Skocz do zawartości
tokarex pontony

jaceen

Redaktor
 • Liczba zawartości

  5 285
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  731

Ostatnia wygrana jaceen w dniu 21 Lipca

Użytkownicy przyznają jaceen punkty reputacji!

6 obserwujących

O jaceen

Informacje o profilu

 • Płeć
  Not Telling
 • Lokalizacja
  dolnośląskie

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

jaceen's Achievements

7,2k

Reputacja

 1. jaceen

  Liga okoniowa 2024

  Naoglądałem się Perch Pro i wasze zgłoszenia ruszyły mnie, by skończyć z wydziwianiem z mega rybami (których nie złowiłem:). Czas wrócić do okoni. W trzeciej i czwartej części łowienie z brzegu. I to mnie najbardziej interesuje. Jak się mają najlepsze łowiska w Europie do np. wrocławskiej mizeroty?;) Organizator w końcu zdecydował, jak należy, czyli bez łodzi, nawet jako transport. Poprzednio było to, delikatnie ujmując chore. Czwartego odcinka jeszcze nie oglądałem, ale po trzecim wnioskuję, że poziom prawie jak u nas :))) W niedzielę miałem szybkie sprawdzenie kanału pod kolejne wyprawy. Szybkie, bo dość długo mieszałem wirującymi ogonkami. One dają możliwość właśnie szybkiego sprawdzenia ukształtowania łowiska i czy okonie są aktywne. Gdy już coś sobie wyjaśniłem, sięgnąłem po gumki. Ilość i jakość rybek się nie zmieniła. Chwilę łowiłem woblerami powierzchniowymi. I jakieś przebłyski były. Coś się powierzchniowo zaczęło dziać. Następnym razem lepiej się przygotuję. Znaczy się, odchudzę sprzęt i lepiej dobiorę przynęty. Przez 22 cm nie udało się przebić. Złowiłem kilkanaście sztuk i drugie tyle gdzieś po drodze spadło.
 2. - Gatunek ryby: Kleń. - Długość w cm: 48 - Data (dzień, miesiąc, rok): 21.07.2024 - Godzina połowu: (wg. 24 godzin): Około 21:10 - Łowisko: Kanał Odry. - Przynęta: Wobler Ablet 4 cm Lovec Rapy - Opis połowu: Klasycznie. Woblerek podany delikatnie powyżej stanowiska i kontrola spływu po łuku na napiętej lince.
 3. Lipiec bez szału. Powód? W użyciu przynęty mocno odsiewające brania mniejszych ryb. Szkoda mi tych odprowadzeń przez sumy, nietrafionych ataków i jednej walki prawdopodobnie z sandaczem, który był słusznej wagi. Nie wierzcie tak na zabój producentom, że ta i ta przynęta jest przeznaczona na konkretne ryby. To w dużej mierze zależy też od was, jakie częściej będziecie łowić. Tak jest w przypadku woblera firmy Jaxon. Karaś, ten w wersji 7 cm/10 g i w kolorze NL, już mnie nie zadziwia. 90% ryb złowionych na niego u mnie, to klenie. Sandacze, szczupaki i sumy, to zaledwie znikomy procent. Zaznaczam, że sięgam po niego tylko w nocy i przy mocno trąconej wodzie. Może czas dać mu w tym sezonie więcej szans? Na początku miesiąca trafiłem skromnego sumka. Sezon trudniejszy od poprzednich. Nie powiem, są i czasami przywali w crawlera, ale trochę tego za dużo. Za dużo pudłowania:) 110 cm na Adustę. 👊🎣🇵🇱
