaniem na sandacza. Trafiały się całkiem ładne okonie, sandacze poniżej wymiaru i płocie na mepsa w rozmiarze 2. Było kilka obcinek, spadów, cała masa zaczepów i zebranego doświadczenia. Wypady raczej krótkie, czasami nawet na godzinkę zobaczyć co się dzieje na opaskach. No i nadszedł ten wieczór gdzie wszystko wskazywało, że te będzie TEN wieczór. Zmotywowani i z wewnętrzną nadzieją stawiamy się na pierwszej miejscówce. Po około 30 minutach pod nogi wychodzi mi przepiękny okoń, ale niestety w ostatnim momencie rezygnuje. Jest dobrze. Nie mija 15 minut i woła mnie kolega, już po chwili słyszę ten oczekiwany przez każdego wędkarza odjazd na mocno skręconym hamulcu. Już wiem, że ten wieczór będzie jego. (Kolegę zainteresowałem spiningiem na poważnie na początku roku) Po około 8 minutach rybka się poddaj, a jak to zwykle bywa w takich sytuacjach podbierak w samochodzie. We dwójkę zawsze łatwiej i po kilku próbach ryba ląduje w moich rękach a później na brzegu. Jest potwór miarka pokazuje 86 cm. Nie muszę dodawać, że to jego nowy PB. Jeszcze coś w tej Odrze pływa. Niestety takie zdjęcie bo miejscówka wyjątkowo charakterystyczna no i RODO Jak to czytasz, to jeszcze raz gratulacje!! P.S. Kolega godzinę później wyjął szczupaka 64 cm też PB. Taki to był wieczór.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...