 4. Pozycja oczka i kąt czoła woblera sugeruje, że wobler będzie podczas animacji zanurzał się pod wodę. Prawdopodobnie w ślizg go nie wprowadzisz. Chyba, że są bardzo wyporne. Pozostaje się pobawić i sprawdzić wszystkie możliwe sposoby prowadzenia, by wydobyć najbardziej atrakcyjną pracę. Zaczynając od krótkich pociągnięć, po długie, jednostajne, nieregularne, b.wolne, szybkie, z długimi pauzami i odwrotnie. Warto sprawdzić, jak się będzie zachowywał na stojącej wodzie i z nurtem. W drugim przypadku pod nurt, z nim, lub w poprzek. Mam takie poppery, bo on wyglądem przypomina poppera, że ciekawie pracują podczas szybkiego prowadzenia bez pauz . W ten sposób łowiłem bolenie i o dziwo, nawet sandacz go dopadł. Miłej zabawy:)
 5. - Gatunek ryby: Kleń. - Długość w cm: 53 - Data (dzień, miesiąc, rok): 16.07.2024 - Godzina połowu: (wg. 24 godzin): Około 1:00 - Łowisko: Kanał Odry. - Przynęta: Wobler Jaxon Karaś. - Opis połowu: Branie w pobliżu opaski.
 6. Cześć. Kilka zdań o tym, co chciałem osiągnąć w pierwszej turze GP. Na wstępie gratulacje dla Tomka za prowadzenie na półmetku👍💪🔥 I należą się podziękowania dla Mariusza za prowadzenie punktacji👍 Wyniki, jak mniemam, są u niektórych z nas wypadkową, ile kto może spędzić czasu nad wodą. Nie rozliczam nikogo, a zwłaszcza siebie😃, ale szacunek dla tych, co tego czasu brakuje i mimo to podejmują wyzwanie. Nie spodziewałem się, że przekroczę 5 tys. pkt. Do tego jeszcze wpadło kilka rekordów (5), które ewidentnie pomogły. Wystarczy spojrzeć na punkty bazowe. Na pięć gatunków, które byłem w stanie ogarnąć spinningowo, w każdym z nich mam dużą rybę. Do zamknięcia limitu zabrakło mi jazia. By myśleć o innych gatunkach, musiałem czekać do maja. Został do złowienia szczupak, boleń i od czerwca sandacz i sum. Na dwie ostatnie był tylko miesiąc. Trudne zadanie, ale układ był sprzyjający. Zależało dużo od sił, by starczyło i pogoda dopisała. Przy okazji naszej fajnej rywalizacji spotkało mnie dodatkowe szczęście i poprawiłem wynik w jaziu, który wynosi od teraz 48,5 cm. W tym roku planowałem więcej czasu poświęcić wzdręgom. Jestem bardzo zadowolony. Mimo ubogich łowisk na Odrze albo inaczej, mimo problemów z dostępnością z brzegu do fajnych miejscówek, udało się kilka razy super połowić. I tu też poprawiłem swój rekordowy wynik i wyśrubowałem go na 39,5 cm. A straciłem prawdopodobnie większą. W poprzednim sezonie trochę się na nie nakręciłem i w tym roku pięknie to zagrało. Ogólnie dwie ryby, płoć i wzdręga wypełniły mi ładnie rubryki. Dzięki nim mam wynik, jaki mam:) To solidna podpórka, bo wynik z drapieżnikami oceniam na słaaaby. Szczupak na zero i tylko jeden sandacz, to dla spinningisty przecież porażka. W moich zgłoszonych rybach, tylko jeden kleń jest złowiony na lekką gruntówkę. Wszystkie inne, pewności do końca nie mam, były złowione metodą spinningową. Po głowie chodziły mi dodatkowe punkty w przyłowach (leszcz, lin, karaś). To oczywiście przy łowieniu na lekki spinning. Trudne do osiągnięcia łowiąc je celowo. Podobnie jak z nastawieniem na brzany. Przynajmniej dla mnie. W miejscach, w jakich łowię, to wyzwanie z dużą dozą porażki. Sporo czasu spędziłem, łowiąc silikonowymi imitacjami larw. Dotychczas przynęty bez pracy własnej były przeze mnie skreślane. Nie miałem przekonania. Trochę przemyślałem sprawę, oglądnąłem, przeczytałem kilka wyjaśnień i... jakoś poszło. Co z drugą turą? Chyba będzie odwrotność tego, co robiłem w pierwszej części. Zacznę od drapieżników, by skończyć na białorybie. Tak podpowiada mi intuicja. Jakieś początki są:) pzdr👊
 7. - Gatunek ryby: Sum - Długość w cm: 110 - Data (dzień, miesiąc, rok): 09.07.2024 - Godzina połowu: (wg. 24 godzin): Około 1:15 - Łowisko: Kanał Odry - Przynęta: Adusta Zacrawl Yajirobee 6,5cm/19g - Opis połowu: Powierzchniowe jednostajne prowadzenie i BUM!:)
 8. Cześć. Z początkiem lipca poleciały do wody przynęty bardziej selektywne. Blisko połowę czasu łowiłem powierzchniowo. Efektem były złowione dwa klenie i boleń. Szukając głębiej, dołowiłem bolenia, jakieś drobne okonie i kilka brań, takich "pstryków" zepsułem. Najwięcej akcji miałem z crawlerami a konkretnie z Adustą Yajirobee i gumową bezzaczepową żabą. Żabę pożarł ładny kleń. Atak był taki, że w początkowej fazie nie wiedziałem, co ją zaatakowało. To był król tego rewiru. Szeroki, wypasiony, silny, wyglądał na więcej niż, rzeczywiście było na miarce (52 cm). Przynętą była rzeczona żaba po modyfikacji na crawlera. Brań na nią miałem więcej. Boleń, jak boleń, jak wygląda, każdy prawie wie. Jednak one potrafią być aktywne w nocy. I złowienie go w takich warunkach daje dodatkową nobilitację. Szukałem drapieżników pod ławicami drobnicy i w końcu się udało. Mocne branie na woblera HMS 7g/F. Nigdy tego nie robiłem. A ktoś z was? Łowiliście na skórę w nocy? Nie miałem dużo pieczywa. Zostawiłem kilka kawałków z kanapki. Miałem kilka zbiórek i jedną wykorzystałem. Łowiłem na krótko, by móc obserwować dokładniej, co się dzieje. Przy dalszym wypuszczaniu gubiłem się i nie kontrolowałem. Przy dobrym miejskim doświetleniu można ten styl uprawiać bez większych problemów.
 9. - Gatunek ryby: Boleń - Długość w cm: 61 - Data (dzień, miesiąc, rok): 06.07.2024 - Godzina połowu: (wg. 24 godzin): około 0:50 - Łowisko: Odra - Przynęta: Wobler HMS 7g/F - Opis połowu: Prowadzenie umiarkowanym tempem pod zgromadzoną drobnicą. ------------------------------------------- - Gatunek ryby: Klenie - Długość w cm: 52 i 43 - Data (dzień, miesiąc, rok): 02 i 04.07.2024 - Godzina połowu: (wg. 24 godzin): około 20:50 i 0:10 - Łowisko: Odra - Przynęta: Bezzaczepowa gumowa żaba i skóra chleba. - Opis połowu: Większy na zmodyfikowaną gumową bezzaczepową żabę z powierzchni. Mniejszy na skórę chleba spławianą w nocy przy opasce.
 10. jaceen

  Liga okoniowa 2024

  Nasza liga jest otwarta przez cały rok. Można dołączyć w dowolnym momencie. Zasady są na pierwszej stronie. Obecnie tabela wygląda tak: Lp Zawodnik Max 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 SUMA 1 MarianoItaliano85 35,5 35,5 32 30 30 26 25 35,5 35 31 33 313 2 Jaceen 35,5 29 25,5 24,5 22,5 26 35,5 25,5 32 22 24 266,5 3 moczykij 28,5 24,5 24 24,5 28 28 28,5 23 26 23 24,5 254 4 RafaLWR 38 25,5 33,5 37 38 27 28 189 5 suchi 28 24 27,5 27 28 25,5 24,5 156,5 6 SebaZG 30 27,5 30 22,5 25,5 25,5 131 7 kejk71 33,5 28 33,5 24 28 113,5 8 Płatek88 26 26 22 22 70 9 Larry_blanka 22 22 22 44 10 Kamileq 24 24 24 Mam poważne obawy co do swojego wyniku. Moim głównym założeniem jest złowienie dziesięć okoni minimum 30 cm. Będzie to w tym sezonie solidnym wyzwaniem. Mamy kolejne odcinki Perch Pro 10. Jeszcze nie oglądałem.
 11. - Gatunek ryby: Kleń - Długość w cm: 54 - Data (dzień, miesiąc, rok): 28.06.2024 - Godzina połowu: (wg. 24 godzin): około 0:20 - Łowisko: Odra. - Przynęta: Wobler Gloog? 7,5 cm - Opis połowu: Branie wzdłuż miejskiej burty.
 12. Powinienem napisać, że nie dotyczy powodziowego:) Pisałem też o kleniach, że one ratują sytuację spinningisty. A co z innymi rybami? Gratuluję. W taką pogodę, to nie lada wyczyn💪🔥
 13. Cześć. Żeby czerpać jeszcze jakąś przyjemność z wędkarstwa, to dzień poszedł w odstawkę. Zostały nocne wyjścia. Gdy temperatura spada do granic 20 C°, wtedy ruszam. Rewelacji nie ma, można by nawet powiedzieć, że jest dramat. Z sezonu na sezon wygląda gorzej. Pojedyncze ryby się trafiają. A jakże. Najczęściej ratują sytuację klenie. Lubię je łowić, ale ile można się nimi ratować? Nie jeżdżę na gościnne występy do innych okręgów. Nie zaglądam na tereny komercyjne. Od ładnych paru lat spinninguję tylko w granicach Wrocławia. Mam więc obraz nieskażony wynikami z innych łowisk. Czy ryby widziały już wszystkie nasze przynęty i triki, którymi chcemy je przechytrzyć? Czy trzeba jakiejś rewolucji w wędkarstwie i wymyślić coś zaskakującego? Żeby podtrzymać skuteczność z poprzednich lat, część spinningistów już całkowicie pomija Odrę we Wrocławiu i nabija samochodowe liczniki dodatkowymi setkami kilometrów. Wygląda na to, że ryby Wrocławia nie lubią. No, może leszczom tu dobrze. Szacunek dla leszczy, ale lubię je łowić podobnie, jak byczki. Czyli, nie lubię. Ostatnie wyprawy kończyłem pojedynczymi rybami. Sumy mnie ignorowały, to wróciłem w ścisłe centrum i obserwowałem "bulwarową Odrę". Połowa woblerów kupionych przed remontem wrocławskiego węzła u mnie się nie sprawdza. Nie mogę z nich wycisnąć odpowiedniej pracy, by mnie zadowoliły i dawały wiarę. A wiara, jak wiecie, to połowa sukcesu. Szukam więc w pudełkach jakieś mało eksploatowane woblery, które mogą okazać się łakomym kąskiem dla ryb. Ostatnio taką perełką stał się wobler 7,5 cm przypominający Glooga Nike. Ale to nie tej firmy przynęta. Chyba że to jakaś starsza wersja. Są różnice, choćby w długości, kolorystyce, bardziej spłaszczonego podbrzusza i kształcie steru. Sama praca w nurcie też jest inna. Da się zauważyć delikatne błyskanie boczkami, co w tego typu woblerach zazwyczaj kończy się pracą ogonową, lub częściej typu X. Ktoś dobrze się przyłożył do stworzenia tej konstrukcji. Nie jestem pewien, od kogo go dostałem. Na 99% od naszego forumowego kolegi Lecha. Przy okazji dopytam. Wracając do ostatnich wyników, to średnia zbliżona jest do liczby jeden. Jedno branie, jedna ryba. W poniedziałek około godz. 1:50. We wtorek około godz. 0:25. W środę około godz. 0:55. W piątek około godz. 0:20 (54 cm). Koniec czerwca jakby uratowany. Tylko się martwię, że jak stracę woblera, to czar pryśnie;) 👊🇵🇱
 14. - Gatunek ryby: Sandacz - Długość w cm: 63 - Data (dzień, miesiąc, rok): 25.06.2024 - Godzina połowu: (wg. 24 godzin): około 0:25 - Łowisko: Odra. - Przynęta: Wobler Gloog 8 - Opis połowu: Branie wzdłuż miejskiej burty.
 15. jaceen

  Liga okoniowa 2024

  W wolnej chwili oglądnę. Może jakieś nowości się pokażą? Przy mizerocie, jaka we wrocławskich wodach występuje, wyniki Perch Pro mogą być miażdżące dla psychiki. Ale kto powiedział, że będzie łatwo;)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.